Pontos idő: 2024. szeptember 20., péntek 6:54



Hozzászólás a témához  [ 309 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 31  Következő
 Fotózás 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
flotyesz írta:
sziasztok

egy kis fotózási segítség kellene nekem :P remélem valaki tud segíteni van kölcsönbe egy canon 600D 18-55 obival! kérdezném hogy lehet a bubikat lefényképezni? már úgy kezdem kiismerni a fényképezőt de erre még valahogy nem tudok rájönni akár távol vagyok és úgy közelítem az obival akár közel vagyok nem lesz éles sehogy előtéren a cuba! milyen értékeket próbáljak ki? macroba is próváltam! mondjuk álványom sajna nincs! előre is köszi a választ egy kis kép ami nagyon tetszik... egy kis kompaktal ilyet nem lehet készíteni nagyon tetszik ez a fényképező!! csak tudni kellene használni :S
üdv Flóri



Szia!

Először is váltsd át az optikát manual fókuszra, tekerd a fókuszgyűrűt a legközelebbi állásba és úgy nézz bele keresőbe olyan közelről ahonnan fényképezni szeretnél, majd te a géppel együtt távolodj az akitól mindaddig amíg a keresőben élességet nem látsz. Ahol éles lesz a kép, azt hívjuk az optikád közelpontjának! Ez egy kitobi esetében nem lesz túl közeli, úgyhogy mindenképp csavard ki 55 mm-re. Ha megvan a közelpont akkor addig mozogj horizontálisan az aki falával amíg az a dolog nem lesz éles - jelen esetben a bubi - amit le szeretnél fotózni.
Amennyiben ez nem lenne célravezető és és valószínű, hogy nem lesz az, mivel túl távoli még macro állásban is a közelpontod, akkor vátsd át a gépet live view üzemmódba. Vedd le az objektvet fordítsd meg, hogy az a része kerüljön kívülre, amin a bajonett van, rögzítsd valahogy a géphez az obit, fontos, hogy pontosan középre helyezd úgy ahogy eredetileg is áll a gépben, rögzítéshez lehet csináltatni közgyűrűt, de power tape és egyéb kreatív eszközök is rendelkezésre állnak :) lényeg, hogy fény ne szűrődjön be, illetve az optika központosítva legyen a gépen. Ha nem akarsz szenvedni vele egész egyszerűen fogd oda.:)
És nézz a képernyőre, legyél a témához nagyon közel, illetve legyen minél több fényed, és ha elég ügyes vagy van egy makró obid. A mélységelléseged elég pici lesz, mivel így nem tudsz rekeszelni, de talán egy bubira elég, és a semminél jobb ez a megoldás is. :)
(ha van otthon régi analóg optikád, akkor azt is használhatod, de ha rekeszelsz "brutálsok" fény kell)
Remélem azért érthető voltam, és tudtam segíteni. :)
Üdv G

ui.: újra elolvasva amit írtál lehet, hogy csak azt szertnéd, hogy a teljes aki éles legyen a képen. Ez esetben állítsd a gépet Av módba a felső tárcsán, és az F/ rekeszértéked csavard le kb úgy 11 és 18 közé. Ekkor valószínű sokkal hosszabb záridőt fogsz kapni, amihez vagy állvány kell, vagy az ISO érteket kell addig növelned, hogy kézből is ki tudd tartani az expozíciót. :) Lehet már F/8-on is éles lesz az előtered, optika és gyújtótávolság függő, próbáld az élességi síkot az aki közepére helyezni.

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. március 4., kedd 13:45
Profil

Csatlakozott: 2014. január 8., szerda 20:58
Hozzászólások: 151
sziasztok

egy kis fotózási segítség kellene nekem :P remélem valaki tud segíteni van kölcsönbe egy canon 600D 18-55 obival! kérdezném hogy lehet a bubikat lefényképezni? már úgy kezdem kiismerni a fényképezőt de erre még valahogy nem tudok rájönni akár távol vagyok és úgy közelítem az obival akár közel vagyok nem lesz éles sehogy előtéren a cuba! milyen értékeket próbáljak ki? macroba is próváltam! mondjuk álványom sajna nincs! előre is köszi a választ egy kis kép ami nagyon tetszik... egy kis kompaktal ilyet nem lehet készíteni nagyon tetszik ez a fényképező!! csak tudni kellene használni :S
üdv Flóri


2014. március 2., vasárnap 22:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
edit86 írta:
még egysze ezer kösz itt is asera!

Szívesen,ezért van a fórum!

_________________
Kép Kép Kép


2014. február 23., vasárnap 19:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
még egysze ezer kösz itt is asera!

_________________
Kép


2014. február 23., vasárnap 19:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
pill

_________________
Kép


2014. február 23., vasárnap 18:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
edit86 írta:
ennyi ?
Van még más ?

Lássam a képet! :D

_________________
Kép Kép Kép


2014. február 23., vasárnap 18:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
edit86 írta:
igen , a fehér egyens. automata legyen ?

Igen,de nem biztos hogy helyes lesz a színkép.
Ezzel majd valszeg játszani kell.

_________________
Kép Kép Kép


2014. február 23., vasárnap 18:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
ennyi ?
Van még más ?

_________________
Kép


2014. február 23., vasárnap 18:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
asera írta:
Ha megvannak a beállítások,18 miliméteren,tehát nem ráközelítve,hanem teljesen "visszahúzva" az obit,lehet is fotózni :P
Közel kell menned a front üveghez.
Fókuszálj manuálisan az akva első fertájára.
ISO max. 400!!
Sztem az EV kb. 1/60 lesz.



Wb.: Auto-ra.

_________________
Kép Kép Kép


2014. február 23., vasárnap 18:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
igen , a fehér egyens. automata legyen ?

_________________
Kép


2014. február 23., vasárnap 18:39
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 309 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 31  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron