Pontos idő: 2024. szeptember 28., szombat 9:34



Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
 Low-tech 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 30., kedd 18:15
Hozzászólások: 58
Láttam már gázosabb medencét, amit komoly növényes szándékkal készítettek.
Az említett technika, és gondozás mellet mellett ez az aki teljesen rendben van. :)
A leírás mellett azt gondolnám, hogy csak kardfű lehet benne, de itt van szép Anubias és moha is....

_________________
Kép


2011. október 16., vasárnap 19:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Szia!

Nagyon természetes, és szép összhatást kelt.
Ha nekem az 50Liter 30W-al így nézne ki.....

_________________
KépKépKépKép


2011. október 16., vasárnap 18:49
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Ez a medencém nemsokára 10 éves lesz. Egyszer (pontosabban kétszer) már ragasztani kellett, mert erisztett a lelkem.
Jajdenagyon sokszor átrendeztem míg nálam volt, aztán levittük az apósékhoz és kb. 5 éve náluk lakik. A legutóbbi átrendezést nem tudom, majd 2 éve lehetett és bár nem én gondozom, de a berendezését én csináltam. Aztán volt némi módosítás az apósom jóvoltából, azokat nézzétek el.
Mint ahogyan azt is, hogy tápot minimálisat kap, mert az após így is legjobb esetben negyedévente cserél benne vizet, viszont legalább alaposan megeteti a halakat. Ja és vízcserekor szigorúan a szűrőt is kimossa. :)
Egy átfolyós rendszerű (bal oldalon) aqua el 300 l/órás kis csobogó forgatja benne a vizet inkább kisebb, mint nagyobb sikerekkel.
Emlékeim szerint a 180 literes medence fölött a világítás maximálisan 36 watt lehet, de ebben már nem vagyok biztos.
Természetesen jóféle cement alapú hátteres, amin (leginkább a fűtő körül) minimálisan fogott az idő.
Tény, hogy képtelen voltam normálisan leképezni a medencét. Élőben természetesen szebb, és a tápozás valamint a szűrés elégtelensége okán ecset van a medencében, de ezen fejlesztés kizárólag akkor van, ha én nyúlok hozzá, ez pedig egyenlőre még várat magára.
Volt benne régen staurogyne, pogo és alternanthera is, de ahogy robokuty mondta egyszer nekem, azok leadták a rendszámot.
A medence a lakókkal:
Kép

Kép

és a szekrény, ami egyébként nagyon királyul néz ki, mert semmi technika nem látszik rajta, olyan az egész, mint egy tv.
Kép

_________________
Kép


2011. október 16., vasárnap 18:42
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron