Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 18:18



Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Következő
 DIY CO2 low profile – pro kit… 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 30., péntek 8:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Debrecen
Meg sem várom a reggelt :( alig telt el 20 perc és máris 1,5Bar körül van. A porlasztókő az "A" palackban folyamatosan bubizik, "B"-ben pezseg a szóda, de a nyomás csökken valahol. :(
Megpróbálom holnap a szappant majd, de kicsit csalódott lettem most.


2013. szeptember 16., hétfő 19:59
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Az FBS nem igazán ragad műanyag illetve szilikon felületekhez.
Főleg hogy nyomást is tűrnie kéne.
Én is azt mondom keresd meg szappanos vízzel meg egy ecsettel hogy hol szivárog.


2013. szeptember 16., hétfő 19:45
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Poe írta:
Papó, elhiszem, de ezt is nagyon nehéz volt beállítani, rettentő kicsi a játéka a tűszelepnek.
Sajnos valahol ereszt az ebay-es szett: fél óra leforgása alatt 0,5Bar-t csökkent a nyomás.
Megállítottam a rendszert és minden csatlakozót, kábelvéget lekentem FBS ragasztóval. Miután megkötött, beállítottam a 2Bar nyomást és a tűszelepet elzártam. Meglátjuk, mit mutat reggelre... :?

Szappanos vízzel ha megnéznéd hol is ereszt ?

_________________
Kép


2013. szeptember 16., hétfő 19:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 30., péntek 8:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Debrecen
Papó, elhiszem, de ezt is nagyon nehéz volt beállítani, rettentő kicsi a játéka a tűszelepnek.
Sajnos valahol ereszt az ebay-es szett: fél óra leforgása alatt 0,5Bar-t csökkent a nyomás.
Megállítottam a rendszert és minden csatlakozót, kábelvéget lekentem FBS ragasztóval. Miután megkötött, beállítottam a 2Bar nyomást és a tűszelepet elzártam. Meglátjuk, mit mutat reggelre... :?


2013. szeptember 16., hétfő 19:31
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Poe írta:
Beüzemeltem a házi co2 rendszert!
Elsőre megszaladt a rendszer, elfogyott az összes citromsavam 1,2bar-nál és ki kellett önteni, mosni mindent. Ami, mint kiderült, nem is olyan egyszerű! :D
Második próbálkozásra nagy nehezen elértem a 2 bar-os nyomást, jelen pillanatban stabilan áll 1,9Bar-on. 1,5 bubi per másodperc, és még stabil. Kicsit izgulok! :o ;)

Soknak tartom az 1, 5 bubit.
Ne feledjétek , hogy folyamatosan megy a CO2 az akváriumba .
ÍElég lesz 2 másodpercenként 1 bubi.

_________________
Kép


2013. szeptember 16., hétfő 17:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 30., péntek 8:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Debrecen
Beüzemeltem a házi co2 rendszert!
Elsőre megszaladt a rendszer, elfogyott az összes citromsavam 1,2bar-nál és ki kellett önteni, mosni mindent. Ami, mint kiderült, nem is olyan egyszerű! :D
Második próbálkozásra nagy nehezen elértem a 2 bar-os nyomást, jelen pillanatban stabilan áll 1,9Bar-on. 1,5 bubi per másodperc, és még stabil. Kicsit izgulok! :o ;)


2013. szeptember 16., hétfő 16:40
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Hozzá kell tennem egy nagyobb lélegzet vételű írást.

Beszéltem egy nyomásmérőről, ami egyben biztonsági szelep is.
És természetesen nem csak túlnyomásból eredő esetleges "robbanás" ellen véd, hanem
nem hagyja a nyomást mondjuk 2.2 BAR fölé menni, ami a tűszelep ellenére is megemeli a
buborékszámot. Túl sok CO2... mérgezés... stb. Ezt nem hagyhatjuk.
Most azt ne nézzük, hogy amit elenged gáz az pocsékba megy.
Úgy tűnik ezt a gyári biztonsági szelepes változat elkészítésekor sem tartották szempontnak.
A dolog legfőbb előnye, hogy visszanyerjük vele a CO2 fejlesztő gondozás mentességét.
Úgy értem nekem 10 napig ment eddig gond nélkül magától, míg "spontán" nyomásugrás következett be, ami
fölborította a buborékszámot. Ezzel a kis primitív kütyüvel, egészen addig "magára hagyható" a rendszer, míg ki nem fogy.
Ez választ ad a mágnesszelepes elzárhatóságra is. Így teljesen biztonságosan elzárható bármikor, mert él a túlnyomás szabályozás.

Lényeges ugye az olcsóság és volt olyan vélemény, hogy fölrobbant valakinek, abból a korszakból,
ahol eszébe nem jutott senkinek CO2-t nyomni az akváriumba, főleg nem így.
Tehát egy orvosi fecskendőre van szükségünk és lakásban fellelhető legvékonyabb tűre és egy rugóra. A rugónak be kell férnie a fecskendőbe és rá kell tudnunk húznunk a fecskendő tengelyére.
Valamint hosszának és erősségének kb. olyannak kell lennie, hogy az erejénél fogva helyére kell tudnia tolni a fecskendő dugattyúját, de ne legyen mégsem túlságosan erős, mert akkor a légnyomás
egyáltalán nem vagy csak alig bírja kimozdítani. Sajnos ezt ennyire tudom körülírni mi is a megfelelő. 50Ft-ért vettem olyat, ami tökéletesen megfelelt a feltételeknek. Jobban mondva 150 Ft-ért 4 darabot.
Használt cikk piac Debrecen. Egy bácsika árult egy fél zsák vasat. Abból túrtam.

Kép

A fecskendőből 10ml-es a legjobb és ebből is a legpraktikusabb az a változat, ahol egy fehér műanyag pálca a tengely és a fogantyújánál van egy bepattintható cső.
Aki nem akar szívni a problémás ragasztással, az hajtson föl egy ilyet.
Ez:

Kép

Sajnos én ekkorra nem tudtam ilyet találni, így bonyolultabban oldottam meg. Egy hagyományos fecskendővel.
Az összeállítás pofon egyszerű.

Kép

Mindössze a fecskendő dugattyújának tengelyén faragtam, hogy rá tudjam húzni a rugót.
Levágtam a végét, illetve a fogantyúnál fölcsiszoltam és egy műanyag dugót ragasztottam bele, ami egy cső közbetéttel megfelelő mértékben feszítve tartja a rugót.

Kép

Kép

A nyomásérték "skála" úgy kerül föl hitelesen a fecskendőre, hogy rákötünk egy "Y" elágazót és az egyik ágára egy nyomásmérő órát kötünk, a másikra pedig egy másik fecskendőt.
Az utóbbi fecskendő persze legyen kihúzva teljesen. Elkezdjük nyomni a fecskendőt és ahol a nyomásmérő óra 1 BAR-t mutat megjelöljük a rugós fecskendőnk dugattyú állását alkoholos filccel. Aztán 2 BAR nál is. Kérjük valaki segítségét, hogy nyomja be a fecskendőt helyettünk és figyelje a mutatót. nekünk meg csak a jelölgetéssel kell foglalkoznunk. Több értéket is bejelölhetünk. 0.5 - 1 - 1.5 - 2... ahogy szimpatikus. Végül egy kis darab celluxal ragasszuk le a filces feliratot, hogy ne kopjon le róla.

Kép

Végül 2 BAR fölött kb. 1mm-el szúrjunk a vékonyka tűnkkel egy apró lukat.
Ha e fölé emeli a CO2 nyomás a fecskendőnk dugattyúját, akkor egyszerűen a kis lukon elszelel a CO2 gáz egészen addig, míg a rugó ellenében visszamozgó dugattyú kb. 2 BAR környékén vissza nem zárja a lyukacskát. A lyuk tényleg pici legyen, mert miközben kiszúrjuk a fecskendő oldalát a műanyag kis mértékben belül kitüremkedik és ez megakaszthatja a dugattyút vagy rosszabb esetben belemar a peremébe és onnantól nem működik tovább, csak elszökik a gáz a szettből.
A képen a kis "v" betű tövében látható a kis lyuk.

Kép

A működést ezen a kis animáción látható. Az egyszerűség kedvéért egy másik fecskendővel pumpálom a nyomást 2 BAR fölé. Látható ahogyan elengedi a többlet nyomás és visszaállítja a 2 BAR körüli értéket. Illetve a végén a nyomás csökkenésével jelzi a nyomás esését is.

Kép

Kép

A nyomásmérő és szabályzó rugós fecskenő kis csonkjára érdemes direktben beragasztani egy darab csövet. Erre bármilyen gél pillanat ragasztó megfelelő. Miután rákötöttük egy CO2 fejlesztő rendszerre fölfelé áll, így önthetünk bele 1-2ml vizet fölülről. Az befolyik a rugó mellett a dugattyú fölé, ezáltal láthatjuk azt, hogy ha esetleg a dugattyú selejt és elengedi a CO2 gázt.
A luk elég pici, akkor nem szivárog ki a víz sem mellette.


2013. szeptember 15., vasárnap 9:02
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
lakly érti a csíziót. Papó ötlete lesz a kövi. Ez jelenleg a legéletképesebb.


2013. szeptember 12., csütörtök 21:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 30., péntek 8:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Debrecen
Molroth írta:
papó írta:
Esetleg meg lehetne próbálni egy merev csövön a bikarbóna aljára juttatni a savat.
Megjegyzem , ha két hetente kel újra tölteni , akkor is az egyik legolcsóbb CO2 megoldás.

Esetleg lehetne fele annyi reagenssel csinálni, hogy ne legyen annyira pazarlós. Én is pont ezen filóztam. :) :hogyis?:


Én azt mondom, ha fele annyi anyaggal is ugyanúgy tudja ezt a 10-11 napot, akkor azzal én bőven ki fogok békülni. :)


2013. szeptember 12., csütörtök 11:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Esetleg meg lehetne próbálni egy merev csövön a bikarbóna aljára juttatni a savat.
Megjegyzem , ha két hetente kel újra tölteni , akkor is az egyik legolcsóbb CO2 megoldás.

Esetleg lehetne fele annyi reagenssel csinálni, hogy ne legyen annyira pazarlós. Én is pont ezen filóztam. :) :hogyis?:

_________________
Kép


2013. szeptember 12., csütörtök 10:30
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: