Pontos idő: 2024. szeptember 19., csütörtök 23:39



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
 DeKol Paludárium 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2013. május 17., péntek 14:49
Hozzászólások: 137
DeKol írta:
jack írta:
Most nagyon irigy lettem .
Gratulálok .
Hány fajta növényed van ?



Köszönöm

Kb 40 fajta orchidea és tillandsia és kb 10 fajta egyéb növény :)

Meg tudnád mutatni valahogyan azt a sok fajta növényt valahogy aláírva ,hogy melyik növény milyen faj ?
Nekem mind egyforma volt eddig :( .


2014. július 14., hétfő 21:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
Hát ez fantasztikus !
GRATULÁLOK !!!!!!!!!!

_________________
Kép


2014. július 14., hétfő 21:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
jack írta:
Most nagyon irigy lettem .
Gratulálok .
Hány fajta növényed van ?



Köszönöm

Kb 40 fajta orchidea és tillandsia és kb 10 fajta egyéb növény :)

_________________
Sólyom Gábor


2014. július 14., hétfő 21:06
Profil

Csatlakozott: 2011. június 13., hétfő 15:30
Hozzászólások: 149
Most nagyon irigy lettem .
Gratulálok .
Hány fajta növényed van ?


2014. július 14., hétfő 19:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Azóta az alsó rész egy kicsit változott, mivel kerültek még be pluszba páfrányok, amik már azóta hoztak nálam új hajtást is :)

Képek :
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
Sólyom Gábor


2014. július 14., hétfő 19:01
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Köszi , hogy ítt is megmutattad Gabi !
Gratulálok igényes szép "munka ".

_________________
Kép


2014. július 14., hétfő 18:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

Korábban már a paludáriumok között megosztottam az enyémet.





De mivel a növény állományom bővült és kezdett zavarni a hátsó üveglap látványa,ami eléggé természet ellenes.Úgy döntöttem hogy muszáj valahogy természetesebbé tenni.Így hát elkezdetem keresgélni. Aminek a vége az lett hogy rájöttem hogy igazából nem is tetszik nekem a jelenlegi floráriumom és valahogy át kell alakítani.

Találtam pár fajta megoldást háttér kialakításra. De nekem fontos volt hogy a hátteret később maradéktalanul el lehessen távolítani. Erre még külföldi oldalakon se találtam példát.Elsőnek valami rács szerű anyagból akartam egy 3 oldalt betakaró burkolatot csinálni és arra akartam a hátteret ráépíteni, de itt a környéken nem találtam számomra megfelelő rácsot.Így úgy döntöttem hogy végül is a 3 oldalt betakaró burkolatot nikecelből készítem el.

2 centi vastag nikecelt használtam. Miután kész lettem ezzel a háttér vázzal jöhetett a háttér kialakítása.

Szerettem volna hogy a háttérbe már alapból fák is be legyenek építve, szerencsére egyik ismerősöm megajándékozott két nagyobb szőlőtőkével. Miután sikerült őket beszabni és elhelyezni a háttér vázon jöhetett a purhabbal való befedés.
De előtte szerencsémre eszembe jutott hogy mi lesz a vezetékekkel , ezért még az egyik sarokba egy gége csövet is elhelyeztem amibe később a vezetékeket feltudtam vezetni.Ezek után tényleg jöhetett a purhab, amiből két 1 literes kiszerelést használtam el, és még egy kicsi kellet volna belőle.

Kép

Ezek után jött a legpiszkosabb munka, ami a purhab lefedése volt. Erre a fekete szilikon és a tőzeg kombinációt használtam. Elsőnek gumikesztyűben elkentem a purhab felületén a szilikont, utána ha megvoltam egy résszel akkor felvittem rá a tőzeget. Tőzeget és a szilikont hagytam egy kicsit száradni, majd a felesleget egy ecset segítségével lesepertem. Végül a tőzeges lefedés kb 4 részből lett meg.

Kép

Kép

Miután az apróbb hibák is javításra kerültek a háttér a garázsból felkerülhetett a lakásba :)

Garázsból a lakásba :)

Ez üveg takarítása után jöhetett a háttér behelyezése, ami szerencsére jó passzentosra sikerült így nem kellet még a tervezett szilikon rögzítő pontokat se használni.
Kép


Ezek után jöhetett a növények behelyezése és a talaj elkészítése.

Növények nagy része epifita növények. Azon belül is inkább orhideák és a tillandsiák.De került be még pár futó növény is.

A talajt úgy akartam elkészíteni hogy az ultrahangos párásítónak is legyen helye. A talaj alsó 8 cm agyaggranulátum, amibe egy műanyag cső kapott helyet amin nagyon sok lyuk található. Ez lett a helye a párásítónak.Erre került 4 réteg geotextilia, amire 3 cm vastag földkeverék került. A műanyag cső még a földréteg fölé nyúlik 1 centivel, hogy ne kerüljön ott se az agyaggranulátum közé föld. Ezek után a talaj alsó 8 centije fel lett töltve a csövön keresztül Ro vízzel.
Kép

Miután a talaj elkészült a tetejére került egy moharéteg,aminek dekorációs és nedvességtartó tulajdonsága is kedvező.Ezek után bekerült még pár növénymix ként vásárolt növény és pár kisebb páfrány is.

Végül a képek:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
Sólyom Gábor


2014. július 14., hétfő 18:27
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: