Pontos idő: 2024. április 19., péntek 17:02



Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
 Peti 130 literes akváriuma 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Peti írta:
Nekem is nagyon tetszenek a növényes akváriumok, kissebb lazacrajokkal vegyítve!Szerintem nagyon jól tud kinézni az aki, ha van 3-4 fajból álló raj benne!Egyébként mivel jobb egy külső szűrő mint egy belső???Érdemes lenne idővel kicserélni nekem is?Szerintetek kicsi benne a mostani Cristal?


A külső szűrő biológiai szűrést végezz, ami a víz alatti életkörülményeket biztosítja a halak és növények számára.
És a belsőnél sokkal tisztább és szebb vizet varázsol.
Sokan a belsőt semmire sem nézik.

Nekem sincs tapasztalatom a külsővel, mivel nekem is most lesz először.

_________________
K.Tamás


2012. január 25., szerda 16:25
Profil

Csatlakozott: 2010. november 16., kedd 8:48
Hozzászólások: 51
Nekem is nagyon tetszenek a növényes akváriumok, kissebb lazacrajokkal vegyítve!Szerintem nagyon jól tud kinézni az aki, ha van 3-4 fajból álló raj benne!Egyébként mivel jobb egy külső szűrő mint egy belső???Érdemes lenne idővel kicserélni nekem is?Szerintetek kicsi benne a mostani Cristal?


2012. január 25., szerda 14:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Én konkrétan néhány nagyobb testű harcsát majd koikat (5db 20cm körüli) is tartottam egy 110cm hosszú viszont csak 120l méretű akváriumban, mindössze egy régi aquael belsőszűrővel. Heti 20l vizet cseréltem. A világításon sok múlhat alga szempontból, mert azt hiszem 2x18W teljesítményű T8-as volt fölötte napközben, de este már csak 1x11W-tal világítottam. Szóval nem volt algám és halbetegségem sem soha... végül azonban egy halastóba kerültek a kicsikék, mert belebuzultam a növényes akváriumokba :)


2012. január 25., szerda 13:33
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Peti írta:
Értem!És milyen akváriumot szeretnél majd idővel kialakítani?Egyébként az enyémben is egy Hydor Cristal 2 filter belső szűrő van!Lehet, hogy idővel érdemesebb lenne lecserélni egy külsőre!


Én is a hagyományos halas akváriumot szeretnék szépen benövényesítve.
És egy kicsit meglepődtem, hogy csak 1 belső szűrőd van, és így boldogulsz vele és ebből látszik, hogy így is életképes az akváriumod.
A másik fórumon egy új kollégának azt mondták a 360 literes akváriumára, hogy ha hagyományos halas akváriumot akar, akkor 1 TetraTec 1200-as tud majd boldogulni ha van benne hal és növények helyett műnövényeket tesz bele, így elkerülheti az algákat meg a csalódást.
Na ez szerintem elég durva, aki ilyet mond.

_________________
K.Tamás


2012. január 25., szerda 11:16
Profil

Csatlakozott: 2010. november 16., kedd 8:48
Hozzászólások: 51
Értem!És milyen akváriumot szeretnél majd idővel kialakítani?Egyébként az enyémben is egy Hydor Cristal 2 filter belső szűrő van!Lehet, hogy idővel érdemesebb lenne lecserélni egy külsőre!


2012. január 24., kedd 21:27
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Peti írta:
Mexx2, nem igazán értem, hogy miért kéne újratanulnod, amilyen tanácsokat adsz itt a fórumon, nem úgy látszik mintha kezdő lennél!:)Egyébként neked milyen állapotba van az akid?:)


Én 5-6 évvel ezelőtt 72 literesben akvarizáltam, de még a régi módszerrel, ezalatt értem azt, hogy nem figyeltem a világításra (watt, kelvin), a szűrőt a megadott adatok alapján méreteztem az akváriumhoz, a külső szűrőről semmit sem tudtam csak hallásból, hogy olyan is van, de hogy miért jobb azt nem ( mondjuk a mostaniban lesz nekem is az első ), alga fajtákat akkor sem ismertem, mi miért történik stb..
A növényeket akkor sem tudtam, sem a nevüket még magyarul sem, sem pedig megkülönböztetni a hasonlóakat.
Azt is mondhatnám, hogy már akkor is kezdő voltam

Az én akváriumom üresen van a szobában a földön, most lett kipucolva, és még messze van mire víz kerül bele.

_________________
K.Tamás


2012. január 24., kedd 21:18
Profil

Csatlakozott: 2010. november 16., kedd 8:48
Hozzászólások: 51
Szerintem is úgy az igazi, halakkal együtt!:)


2012. január 24., kedd 21:16
Profil

Csatlakozott: 2010. november 16., kedd 8:48
Hozzászólások: 51
Mexx2, nem igazán értem, hogy miért kéne újratanulnod, amilyen tanácsokat adsz itt a fórumon, nem úgy látszik mintha kezdő lennél!:)Egyébként neked milyen állapotba van az akid?:)


2012. január 24., kedd 21:12
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Peti írta:
Köszönöm szépen, igyekszem széppé tenni, de én úgy gondolom, hogy lehetne még többet is kihozni belőle!Szerintem ez a fórum azért lenne, hogy segítsünk egymáson és tippeket adjunk egymásnak, hogy hogyan lehetne még jobbat, még szebbet kihozni valamiből!



Szerintem is, de az ötleteket neked kell felvetni és a többiek meg adnak tippeket tanácsokat.
Ha nincs ötlet nincs tipp.
Egyébként, a tiéd nem növényes akvárium hanem a hagyományos. (szerintem)
És én is ilyet szeretnék, szépen növényesített halas akváriumot.

_________________
K.Tamás


2012. január 24., kedd 21:07
Profil

Csatlakozott: 2010. november 16., kedd 8:48
Hozzászólások: 51
Köszönöm szépen, igyekszem széppé tenni, de én úgy gondolom, hogy lehetne még többet is kihozni belőle!Szerintem ez a fórum azért lenne, hogy segítsünk egymáson és tippeket adjunk egymásmak, hogy hogyan lehetne mégjobbat, még szebbet kihozni valamiből!


2012. január 24., kedd 21:03
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 45 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron