Pontosan nem tudom, hogy technikailag mi a különbség a verziók között. Adatot nem találsz róla. Max műszerrel lehetne megnézni valakinél, akinek van már. Hogy mire jó ez azt én sem tudom. Ha gyilkolja az algát, akkor lényegtelen is.
Ettől függetlenül a gyáriban lehet hogy van valami kis okosság a feszültség szabályozón és az időzítőn kívül is. Egy olyat tudok még elképzelni, hogy nem folyamatos az áram hanem sűrűn pulzál. Bár annak nincs sok értelme. Tény hogy vizuálisan a DIY is ugyanazt csinálja. De ki tudja.
SlyChocolate, reggel megnézem neked megy e ozmóban. Csak most csináltam egy szebbet, meg szereztem egy olyan adaptert, mint amit a gyárihoz adnak. Viszont még egyes ragasztásoknak száradniuk kell. Na de azt garantálom, hogy mosolygós lesz, ha meglátjátok a szebbített verziót.
2014. április 13., vasárnap 17:29
Taresz
Csatlakozott: 2014. február 22., szombat 19:00 Hozzászólások: 2
És vajon az mitől függ, hogy milyen akváriummérethez állítson elő bubikat? Pl. ugye van a T-S shrimp, nano ... stb, vagy arra írtad a feszültségcsökkentést ?
_________________
2014. április 13., vasárnap 11:10
tibicuk
Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26 Hozzászólások: 571
Egyre több irányból hallom, hogy T-W-I-N-S-T-A-R így és T-W-I-N-S-T-A-R úgy. Látványosan működő ketyere annyi szent. Aki esetleg nem tudná mi ez, egy olyan készülék, amely 3 fő részegységből áll. Egy tápegység, amely teljesen olyan, mint egy laptop töltő. Egy külső vezérlő egység, ami leginkább időzíti és továbbítja a kapott feszültséget a harmadik egység felé. És végül a harmadik egység, egy vízbe helyezendő modul, ami a leírás szerint elektromos úton szabadít föl oxigén atomokat a vízből.
Az elcsépelt közhellyel élve:
A vízbe helyezett egység bár próbál bonyolultnak kinézni, mindössze 2db expandált rozsdamentes rács korong, egymástól kb. 3mm-re elhelyezve, egy pofás műanyag burkolatban. Az expandált egy elég érdekes szó, de google képkeresőbe beírva azonnal megértitek mit jelent. A rács elkészítési módszerét jelenti. A két korongba van bekötve az egyenáram két pólusa. Akármilyen szögből is nézem ez elektrolízis. Mióta az elektromos áramot használják, ezt is használják. A gyártón kívül ezek szerint nem jutott még eszébe senkinek, hogy ennek ilyen formában élettani hatása lehet egyszerű szervezetekre. Teszem azt az algákra.
A vezérlőpanel lényegében elindítja a folyamatot, illetve megállítja. Illetve ha jól értelmezem a működés időtartama vagy a folyamat intenzitása folytán kisebb és nagyobb erősséggel "támad". Én eddig úgy tudtam, hogy így fejlesztenek vízből hidrogént. Már megint tévedtem.
Szerencsére van a Youtube-on sok kibontogatós videó, így vethettem egy kósza pillantást az adapterére. 100-240V AC (váltóáramból) csinál 16V DC 2.8A (egyenáramot). Mint egyes laptoptöltők, de univerzális laptoptöltők is kapcsolhatóak ilyen üzemi feszültségre.
A legkézenfekvőbb kérdés az, hogy ezt egy az egyben juttatja e tovább a modul vagy esetleg módosít e rajta. Illetve el tudok még képzelni egy olyat, hogy a gyengébbik módjában csökkent ezen a feszültségen. Minden esetre a kiérkező feszültség 16V DC 2.8A nem veszélyes. Ha esetleg megnyalja az ember az érintkezőket elég kellemetlen érzés, de semmi több. A vízben a két elektróda elég közel van egymáshoz, ezért a feszültség a legrövidebb utat keresi. Ilyen módon az élőlények észre sem veszik az akváriumba került egyenáramot.
Na ilyen tápegységem pont nincs (de 4eFt-ért tudnék venni újat), ezért egy DC 12V 3.8A fogok használni. Ezt egy 3eFt-os számítógép tápegység fogja szolgáltatni.
Úgy hiszem a T-W-I-N-S-T-A-R egy szabadalom. Ezért nem is szeretném ezt nagyon bántani. Viszont azt semmi nem tiltja, hogy törpefeszültséget vezessek vízbe a saját szórakoztatásomra és szájtátva várjam mi történik. Úgy fogom hívni Csillag Patrik.
Természetesen ez csak egy kísérlet. Távol álljon tőlem, hogy ezt 2 héten belül megcsináljam profibb módon.
Ha eléggé elaludtatok jöhet a lényegi rész.
3mm vastag habosított PVC lemezből kivágtam egy karikát. Kerestem olyan sodrott vezetéket, ami nem réz és szétválasztottam a szálait. Ezek lesz az ideiglenes rács. Úgymond a lant húrjai. A karika pedig a lant váza. Az egyik oldalán kifeszítgettem az egyik szálait. A másik oldalán a másik szálait. A két oldal szálai sehol nem érhetnek egymáshoz közvetlenül, mert leég a tápegység. Valahogy így néz ki. Nem szép, de kipróbálni jó.
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban. Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban. Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban. Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban. Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.