Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 4:28



Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Minimal Earthquake 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Nagyon kivi vagyok az UG, hogy muzsikál majd nálad...???
:oops:

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. szeptember 8., vasárnap 21:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Kedves naplóm.

Elérte azt a bizonyos 1. hónapot az akva.
A héten kapott 1 adag ug és 1 adag monte carlót. A "carló" még aznap ki is került belőle. Nagyon nem tetszik ez a növény és nem is illik ide.
Kivettem a fát is ,hogy leszedjem róla a Microsorum Windelov-ot. Az egyik legganébb növény amivel találkoztam. Feketedik , foszlik mondhatni sose jó neki semmi , amíg a mellette lévő trident és narrow vígan éldegél, gyarapodik...
A parvulánál egy érdekes dologra lettem figyelmes. A 4cserép friss mini parvula 4-5x gyorsabban fejlődik mint a régi amit megmentettem az előző szettből. Nő azis , de veszett lassan a frisshez képest. Elfáradt volna? Nem tudom szavakba önteni ,hogy mennyire zavar.. :evil:

A növényekről ennyit jöjjön egy kis alga!
A sok buzerálás(ültetés , fa kivétel) után tegnap megint megjelent a drága zöld por alga. Estefele lettem rá figyelmes. Mondanom se kell hót ideg voltam... Ma már alig lehetett belelátni az akvába.... Lassan ismét sötétítenem kell , de még előtte pár cserép növényt belerakok , biztos ami biztos!!!

Hardszkééép
Ne legyen félreértés nem lesz szétkapva csak egy kicsit kiegészítve :) Marad a minimál stílus csak beleviszek egy kis sötét erőt :twisted: Nem árulok el semmit meglepetés lesz :D

A kis crs-ek megvannak mind nem volt elhullás. Óriásit nőttek mióta felfedeztem őket. Vedlés volt már a héten. Bár még nagyon aprók , de már élénk vörösek. Nagy remények vannak hozzájuk fűzve! :)

_________________
Kép Kép


2013. szeptember 8., vasárnap 20:45
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Icepeak írta:
papó írta:
Mikor voltál ?
Hogy -hogy nem találkoztunk ?



Én még köszöntem is , csak hát gabibá nagyon el volt foglalva ott a csappal :D

Fenébe .. legközelebb lökjél oldalba .. :roll:

_________________
Kép


2013. szeptember 6., péntek 18:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
papó írta:
Mikor voltál ?
Hogy -hogy nem találkoztunk ?



Én még köszöntem is , csak hát gabibá nagyon el volt foglalva ott a csappal :D

_________________
Kép Kép


2013. szeptember 6., péntek 18:45
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Icepeak írta:
Csak azért ,hogy ne legyen olyan egyszerű az életem beszereztem egy 1adag UtriculariaGraminifolia -t és egy adag Micranthemum Monte Carlo -t.

Az ug-t a jobb oldalra beszurkáltam a parvula közé. Remélem összegubancolódik rendesen a parvulával és nem kell attól tartanom ,hogy feljön. Talán lent marad :) Szerintem 1-2 adag még elfér a jobb oldalra úgyhogy nemsoká ültetek megint.

A monte carlo a bal oldalra került ugyanúgy a parvula közé beszurkálva. Hát mit ne mondjak szerintem nem lesz az életem értelme ez a növény , de egy esélyt kap tőlem! :)

Mikor voltál ?
Hogy -hogy nem találkoztunk ?

_________________
Kép


2013. szeptember 6., péntek 17:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Csak azért ,hogy ne legyen olyan egyszerű az életem beszereztem egy 1adag UtriculariaGraminifolia -t és egy adag Micranthemum Monte Carlo -t.

Az ug-t a jobb oldalra beszurkáltam a parvula közé. Remélem összegubancolódik rendesen a parvulával és nem kell attól tartanom ,hogy feljön. Talán lent marad :) Szerintem 1-2 adag még elfér a jobb oldalra úgyhogy nemsoká ültetek megint.

A monte carlo a bal oldalra került ugyanúgy a parvula közé beszurkálva. Hát mit ne mondjak szerintem nem lesz az életem értelme ez a növény , de egy esélyt kap tőlem! :)

_________________
Kép Kép


2013. szeptember 6., péntek 15:09
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Icepeak írta:
12 nap telt el a black out óta. A por alga azóta nem tért vissza , még nyomokban se fedezhető fel! Ki merem jelenteni ,hogy tökéletes megoldás a zöld por ellen a black out!!!

Mégis akkor ,hogy merre meddig.
1. Hagyni kell 10-12napot az üvegen az algát had lepje el rendesen.
2. Nem szabad kapargatni ,hozzányúlni sőt még csúnyán se lehet ránézni! :D
3. A 10-12 nap eltelte után meg kell ejteni a sebészi pontossággal kidolgozott sötétítést. Fény semennyi se jusson be az üvegkalitka belsejébe!!! :D
4. Miután vége van a sötétítésnek egy nagy vízcsere. Ilyenkor még nyomokban felelhető az üvegen az alga , de nem kell vele foglalkozni már úgyis megmurdelt!
5. Vízcsere után 2 nappal már tisztára lehet takarítani az üveget és ismét tolni kell neki egy vízcserét.

Nekem eme módszerrel sikerült véget vetnem az algának! Remélem mások is fogják igazolni ezt a módszert. :)



A vízcsere hány %-os szokott lenni nálad?
Úgy látszik jól kitapasztaltad már, hogy kell megválni eme szoros kapcsolattól.

_________________
K.Tamás


2013. szeptember 1., vasárnap 17:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
12 nap telt el a black out óta. A por alga azóta nem tért vissza , még nyomokban se fedezhető fel! Ki merem jelenteni ,hogy tökéletes megoldás a zöld por ellen a black out!!!

Mégis akkor ,hogy merre meddig.
1. Hagyni kell 10-12napot az üvegen az algát had lepje el rendesen.
2. Nem szabad kapargatni ,hozzányúlni sőt még csúnyán se lehet ránézni! :D
3. A 10-12 nap eltelte után meg kell ejteni a sebészi pontossággal kidolgozott sötétítést. Fény semennyi se jusson be az üvegkalitka belsejébe!!! :D
4. Miután vége van a sötétítésnek egy nagy vízcsere. Ilyenkor még nyomokban felelhető az üvegen az alga , de nem kell vele foglalkozni már úgyis megmurdelt!
5. Vízcsere után 2 nappal már tisztára lehet takarítani az üveget és ismét tolni kell neki egy vízcserét.

Nekem eme módszerrel sikerült véget vetnem az algának! Remélem mások is fogják igazolni ezt a módszert. :)

_________________
Kép Kép


2013. szeptember 1., vasárnap 15:51
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Icepeak írta:
Hát számomra egy kisebb csoda történt!

Újabb adag kis crs-el bővült az akva. Véletlen folyamán észrevettem egy kis apró rákot majd következőt és így tovább. Kb 8-10db-ot számoltam meg. Nem tudom ,hogy ez ,hogy volt lehetséges mivel a megmaradt 4db crs-ből egyik sem volt petés. Számomra ez rejtély , de örülök neki :)

Apa lettél :D

_________________
Kép


2013. augusztus 31., szombat 16:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Hát számomra egy kisebb csoda történt!

Újabb adag kis crs-el bővült az akva. Véletlen folyamán észrevettem egy kis apró rákot majd következőt és így tovább. Kb 8-10db-ot számoltam meg. Nem tudom ,hogy ez ,hogy volt lehetséges mivel a megmaradt 4db crs-ből egyik sem volt petés. Számomra ez rejtély , de örülök neki :)

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 31., szombat 12:02
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron