Pontos idő: 2024. szeptember 16., hétfő 21:02



Hozzászólás a témához  [ 309 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Következő
 Fotózás 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Nem szeretném ajnározni, de szerintem is korrekt. :D
Good plan, good results!!!
Szinte minden álatalam ismert szabálynak megfelel az aksi. Metszés, harmadolás,térbeli szempontok, stb / a fának a pöcse is le lett vágva:D :D :D/...
Fotózni viszont borzalamas...:D :D Élőben szebb...
A növények rendkívűl szépek fejlődnek...Annyira minimális az alga, hogy mindig azt kérdezik, hogy műnövények vannak benne...???
A közös munka gyümölcse...:) :geek: :ugeek:

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. október 13., csütörtök 11:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 30., kedd 10:20
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Egész egyszerűen gyönyörűek az akik!
Andris valld be, te sem gondoltad volna, hogy a TAC-os ilyen gyönyörű lesz ;)
:)

_________________
Bonus iudex damnat improbanda, non odit.
Kép Kép


2011. október 13., csütörtök 10:23
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 16:02
Hozzászólások: 241
Béci! Nincs miért magyarázkodnod, a nehezítő körülményeket mi is ismerjük. Ezek a fotók szerintem a körülményekhez képest gyönyörűek és nagyon jól visszaadják a valós képet. Papó akváriumához nincs mit hozzászólnom, talán annyit, hogy fantasztikus. Hajrá Debrecen! ;) :)

_________________
Kép
http://levinen.blogspot.hu/


2011. október 13., csütörtök 8:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Ejj a mindenit, de megnézném élőben is ismét. Nagyon babán alakul! Gábor akváriuma meg egyenesen lenyűgöző a csodás színeivel, egy vérbeli holland aki kerekedett ki belőle! Jó nektek, hogy minden nap nézegethetitek őket 8-)


2011. október 13., csütörtök 3:28
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Ezek pedig Papó akváriumáról készült...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. október 13., csütörtök 1:54
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Halihó!

Alig vártam a szerda estét a fotózás miatt.....:)
Nem próbálok magyarázkodni, de azért merültek fel gondok... :shock: :shock:
A kölcsönkért második vaku nem működöt... :evil: :evil: :evil: Nagyon kellett volna legalább két vaku :shock: :shock:
1 órába telt mire rájöttünk, hogy miért életlen a kép... :?: :?: :?: Egy alig észrevehető párásodás volt a gond!!!!:)
Aztán már az időhiánnyal küzdöttünk...:(
A TAC akváriuma borzalmas fotózás szempontjából... :?: :?: :?: :cry: :cry: :cry: Akkor még ott volt a háttér kérdése...!!! Nem tudtam lecserélni, hogy kipróbálhassunk másik verziót. Pl világos háttér, ami nem tükröződik ennyire, mint a fényes fekete.
No mindegy!! Íme néhány kép a TAC akváriumról és az Papó aksijáról...:))
Bocsi srácok/csajok, de csak ennyi sikerült... :cry: :cry:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. október 13., csütörtök 1:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Köszi srácok örülök, hogy tetszenek a fotók. Bocs, hogy csak most reagálok, de volt egy kis dolgom a napokban és nem nagyon jutottam a fórum közelébe.

Béci:
A közgyűrűs makrókhoz mindenképpen szükség van vagy reflektorokra, vagy külső vakukra, mert eleve lecsökkentik az objektív fényerejét, illetve a szűk DOF miatt erősen le kell rekeszelni(min. f8 és attól szűkebb blende), hogy értékelhető képeket lehessen készíteni. Vaku nélküli képek egyébként vannak a naplómban bőven, amik az akvárium egészéről, illetve nagyobb részleteiről készültek. Azokat mind kézből és vaku nélkül készítettem, kivéve a versenyfotót.

Tibo:
Makrózáshoz mindenképpen ajánlott a külső fényforrás, de egy fényerős makróobjektívvel nem lehetetlenség a segédeszközök nélküli jó kép sem. Viszont, ha nagy mélységélességgel rendelkező képet akarsz, ahhoz kell a szűk rekesz és ahhoz viszont már kell a fény is(persze ha mozdulatlan dolgot fotózol, akkor állvánnyal és hosszú záridővel nincs szükség plusz fényforrásra általában).


2011. október 10., hétfő 22:00
Profil

Csatlakozott: 2011. június 25., szombat 8:04
Hozzászólások: 94
N-dee gratula a képekhez! Van egy Nikonom,csak nincs hozzá macró objektívem. Ezt a képminőséget soha nem tudtam még elérni. Nagyon kéne az a macro objektív.:) Az viszont engem is érdekelne, hogy milyen fotókat lehet csinálni külső vaku nélkül? Fontos rá beruházni????


2011. október 9., vasárnap 11:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 16:02
Hozzászólások: 241
Hát N-dee ezek valóban gyönyörű fotók. Ilyen képek mellett az én teljesítményem teljesen ellapul. :lol:
Hát igen, nagy előny ha valaki meg is tudja örökíteni a valóságot. Gratula!
Béci megkapta a következő házi feladatot. :) ;)

_________________
Kép
http://levinen.blogspot.hu/


2011. október 8., szombat 17:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 8:46
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Pécs
Szép képek N-dee! :)

_________________
Kép
Blog: http://www.ramen.freewb.hu
Flickr http://www.flickr.com/photos/ramen1210/


2011. október 8., szombat 17:24
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 309 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron