Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 8:32



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
 Nehéz kezdés 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. június 13., hétfő 15:30
Hozzászólások: 149
Hogy áll a projekt ?


2014. szeptember 12., péntek 19:47
Profil

Csatlakozott: 2013. augusztus 25., vasárnap 19:18
Hozzászólások: 429
Az ammóniát le tudom küzdeni heti 1-2 vizcserével nem? Lesz twinstar is akkor nem lehet gond


2014. augusztus 14., csütörtök 21:14
Profil

Csatlakozott: 2014. január 8., szerda 20:58
Hozzászólások: 151
szia én is hasonló cipőben jártam kb egy éve... azóta müködik a hydor prof 350 es szüröm! csak ajánlani tudom semmi gondja nincs kb 4 havonta takarítom (ja nemmellékesen nekem is 60x40x40-es akva van) a szűrö ki és befolyója az 16os így az nem lesz jó neked.. bár lehet van átalakító de ezt nem tudom én lehet cserélném gyári 16os csöre valóra!ja amúgy 3 rekesz van benne nekem full tele van mátrixal!
a talaj nekem ada! de csak a táptalajom! de az nem power sand hanem a power sand SPECIAL!! abba benne van a baktériumkultúra is nekem papó is ezt ajánlotta... + a fedő az ista pont az ammónia miatt nem vettem én sem meg az ADÁT! a növények nagyon szépen nőnek! egy kettőre megkapaszkodtak a talajba szép gyökeret eresztettek! (csak zselés növényeket ültettem!) azóta is szépek a növények fél év távlatában! (még tudom ajánlani az adanak a talajba nyomható kis tablettáját az is tényleg ada minőségű érezhető a fejlődés mikor adok nekik... igaz kicsit drága.
a következő az a világítás! nekem 4x24W van felette... odysee gyári világítás! kettő plant kettő 10000K gyári odysee fénycsővel! alatta a vörös növények igazán szépek és nem is kopaszodnak alulról (fogjuk rá) a blyxa kissé vöröses! bár lehet egy hqi jobb lenne de megvagyok elégedve vele! alga szerencsére nincs...(csak ami ugye természetes egy nagyon pici de kéthetente egy kis takarítás és kész)
így ezt az összeállítást tudom ajánlani ahogy te is írtad! de majd a nagyok megmondják a tutit :) ez az én szerény véleményem!
üdv


2014. augusztus 14., csütörtök 19:52
Profil

Csatlakozott: 2013. augusztus 25., vasárnap 19:18
Hozzászólások: 429
És mit szóltok a tropica táptalaj és új tropica talaj?


2014. augusztus 14., csütörtök 18:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. december 30., vasárnap 6:37
Hozzászólások: 1494
Tominak igazat kell hogy adjak :D


2014. augusztus 14., csütörtök 17:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Ha az ada talajokat kombinálod, az nem kevés ammóniát fog nyomni az indításnál, de ha mindenképp az tetszik, szerintem akkor se használj power sand-et. Inkább valami Sera - JBL, JBL - tropica ütős kombók lehetnek. Az Aquasky fogyasztásáról írtakat el sem olvastam.. :D Ez olyan, mint a hybrid autók, 25x annyiba kerül mint egy átlag autó, és hamarabb esik szét alattad, míg megspórolnál vele valamit is .. :D Maximum a dizájn az előnye ezeknek a lámpáknak.

A szűrő valóban lehet, hogy kevés lesz, de abban sem vagyok biztos, Papóék is ilyesmit használnak a nagy akváriumon.. De ha veszel, szerintem maradj a hydornál, ha nem volt vele problémád, miért cserélnéd le a jól bevált dolgokat? A 350-es pro bőven elég lenne ekkora akváriumhoz. Ki/befolyó ügyben nem tudok nyilatkozni.

_________________
Kép


2014. augusztus 14., csütörtök 17:23
Profil Honlap

Csatlakozott: 2013. augusztus 25., vasárnap 19:18
Hozzászólások: 429
Sziasztok!

Szokásomhoz hűen most is itt nyitok először új témát az új projektemhez, amiben többször is elakadtam és remélem tőletek kapok segítséget, mert tudom, hogy ti profik vagytok és még sosem kaptam rossz tanácsot.

Szóval az lenne a helyzet, hogy kinőttem a ~30literes akváriumomat. Bárhogy probálok rendezkedni, mindig kicsinek találom. Így jött az a dolog hogy mostmár szintet kell lépnem. Az első elgondolások az volt, hogy egy 64 literes akvárium elég is lesz, de végül túl szűkösnek bizonyult a 30cm mélységével. Akkor jött az ötlet, hogy még mehetek efölé és talán bírja a pénztárcám is.
Sokat bajlódtam rajta végül két méret az ami elférne és tetszene is. Az egyik a 60x40x40-es a másik a 60x35x40-es méret. Melyik nézne ki jobban? A 96 liter fölé sajnos nem tudok menni, már ezt is kicsit sokallom, de még talán vállalható.
Esetleg ha más méretet is tudtok ajánlani ami jól nézne ki arányaiban azt is várom.

A másik nagy gondom a szűrés. Most hydor prof 150 van, de ez nem fogja elbírni ezt a nagy víztömeget úgyhogy váltanom kell. Két márka jöhet szóba. Az egyik az EHEIM a másik a HYDOR. Az eheimből a 2075-ös, a hydorból a professional 350. Itt is van kis bibi. Az üveg ki-és befolyóm a hydor 150-hez van és nem tudom, hogy csőméret ugyanaz-e :) lehet hogy jó hozzá ? :)
Illetve a szűröközeg kiválasztása is kérdés

Világítás téma volt a legnehezebb. Ti HQI-t ajánlottatok, volt aki ledet, volt aki t5-öt.
Nagyon tetszik az ADA aquasky 602 és már majdnem meg is vettem, de gondoltam körülnézek mégegyszer és végül átgondoltam és az ATI sunpower 4x24-re jutott a voksom. Szivem szerint még mindig az ADA lámpát venném meg mert alig fogyaszt valamit is és ez hosszútávon jobb lenne.
Az ATI lámpába milyen fénycsövej lennének a legjobbak? Illetve a dimmelhetőség sokat számít? :)

Talaj.

Itt egyelőre két lehetőségen töröm az agyam. Az egyik a tropica táptalaj és az új tropica általános

A másik ada power sand és ada amazonia.

Nem azért mert ezek a legjobbak, hanem mert a szemcsealak és méret itt tetszik a legjobban.

Tápozásnál eddig garden-t használtam, de most ki szeretném probálni majd az ada termékeit is


KIEMELNÉM: nem divatmajom vagyok és ezért akarok mindenből ada vagy ati cuccot, hanem szeretnék minőséget és ők már bizonyítottak. Tisztába vagyok vele hogy kevesebb pénzből is lehet szép akváriumot illetve a tartalom a fontos, de egész nyáron erre a projectre rakom félre minden pénzem

NEM MELLESLEG Versenybe is szeretném nevezni maj az akváriumot :)

Előre is nagyon köszönöm a segítséget és kiemelném papó-t , hogy ilyen jóindulatú és segítőkész emberrel még nem találkoztam úgyhogy becsüljük meg :)


2014. augusztus 14., csütörtök 14:23
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron