Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 0:21



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Trópusi nano 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Tibitron írta:
Hát igen, oda, még nem késő leszedni ás belerakni a talajba? Nincs messze a talajtól a gyökere eltalál odaig? A szűrővel nincs gond, mert morog, de úgy láhaóan nem mozgatja a vizet.


Nem késő.
Viszont a kép kicsi alig látszik a szűrő, megnyitni meg nem lehet.

_________________
K.Tamás


2013. szeptember 20., péntek 11:17
Profil

Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 9:04
Hozzászólások: 103
Átraktam a cryptókat a talajba. És a szűrőt is átcseréltem esőztetőre. Kb így jó az esőztető állása vagy merüljön el teljesen inkább, El van repedve az egyik idom így ott is jön egy kis víz, de ki lesz cserélve jövőhéten. Nem tudom látszik-e. Ez nem okoz gondot egy hétig?

es.hu_.jpg]Kép[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

más

Lehet kapok egy 8 szögletű akváriumot és akkor azt fogom inkább felszerelni cpo rákosnak és abba több tereptárgy és növény is férne. 65 L . Felszerelés nincs hozzá, mit ajánlotok szűrésnek, külsőben gondolkodom. Egy 50W os szűrő elég egy ilyenbe? Egyáltalán mi a véleményetek a 8 szögeltű aksiktól?


2013. szeptember 20., péntek 9:18
Profil

Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 9:04
Hozzászólások: 103
Hát igen, oda, még nem késő leszedni ás belerakni a talajba? Nincs messze a talajtól a gyökere eltalál odaig? A szűrővel nincs gond, mert morog, de úgy láhaóan nem mozgatja a vizet.


2013. szeptember 20., péntek 6:44
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Jól látom, hogy a crypto-t is a dekorációhoz kötözted?
A madzag nem valami jó mert szerintem el fog bomlani és utána elengedi a növényt.
A damil vagy a hasonló színű cérna jobb.

És akkor átteszem ezt a naplót az akváriumok témába.

_________________
K.Tamás


2013. szeptember 20., péntek 5:31
Profil

Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 9:04
Hozzászólások: 103
]Sokat olvastam utána, volt akvarisztikai könyvem is, tehát nem csak úgy vágok bele, csak gyakorlati tapasztalat nincs. És pénz meg helyhiány miatt egy nanóval kezdek. Egy cpo rákoknak készült, nem túl igényes növényes aki lesz ez. Talán ehhez nem kell évekig felkészülni. Ma elkezdtem, rakok fel képeket és lenne pár kérdésem is.

3 féle növény került bele, mert ugye ez CPO rákos aksi lesz. Egy anubias nana, egy crypto és egy fűféle amit az eladó nem tudott névre beazonosítani. A dekoráció egy színes kő, egy már ott áztatott vasfa és 3 bujkáló kerámia a rákoknak. Az anubiast felkötöztem a vasfára, a cryptót 3 felé szedtem és raktam kettőt két bujkálóra és egyet a kőre. A füvet szétszedtem egy rakás kis szálra és beleraktam a talajba. Előre raktam táptalajt hátulra nem. Sima garnélatalajt raktam fölé, aquatic nature shrimp- soil. A szűrővel akadtak bajok, az esőztető egyik illesztése repedt, így ugyan ment, de a repedésnél is fújt. Ezért átraktam a sima csöves megoldást, kivezettem csövet, de erről sehol nem találtam képet lehet nem így kell...mert valamit berreg meg mozog a víz, de nem úgy mint az esőzteővel. Lehet ez normális. Rakok fel pár képet, a szűrőről is. Egyelőre nem nagy valami, de igyekeztem leendő ráktartó és növényes szemmel is berendezni. A képek nem a legjobbak, este van már és telóval csináltam, de majd csinálok jobbakat, főleg ha beindul. A kérdés ,hogy a szűrő jó-e így, vagy inkább esőztető. A termo a hőmérő és a szűr elrendezése miképp legyen. Én a szűrővel szembe raktam a termót és azzal szembe a hőmérőt.

A képeken látszik, hogy boborékok vannak mindenütt. Ez a szűrés gyengesége miatt lehet?

http://kepfeltoltes.hu/130919/DSC_0111_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


2013. szeptember 19., csütörtök 21:32
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Garold írta:
Mexx2 írta:
Kezdésnek egy könyvet kéne beszerezni szerintem.


Azért innen a fórumból is sok hasznos dolgot össze lehet szedni, én is már pár hónapja tervezem egy igényes akva indítását, már nem sok van hátra.
Az első pár héten csak read only üzemmódban voltam jelen a fórumon, szedegettem össze a praktikákat, ötleteket a profiktól.


Nem azt mondom, csak egy könyvben az alap benne van utána a fórum a ráadás.

_________________
K.Tamás


2013. szeptember 18., szerda 21:34
Profil

Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 6:21
Hozzászólások: 58
Mexx2 írta:
Kezdésnek egy könyvet kéne beszerezni szerintem.


Azért innen a fórumból is sok hasznos dolgot össze lehet szedni, én is már pár hónapja tervezem egy igényes akva indítását, már nem sok van hátra.
Az első pár héten csak read only üzemmódban voltam jelen a fórumon, szedegettem össze a praktikákat, ötleteket a profiktól.


2013. szeptember 18., szerda 20:29
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Tibitron írta:
Ez lesz az első. Ezért sem csinálok full növényest ,vagy sok halast. Lesz benne terveim szerint pár moha meg anubias, meg ár kevésbé igényes növény a talaja. Állatnak meg pár tornyos csiga, meg DPO-k. Tehát megterhelve sem lesz nagyon. DE azért szeretnék egy szépen kialakított nanot összehozni elsőre, ami életképes. Holnap lesz megcsinálva, majd rakok el képek, tervezek egy blgot is indítani erről. Rgée nszerettem volna valami hasonlót,most jött meg a kedvem bátorságom hozzá.


Kezdésnek egy könyvet kéne beszerezni szerintem.

_________________
K.Tamás


2013. szeptember 18., szerda 19:04
Profil

Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 9:04
Hozzászólások: 103
Ez lesz az első. Ezért sem csinálok full növényest ,vagy sok halast. Lesz benne terveim szerint pár moha meg anubias, meg ár kevésbé igényes növény a talaja. Állatnak meg pár tornyos csiga, meg DPO-k. Tehát megterhelve sem lesz nagyon. DE azért szeretnék egy szépen kialakított nanot összehozni elsőre, ami életképes. Holnap lesz megcsinálva, majd rakok el képek, tervezek egy blgot is indítani erről. Rgée nszerettem volna valami hasonlót,most jött meg a kedvem bátorságom hozzá.


2013. szeptember 18., szerda 16:23
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Akvarizáltál már valaha vagy ez lesz az első?

_________________
K.Tamás


2013. szeptember 16., hétfő 20:05
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron