Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 18:35



Hozzászólás a témához  [ 185 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő
 A little piece of Lake Malawi 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Nagy rohanásban vagyok mostanában ezért is adok ilyen kevés életjelet magamról. Reméljük ez hamarosan változni fog.

Sajnos le fog állni az akvárium mert költözés van kilátásban. Mivel a halak ezt a dolog lehet megsínylenék szeretnék tőlük megválni. Aki érez indiktatást mostanában sügéres medence indítására az keressen bátran.

_________________
Kép Kép


2014. június 1., vasárnap 9:54
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Itlosz írta:
Mexx2 írta:
Nagyon furi.

bébi hal. mondanám hogy a többi nem ilyen volt de hát ő az első.
mondjuk az újraindításkor világra kényszerített yellow-k is hasonlóak voltak, csak nem voltak ennyire fejlettek...

Bízzunk benne , hogy a nagyoktól el tudnak bújni.

_________________
Kép


2014. március 29., szombat 16:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Mexx2 írta:
Nagyon furi.

bébi hal. mondanám hogy a többi nem ilyen volt de hát ő az első.
mondjuk az újraindításkor világra kényszerített yellow-k is hasonlóak voltak, csak nem voltak ennyire fejlettek...

_________________
Kép Kép


2014. március 29., szombat 10:10
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Nagyon furi.

_________________
K.Tamás


2014. március 29., szombat 10:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
gyorsan egy szörnyű kép csak hogy meg legyen örökítve a kicsike
(az alga dekor szerepet lát el :roll: :shock: :evil: )

Kép

_________________
Kép Kép


2014. március 29., szombat 9:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
nem volt egyszerű megtalálni a naplót, de csak sikerült.
sügéres lévén nem sok naplózandó dolog van, meg sok a munka is, de gondoltam ezt megosztom :D

ma találkoztam az első demasoni bébivel. Nem tudom mennyi idős lehet mert már csíkos, igazából puszta véletlen volt, hogy ráleltem. De szerencsés az biztos, mert pont talált egy követ ami alá nem fér be a többi hal, viszont neki van egy szép barlangja amiben úszkálhat.

_________________
Kép Kép


2014. március 29., szombat 9:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
papó írta:
Itlosz írta:
Most egy hétig nem találkoztam az akváriummal és eddig nem tapasztalt dolog fogadott mikor hazaértem.

valami fehér anyag kiült az üvegre, de úgy mindenhova. Szivaccsal a front üveget már letakarítottam, de a többi három oldal még ott van. Először arra gondoltam, hogy alga, de fehér algával még nem találkoztam. Takarításkor olyan mint amikor az elhalt algát leseprem a kövekről.

Mivel mikor felengedtem az akvát egy kicsi zavaros volt a víz mert a homok felkeveredett, így arra is gondoltam, hogy a por szép lassan kiült az üvegre. Van erre esély?

Valakinek esetleg valami tapasztalat? Parázzak rá a dologra, vagy ez tényleg csak az újraindítás utáni egyszeri probléma és csak takarítsam le aztán mehet minden a rendes kerékvágásban?

Egy gyors, telós kép:
Kép

Minden mehet tovább .
A csapvízben lévő ásványi anyagok egy része kicsapódott és az vált láthatóvá az üvegen.

Akkor megnyugodtam. Köszi :pápá:

_________________
Kép Kép


2014. január 11., szombat 18:08
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Itlosz írta:
Most egy hétig nem találkoztam az akváriummal és eddig nem tapasztalt dolog fogadott mikor hazaértem.

valami fehér anyag kiült az üvegre, de úgy mindenhova. Szivaccsal a front üveget már letakarítottam, de a többi három oldal még ott van. Először arra gondoltam, hogy alga, de fehér algával még nem találkoztam. Takarításkor olyan mint amikor az elhalt algát leseprem a kövekről.

Mivel mikor felengedtem az akvát egy kicsi zavaros volt a víz mert a homok felkeveredett, így arra is gondoltam, hogy a por szép lassan kiült az üvegre. Van erre esély?

Valakinek esetleg valami tapasztalat? Parázzak rá a dologra, vagy ez tényleg csak az újraindítás utáni egyszeri probléma és csak takarítsam le aztán mehet minden a rendes kerékvágásban?

Egy gyors, telós kép:
Kép

Minden mehet tovább .
A csapvízben lévő ásványi anyagok egy része kicsapódott és az vált láthatóvá az üvegen.

_________________
Kép


2014. január 11., szombat 17:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Most egy hétig nem találkoztam az akváriummal és eddig nem tapasztalt dolog fogadott mikor hazaértem.

valami fehér anyag kiült az üvegre, de úgy mindenhova. Szivaccsal a front üveget már letakarítottam, de a többi három oldal még ott van. Először arra gondoltam, hogy alga, de fehér algával még nem találkoztam. Takarításkor olyan mint amikor az elhalt algát leseprem a kövekről.

Mivel mikor felengedtem az akvát egy kicsi zavaros volt a víz mert a homok felkeveredett, így arra is gondoltam, hogy a por szép lassan kiült az üvegre. Van erre esély?

Valakinek esetleg valami tapasztalat? Parázzak rá a dologra, vagy ez tényleg csak az újraindítás utáni egyszeri probléma és csak takarítsam le aztán mehet minden a rendes kerékvágásban?

Egy gyors, telós kép:
Kép

_________________
Kép Kép


2014. január 11., szombat 17:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Mexx2 írta:
Itlosz írta:
Jöjjön egy kép az átépítés után...
(klikk és nagy lesz ;) )

A költözés az egyik yellow mamát annyira megviselte, hogy rögtön ki is engedte a szájából a kicsiket. így most három bébi is úszkál egy kis akváriumban a nagy alatt.
Amit még nem tudok, hogy hogy fogom őket életben tartani. Mivel tudom az ilyen pici halakat etetni?

Kép


Bocsi de nekem az előző elrendezés jobban tetszett. :roll:
Ez talán annyiban másabb, hogy van kiúszójuk a halaknak.

Nincs abból semmi baj, ha nem tetszik mindenkinek. :D
Alapvetően tényleg a nagyobb úszásra alkalmas tér a legnagyobb különbség az előzőhöz képest.
Nekem ez az elrendezés egyelőre jobban fekszik. És a takarításban is könnyebbséget jelent valamelyest, hogy a kövek mögötti rész megszűnt, sosem tudtam normálisan benyúlni a kövek mögé így most ez megoldódott. Meglátjuk, hogy alakul aztán lehet fél év múlva megint alakítok.

_________________
Kép Kép


2014. január 6., hétfő 17:11
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 185 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: