• 25 eszköz és szűrő, többek között: Korrekció, Ecset, Struktúra, HDR, Perspektíva (a listát lenn találod).
• JPG- és DNG-fájlok is megnyithatók.
• A „készlettel” később is korrigálhatod a változtatásokat.
• Szelektív szűrőecset.
• Minden stílus finomhangolható.
== ESZKÖZÖK ÉS SZŰRŐK ==
• RAW-kidolgozás: RAW DNG-fájlok is megnyithatók és szerkeszthetők, aztán roncsolásmentesen menthetők vagy JPG formátumba exportálhatók (8 vezérlő).
• Finomítás: Automatikusan és hét pontos vezérlővel manuálisan is módosíthatod a megvilágítást és a színeket.
• Fehéregyensúly: Korrigálhatod a színeket, hogy a kép még természetesebbnek tűnjön.
• Részletek: Elővarázsolja a képek felületi struktúráját.
• Körbevágás: Szabványméreteket állíthatsz be, vagy szabadon is körbevághatod a képet (8 aránytípus).
• Elforgatás: Elforgathatod a képeket 90 fokkal, vagy kiegyenesítheted a ferde fotókat.
• Perspektíva: Kiegyenesítheted a ferde vonalakat, és korrigálhatod a látóhatárt és a képen látható épületeket.
• Ecset: Szelektíven módosíthatod a megvilágítást, a telítettséget, a fényerőt vagy a melegséget.
• Szelektív: A jól ismert vezérlőpontos technológiát használva egyszerre akár nyolc pontot helyezhetsz el a képen, és javításokat rendelhetsz hozzájuk, melyeket aztán az algoritmus pontosan a kívánt helyre varázsol.
• Korrekció: A nem kívánt szomszédot akár ki is radírozhatod a csoportképekről.
• Vignetta: Sötéten árnyékolja a fotó széleit, így olyan hatást kelt, mintha széles rekesszel készítették volna.
• Szöveg: Formázott és egyszerű szöveget is hozzáadhatsz a képekhez, és 38 előre beállított stílus közül választhatsz.
• Életlenítés: Tizenegy bokehtípus közül választva adhatsz hozzá háttérfinomítást a képeidhez, mely főleg portrékészítéshez ideális.
• Ragyogás: Ragyogóbbá teheted a képeidet, amely különösen hasznos divat- vagy portréfotózáskor (hat stílus).
• Tónuskontrasz: Szelektíven emelheted ki a részleteket az árnyékokban, középtónusokban és csúcsfényekben.
• HDR: Képeidet még lenyűgözőbbé teheted a több expozíciót imitáló effektussal.
• Stilizálás: A hat különböző stílussal a világvégét idézheted meg fotóddal.
• Koszosítás: Erős stílusú és textúrafedésekkel rendelkező megjelenést adhatsz a fotóknak (5 alapstílus, végtelen számú variáció).
• Szemcsés film: Modern filmes külsőt kölcsönözhetsz a fotóknak valódinak tűnő szemcsésséggel (18 stílus).
• Régies: Az 50-es, 60-as és 70-es évekbeli színes fimre készült fotókat idéző képeket hozhatsz létre (12 stílus).
• Retrolux: Fényszivárgásokkal, karcolásokkal és filmes stílusokkal retró külsejű fotót varázsolhatsz képeidből (13 alapstílus, végtelen számú verzió).
Egy kis elötte-utánna demonstrácio a teljeség igénye nélkül kb fél perces munkával... Utólag is bocs hogy a te képedett erőszakítottam meg Edit...hirtelen ez akadt a kezembe... nem azt mondom hogy így jobb vagy úgy rosszabb.....de a lényeget láthatjátok...
Csak nálad a "KAIJU" felírat hol a kép elött, hol mögött van..ezt nem tudom elérni...
Az ujjacskáddal tudol satírozni. Illetve lent állítani az átlátszóságot. Elvileg, mert kicsit azért máshogy néz ki a szifonon.
A kaiju feliratot úgy csináltam, hogy azokat a részeket, ahol a fa a felirat előtt látszik, egyszerűen kisatíroztam. Nagyon sok kis apró dolog van belezsúfolva ebbe a progiba, pont ezért szeretem. Pofon egyszerűen kezelhető, és nagyon sokat tud közben. az mondjuk meglepő, hogy a szifonos verzió a képeid alapján jobban össze lett kalapálva, mert ez google fejlesztés tudtommal.
Én eléggé rajta vagyok ezen a mobilos vonalon, mert fényképezőgépem semmilyen sincs, és csak egy mezei lenovo laptopom van, ami elég vérszegény a kép/videó szerkesztéshez. Mobilon meg még 4K-t is tudok szerkeszteni, ha kell.
De az tényleg igaz, hogy akkor lenne ez igazán jó, ha lenne egy ipad-em is mellé. Azon azért már szuperül el lehet molyolni. Az iPhone 6S kijelzője néha nem túl kényelmes az ilyesmikhez.
Nekem is nagy kedvenc..ahogy írtad simán beszerkezhető egy kép akár buszon ülve is. A. Raw funkciót nem tudom mükszik-e androidos version..sőt abban se vagyok biztos hogy a fent prezentált kép kivitelezhető vele...azt hogy smint csináltad?
Ezért írtam, hogy érdemes megnézni tutorialokat, meg a "beégetett" videókat is. Rárakod a feliratot, és utána a felső sarokban a számra kell bökni, és feldobja az összes módosítási lépést, amit a képen csináltál. Mindegyiket tudod utólag szerkeszteni, szóval ráböksz a szövegre, és a megnyíló 3 ikon közül a középső kell, amin az ecset van, és ott jön fela lehetőség a maszkolásra. Elég bonyolult leírni, azért egyszerűbb a videó, mert amúgy pofon egyszerű megcsinálni.
Nagyon sajnálom, hogy csak mobilra van ez az alkalmazás. Jó lenne, ha lenne pc verzió is, vagy ha lenne egy ipad pro-m pencillel.
Nekem is nagy kedvenc..ahogy írtad simán beszerkezhető egy kép akár buszon ülve is. A. Raw funkciót nem tudom mükszik-e androidos version..sőt abban se vagyok biztos hogy a fent prezentált kép kivitelezhető vele...azt hogy smint csináltad?
A legtöbb kép egy kicsit impotensen jön ki gépünkböl, legyen az fényképező, teló stb...nem árt neki egy kis ráncfelvarrás. Kimondottan nem PC-s képszerkeztőkröl beszélnék...hanem egy gyors egyszerű telos alkalmazásrol a snapseed-röl. Rengeteg funkcióval bíró kis alkalmazás, egy pár mozdulattal megvághatjuk képünket illetve színegyensúly, élesség, fény stb beálításokat nagyon gyorsan el tudjuk végezni...nem kell tulzásokba esni, de egy kis smink minden képnek jól áll.. Persze nem olyan profi mint pl a PS de nem is kell hozzá egy erőmű...
Felülete könnyen kezelhető, és máris pofásabb a képünk..
A finomítás menüben szinte minden megtalálható amire szükségünk lehet..
Nagyon hasznos tud lenni a kivágás funkció... ..asztalon maradt bizer bazár eltüntetésére (legó, bugyi, sőr...ki mivel él.. ) A kivágás lehet szabadon választott illetve szabványosított méretű...
A szokásos képbeálításokon felül kiemelném a részletek-struktura opciót...sokat dob a kép élvezhetőségén, részletgazdagabb, élesebb lesz a képünk..általában a garnis fotókra ebböl is dobok egy jó 50%
Igy a végére..a teljesség igénye nélkül....hangsúlyoznám hogy ne esünk túlzásba..lehetőleg maradjunk a valós suinekhez hűek..stb...Iletve felhívnám a figyelmet ha sok csúszkát magasra állítottok..nagy valószinüséggel romlani fog a kép minősége drasztikusan...
Nagy kedvencem ez az APP! Szifonon raw fotókkal is elboldogul, nem tudom, hogy az androidos verzióban benne van-e ez a lehetőség. Érdemes megnézni pár tutorial videót is, illetve az alkalmazáson belüli videókat is. Ezt a képet hazafelé buszozás közben rittyentettem: 2016.10.03. by Laci Sziládi, on Flickr
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban. Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban. Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban. Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban. Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.