Pontos idő: 2024. szeptember 19., csütörtök 17:33



Hozzászólás a témához  [ 309 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 31  Következő
 Fotózás 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
bevi írta:
Daníí írta:
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni, hogy szerintetek melyik gép lenne alkalmas az akvárium fotózára legjobban.
1. fuji Finepix Ax200
2. Fuji FinePix AX300
3. Fujifilm Finepix s5600

Vagy ki mit ajánlana hasonló ár fekvésű kompakt/ fél kompakt gépek közül? :)


Nem nagyon vagyok otthon a kompakt gépek körében. :ezkesz: :ezkesz:
Tesómék használnak egy Fujit, de nem sikerült jó képeket készíteni vele...:)))
Ebben a témában Sly tudna többet. Neki is egy Fuji kompakt van és nagyon szép képeket készít vele.
Szerintem a választást mindig az ár befolyásolja... :pápá: :pápá: :pápá:
Sőt! Itt a fórumon is többen használnak kompakt gépeket... Előnyük a kedvező ár, nagy zoom átfogás, remek macro képek...
Szerintem az ár amit írtál az korrekt...:)))



Értem :geek: :roll:

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. november 16., szerda 12:39
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Daníí írta:
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni, hogy szerintetek melyik gép lenne alkalmas az akvárium fotózára legjobban.
1. fuji Finepix Ax200
2. Fuji FinePix AX300
3. Fujifilm Finepix s5600

Vagy ki mit ajánlana hasonló ár fekvésű kompakt/ fél kompakt gépek közül? :)


Nem nagyon vagyok otthon a kompakt gépek körében. :ezkesz: :ezkesz:
Tesómék használnak egy Fujit, de nem sikerült jó képeket készíteni vele...:)))
Ebben a témában Sly tudna többet. Neki is egy Fuji kompakt van és nagyon szép képeket készít vele.
Szerintem a választást mindig az ár befolyásolja... :pápá: :pápá: :pápá:
Sőt! Itt a fórumon is többen használnak kompakt gépeket... Előnyük a kedvező ár, nagy zoom átfogás, remek macro képek...
Szerintem az ár amit írtál az korrekt...:)))

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. november 15., kedd 23:20
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
vapega írta:
Daníí írta:
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni, hogy szerintetek melyik gép lenne alkalmas az akvárium fotózára legjobban.
1. fuji Finepix Ax200
2. Fuji FinePix AX300
3. Fujifilm Finepix s5600

Vagy ki mit ajánlana hasonló ár fekvésű kompakt/ fél kompakt gépek közül? :)

S5600 van a családban, a kicsiket nem ismerem.
Nagyon jó kis gép, kicsit erősek a zöldjei (de az minden Fuji-nak). Hátránya (de szinte minden ilyen kategóriásnak), hogy az exponálása kicsit lassú, türelem kell a halacskák fotózásához :ezkesz: .


Köszi az infót.
Ahogy néztem az s5600 kicsivel többet tud mint a többi csak engem az az 5.1MP zavar egy kicsit :oops: 14ezer körül hozzá tudnék jutni egy ilyenhez, kérdés megéri e :geek: ebben kérnék segítséget :)

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. november 15., kedd 17:23
Profil

Csatlakozott: 2011. szeptember 6., kedd 19:26
Hozzászólások: 4
Daníí írta:
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni, hogy szerintetek melyik gép lenne alkalmas az akvárium fotózára legjobban.
1. fuji Finepix Ax200
2. Fuji FinePix AX300
3. Fujifilm Finepix s5600

Vagy ki mit ajánlana hasonló ár fekvésű kompakt/ fél kompakt gépek közül? :)

S5600 van a családban, a kicsiket nem ismerem.
Nagyon jó kis gép, kicsit erősek a zöldjei (de az minden Fuji-nak). Hátránya (de szinte minden ilyen kategóriásnak), hogy az exponálása kicsit lassú, türelem kell a halacskák fotózásához :ezkesz: .


2011. november 15., kedd 7:45
Profil

Csatlakozott: 2011. szeptember 6., kedd 19:26
Hozzászólások: 4
Daníí írta:
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni, hogy szerintetek melyik gép lenne alkalmas az akvárium fotózára legjobban.
1. fuji Finepix Ax200
2. Fuji FinePix AX300
3. Fujifilm Finepix s5600

Vagy ki mit ajánlana hasonló ár fekvésű kompakt/ fél kompakt gépek közül? :)

S5600 van a családban, a kicsiket nem ismerem.
Nagyon jó kis gép, kicsit erősek a zöldjei (de az minden Fuji-nak). Hátránya (de szinte minden ilyen kategóriásnak), hogy az exponálása kicsit lassú, türelem kell a halacskák fotózásához :ezkesz: .


2011. november 15., kedd 7:45
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni, hogy szerintetek melyik gép lenne alkalmas az akvárium fotózára legjobban.
1. fuji Finepix Ax200
2. Fuji FinePix AX300
3. Fujifilm Finepix s5600

Vagy ki mit ajánlana hasonló ár fekvésű kompakt/ fél kompakt gépek közül? :)

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. november 14., hétfő 16:10
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
[/quote]A kereső,ugyan kicsiben,de helyettesíti az LCD-t?Elektronikus kereső,elvileg igen.(?)Mert pl.egy Canon EOS 350D lényegesen olcóbb,mint egy 450D.Az utóbbin van csak élő nézet.Vagy az Oly gépeknél E400-nál még nem,de a 410-en van Live View.[/quote]

Nekem 20D van és sajnos én is nagyon hiányolom az élő képet..... :? :? :? :? :cry: :cry: :cry:
Talán egyszer a következő gépem már fog élő képpel rendelkezni... :pápá: :pápá: :pápá:

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. november 9., szerda 10:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
bevi írta:

1, P mód (programautomatika): ez egy "fél automata" mód. rekesz és zársebesség kivételével itt mindent Te állíthatsz

2, S mód (zársebesség választás): Te állíthatod a záridőt (lassabb, vagy gyorsabb)

3, A mód (rekesz választás): a blende méretét állíthatod be és a zársebességet fogja az automatikusan hozzá állítani a gép

4, M mód (kézi ): Mindent Te tudsz beállítani a gépen mind a rekeszt, mind a zársebességet


Értem,ezek az üzemmódok.Mikor megvettem ezt a gépet,elsődleges volt,hogy én tudjam beállítani,legyen rajta manuális mód.
Akkoriban ez volt a legnagyobb zoom átfogású gép,de nem ez volt az elsődleges.
Nem sűrűn használom az autó módot,csak tényleg akkor,ha nincs nagyon idő állítgatni.
Ami fontos lenne szánomra egy slr-nél,hogy legyem rajta élő nézet,hisztogram,mert nem vagyok olyan profi,hogy "vakon" be tudjam állítani. :roll:
Nem tudom,hogy anélkül keresőben lehet-e látni,hogy pl. állítok a rekeszen,vagy a zársebességen,túl-,vagy alul exponált lesz a kép?A kereső,ugyan kicsiben,de helyettesíti az LCD-t?Elektronikus kereső,elvileg igen.(?)Mert pl.egy Canon EOS 350D lényegesen olcóbb,mint egy 450D.Az utóbbin van csak élő nézet.Vagy az Oly gépeknél E400-nál még nem,de a 410-en van Live View.

_________________
KépKép


2011. november 8., kedd 16:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
tibicuk írta:
Igen,ezért mondtam,hogy ha Levi tud jó képet csinálni,akkor én is.
Egyetlen bajom van a géppel,ISO400-nál már használhatatlan,még zajszűrő progival sem lehet kiszedni a zajt,mert egy paca lesz belőle.
Ez rendkívüli módon zavar.
Igazából egy Fuji S9500,9600 szintű gépre fáj a fogam,vagy valami hasonló csúcs bridge gépre(használt).Szerinted ezek többet tudnak a mostani gépemnél?
ISo-ban bistos,mert 400-nál is használható képet kapok.
Persze egy slr lenne a csúcs.
A verseny képeimet iso 200 -al csináltam,ez még javítható.
A képstabit ki szoktam kapcsolni ,ha használom bármire,pont a zaj miatt.

bevi írta:
P/A/S/M expozíció-vezérlési üzemmódok

Ez mit jelent pontosan?


Ha mindenképpen bridge gépben gondolkodsz, akkor egy Sony DSC R1 a nyerő, ennek ugyanakkora a sensora, mint egy DSLR-nek és kiváló Carl Zeiss optika van rajata 5x-ös ZOOM-al illetve makro funkció is van, tehát nem kell obikat vásárolnod, ha ez a tartomány elegendő. Ugyanazt a képminőséget kapod, mint egy DSLR-el bár, nem sokkal olcsóbban, de magas ISO-kon is szép képeid lesznek és über részletgazdagon ;)


2011. november 7., hétfő 23:47
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Sajnos ezeknek a gépeknek is vannak korlátaik. Az egyik ilyen képzaj magasabb ISO-nál. Ezzel sajnos a 9600 sem fog sokat segíteni. Az viszont biztos, hogy nem is egy árkategória a Te mostani géped és egy Fuji9600... Így már joggal várhatja el az ember, kapjon jó dolgokat a pénzéért.... :D :D :D :D
Próbáld meg növelni a fényerőt és akkor használhatsz alacsonyabb ISO-t.
Mik a jelek az üzemmód állító tárcsán? próbálom összeszedni a gondolataimat.... :ezkesz: :ezkesz:


1, P mód (programautomatika): ez egy "fél automata" mód. rekesz és zársebesség kivételével itt mindent Te állíthatsz

2, S mód (zársebesség választás): Te állíthatod a záridőt (lassabb, vagy gyorsabb)

3, A mód (rekesz választás): a blende méretét állíthatod be és a zársebességet fogja az automatikusan hozzá állítani a gép

4, M mód (kézi ): Mindent Te tudsz beállítani a gépen mind a rekeszt, mind a zársebességet
Az az előnyünk van akvárium fotózása során, hogy egy statikus dolgot kell fotózni!!! :D :D :D
Így szerintem a gyakorlások után az "M" állás nyújtja a legtöbbet.
Az egyik fontos dolog az állványon való fotózáskor, hogy a stabilizátort ki kell kapcsolni!!!!
Egy fotós barátom mondta, hogy az obi még állványon is folyamatosan korrigál és ilyenkor az ellenkezőjét érjük el vele....!!!

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. november 7., hétfő 23:34
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 309 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 31  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron