Pontos idő: 2024. szeptember 16., hétfő 21:37



Hozzászólás a témához  [ 235 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Következő
 üzenetek 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2010. február 21., vasárnap 10:56
Hozzászólások: 259
Jaj, papó!

Nahogy elkeseredj! Sztem ezeknek a versenyeknek -- mint minden megmérettetésnek általában -- megvannak a nyertesei már jóval azelőtt, hogy minden versenyző munkáját megtekintette volna a zsűri. :( Ilyen a világ. De találtam pár kritériumot, ami alapján ítélkeznek az "ítészek" -- persze ezek is eléggé "rugalmasak értsd: szubjektívek", ha jól látom. Ha valaki nem érti az angolt, boldogan magyarítom :-)

http://www.aquaticscapers.com/en/grading-guidelines


2011. augusztus 1., hétfő 21:03
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
N-dee írta:
papó írta:
Főleg az a probléma , hogy nem tudjuk milyen szempontok alapján vágjon bele az akvarista az építésbe ezek után.


Én erre tudok egy jó megoldást...a saját szempontjaim alapján építem és az a legfontosabb, hogy nekem, illetve a családomnak kedves legyen. A kritikákat vele kapcsolatban pedig szívesen meghallgatom, hiszen rengeteg ötletet lehet belőlük meríteni, amiket aztán úgy használhatok fel később, ahogy nekem tetszik. Persze én is örülök sőt, ki tudok ugrani a bőrömből :lol: , ha a köz elismerésének örvend az amit alkottam, de ez nálam akkor is csak másodlagos tényezőként szerepel...egy verseny kedvéért sem kreálnék úgy, hogy az a bíráinak minél jobban elnyerje tetszését, hanem úgy kreálok, hogy nekem nyerje el minél jobban a tetszésemet aztán, ha ez bejön a "mindenhatóknak" is, akkor a seggem fogom verni a földhöz :mrgreen:

Andris !
Tökéletesen igazad van :!:
Látod gyarló voltam ..pedig ugye ezt hangoztatom mindig én is.
Milyen lökött is tudok lenni néha :( :( :(

_________________
Kép


2011. augusztus 1., hétfő 20:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
papó írta:
Főleg az a probléma , hogy nem tudjuk milyen szempontok alapján vágjon bele az akvarista az építésbe ezek után.


Én erre tudok egy jó megoldást...a saját szempontjaim alapján építem és az a legfontosabb, hogy nekem, illetve a családomnak kedves legyen. A kritikákat vele kapcsolatban pedig szívesen meghallgatom, hiszen rengeteg ötletet lehet belőlük meríteni, amiket aztán úgy használhatok fel később, ahogy nekem tetszik. Persze én is örülök sőt, ki tudok ugrani a bőrömből :lol: , ha a köz elismerésének örvend az amit alkottam, de ez nálam akkor is csak másodlagos tényezőként szerepel...egy verseny kedvéért sem kreálnék úgy, hogy az a bíráinak minél jobban elnyerje tetszését, hanem úgy kreálok, hogy nekem nyerje el minél jobban a tetszésemet aztán, ha ez bejön a "mindenhatóknak" is, akkor a seggem fogom verni a földhöz :mrgreen:


2011. augusztus 1., hétfő 20:40
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
N-dee írta:
Számomra is vannak érdekes dolgok, de hát ez van :roll: Az a baj, hogy akkor lenne igazán objektív ez a rangsorolás, ha a "népet" is bele lehetne vonni a dologba(mondjuk országonként 500-500 szavazattal, mert ugye azért nem mindegy, hogy adott nemzetnek mennyi netezője van 8-) ), viszont amíg a csalás(többszörös szavazás egy IP-ről, stb.) nincs kiszűrve, addig sok értelmét nem látom. Természetesen a nagynevű bírák véleménye lenne továbbra is a mérvadó, de azért nyomna a nép szava is a latba egy picit. Egyébként nem egyszerű ez a zsűrizés(papó te is tapasztaltad már ;) ), mikor engem is felkértek, hosszú hetekig vakaróztam csak azon, hogy képek alapján felállítsak egy rangsort, de utána a pontozás mégis változtatott rajta(ugye ennek szebbek a növényei, annak jobb az elrendezése, stb-stb.). Amikor kialakult a végső sorrendem, nem voltam nyugodt, mert bizony a pontozással nem egészen az a kép alakult ki, amit igazán szerettem volna, úgyhogy többször is nekifutottam, de egy idő után beláttam, hogy mindig is lesznek bibik. Szívem szerint sok holtverseny lett volna közép és az élvonalban, pedig csak töredéke nevezőről volt szó, mint az IAPLC-n. Nem is tudom mit kezdenék 1600 akvárium fotójával lehet, hogy a nyugdíjazásomig rágódnék rajtuk :lol:

A fenébe írtam egy csomó mindent és valahova eltűnt.
A lényeg.:
Igen emlékezem rá , hogy nekem is milyen gondot okozott a pontozás .
Itt viszont nem találom , hogy milyen szempontok alapján állították fel a rangsort.
Mintha nem is az akvarisztikához hozzáértő emberek pontoztak volna.
Nem Vették figyelembe a különböző növények együtt tartásának nehézségeit. Hol mérvadó volt az aranymetszés -hol pedig nem.
Nagyon sántít ez az egész.
Főleg az a probléma , hogy nem tudjuk milyen szempontok alapján vágjon bele az akvarista az építésbe ezek után.

_________________
Kép


2011. augusztus 1., hétfő 20:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Számomra is vannak érdekes dolgok, de hát ez van :roll: Az a baj, hogy akkor lenne igazán objektív ez a rangsorolás, ha a "népet" is bele lehetne vonni a dologba(mondjuk országonként 500-500 szavazattal, mert ugye azért nem mindegy, hogy adott nemzetnek mennyi netezője van 8-) ), viszont amíg a csalás(többszörös szavazás egy IP-ről, stb.) nincs kiszűrve, addig sok értelmét nem látom. Természetesen a nagynevű bírák véleménye lenne továbbra is a mérvadó, de azért nyomna a nép szava is a latba egy picit. Egyébként nem egyszerű ez a zsűrizés(papó te is tapasztaltad már ;) ), mikor engem is felkértek, hosszú hetekig vakaróztam csak azon, hogy képek alapján felállítsak egy rangsort, de utána a pontozás mégis változtatott rajta(ugye ennek szebbek a növényei, annak jobb az elrendezése, stb-stb.). Amikor kialakult a végső sorrendem, nem voltam nyugodt, mert bizony a pontozással nem egészen az a kép alakult ki, amit igazán szerettem volna, úgyhogy többször is nekifutottam, de egy idő után beláttam, hogy mindig is lesznek bibik. Szívem szerint sok holtverseny lett volna közép és az élvonalban, pedig csak töredéke nevezőről volt szó, mint az IAPLC-n. Nem is tudom mit kezdenék 1600 akvárium fotójával lehet, hogy a nyugdíjazásomig rágódnék rajtuk :lol:


2011. augusztus 1., hétfő 20:08
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
No de ez 325 .


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


2011. augusztus 1., hétfő 19:41
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Ez pedig azt hiszem előrébb végzett.
Tévedtem 201.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


2011. augusztus 1., hétfő 19:36
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Akkor nézd meg ezt és hogy a 183 lett.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


2011. augusztus 1., hétfő 19:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
papó írta:
papó írta:
Srácok !
Elnézegettem a Japán verseny eredmény hirdetését.
Egyszerűen nem tudom megfejteni mi alapján pontoztak.
Okosítsatok , mert hülyén fogok meghalni :(

Ennyi a válasz ??????????


Háromszögek alapján...Pfff :lol:


2011. augusztus 1., hétfő 19:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
Lehet nem tudják kiolvasni saját írásukat! ;)

_________________
Pé.Zoli


2011. augusztus 1., hétfő 19:22
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 235 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron