DIY kézi vízfelszín leszívó
Volt már ehez hasonló szivattyús megoldásom, de a múlt héten üzembe helyeztem egy kis 20 literes kocka aksit a munkahelyen és ami reggelente fogad a tetején az valamilyen gyors megoldásért kiáltott. Olyan masszív olajos nyálkát köpül össze a szűrő a víz tetejére, hogy gyakorlatilag már az az oxigén diffúzióját veszélyezteti. Egyszerűen nem lehet normálisan kipoharazni és egy csomó víz kárba megy. Skimmert meg egyszerűen célszerűtlen ilyen kicsibe beépíteni.
Össze is dobtam a megoldást, ami annyira kitömi ezt a hiánypótlásra szoruló rést, hogy sajnálom bevinni az irodámba.
Idehaza is kell egy. Régóta meg akartam már csinálni, csak nem állt össze az ötlet. Tehát egy olyan vízfelszín leszívó, amit csak alkalomadtán szedek elő, nem bonyolult, gyors és hatékony. Egyik mozdulattal felülről leszív, másikkal pedig alul kiereszt !
Egy szelep kell ide !
Hozzávaló:
-1db fél literes pet palack
-2db kupak
-1db kis műanyag korong (amit feldob a víz)
-perlon vatta
-meleg ragasztó
Nem is magyaráznám túl. Mikor elmerítem a víz alá felpattan a kis korong és a víz útjába kerül. Elzár az alsó szelep és felül ömlik be a víz. Mikor megemelem pedig leesik a kis korong és a perlon vattán át visszafolyik az akváriumba a víz. A vattába fölakad a nyálka.
A vattát havonta egyszer forró vízben ki kell öblíteni vagy kicserélni és mehet vissza. Nincs vízveszteség, mint a leszívásnál vagy a lepoharazásnál. Nem kell a vízben hagyni. A 120 literes aksit 3 mártással lepucolja. A 20 literest 1-el. Nem mondom, hogy el kell dobni az automatizált megoldásokat, de annyira egyszerű és könnyű használni, hogy kár ezek után komolyba beruházni egy új aksinál vagy egy kis nano-nál. És egy másik előny... itt nem dolgozzuk vissza az anyagot a vízbe vagy a szűrőbe.
Videó LINK:
https://www.youtube.com/watch?v=6IjZyF-QnSk