Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 15:36



Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Következő
 DIY CO2 low profile – pro kit… 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 30., péntek 8:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Debrecen
Ez megnyugtató. :)
A napokban fogyott ki az első töltetem és izgalommal vártam, mi történik. Úgy néz ki, az összetevők teljesen egyszerre fogynak ki:
Először, az összes szóda feloldódik a "B" palackban, és mivel a koncentrációja ezután lecsökken, azt vártam, hogy majd szépen megáll a reakció és örülök a megmaradt citromsavnak. De nem: reggelre a rendszer kikompenzálta magát, azáltal hogy az összes maradék citromsav átáramlott a "B" palackba, és így még reggel is 1,9Bar-os nyomás alatt volt a rendszer. Gondolom, délutánra áll majd le teljesen.
Más is ezt tapasztalta? :)


2013. szeptember 25., szerda 10:24
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Kissé mosolyogtam, mikor az ebay-es verzió használati útmutatásában olvastam, hogy jól szellőző helyiségben kezdjünk neki a szettet üzembe helyezni.
Nem akarom alábecsülni, de valahogy nem tud a szívbaj környékezni, mikor az itt keletkező "rengeteg" CO2 gázra gondolok. :lol:
Kíváncsi lennék, hogy az emberi szervezet mennyi széndioxidot bocsájt ki légzés közben.
Erős a gyanúm, hogy egy kisebb szobában több CO2-t bocsájtunk ki míg alszunk, mint a szett, ha a levegőbe engeded éjjelre a CO2-t az adott buborék számmal.


2013. szeptember 22., vasárnap 14:59
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Poe írta:
Sziasztok,

Azon gondolkodtam, hogy úgy "zárnám el" éjszakára a berendezést, hogy tűszelep után, az egyirányú szelepről leveszem a csövet.
Kérdés: okozhat-e bármilyen egészség-károsodást a szobába jutó minimális co2 gáz az éjszaka alatt?
Köszi!

Miért zárod el ?
Nálam a boltban számtalan akváriumban éjjel -nappal megy a gáz.
Semmi károsodást nem okoz a szobába jutó minimális gáz .
Kilégzéskor mi is több CO2 t bocsátunk ki: Kb. 0,10 0,15gr-ot percenként.

_________________
Kép


2013. szeptember 21., szombat 17:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Poe írta:
Sziasztok,

Azon gondolkodtam, hogy úgy "zárnám el" éjszakára a berendezést, hogy tűszelep után, az egyirányú szelepről leveszem a csövet.
Kérdés: okozhat-e bármilyen egészség-károsodást a szobába jutó minimális co2 gáz az éjszaka alatt?
Köszi!


Amit napközben beoldasz,annak a nagy része is a szoba levegőjében végzi,az a kis plussz csak nem okoz bajt.
Viszont környezetvédelmi szempontból a széndioxid most a főmumus.
Meg ugye mi az oxigént kedveljük. :D

_________________
Kép Kép Kép


2013. szeptember 21., szombat 17:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 30., péntek 8:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok,

Azon gondolkodtam, hogy úgy "zárnám el" éjszakára a berendezést, hogy tűszelep után, az egyirányú szelepről leveszem a csövet.
Kérdés: okozhat-e bármilyen egészség-károsodást a szobába jutó minimális co2 gáz az éjszaka alatt?
Köszi!


2013. szeptember 21., szombat 17:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 13., szombat 10:16
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Debrecen
Fogsz egy Clin-es szórófejes palackot benne van egy vékony membrán szerű anyag abból vágsz új tömítést és berakod a régi tetejére tuti biztosan zár, nekem is így van ;).


2013. szeptember 17., kedd 7:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Poe írta:
Minden rendben, megtaláltam szappanhabbal az eresztés helyét. Sajnos az üveg nyakánál, a csavaros illesztésnél van a bibi.
Kombinált fogóval meghúztam, és most már nem ereszt, de azért erre szeretnék valami megoldást találni: nem túl egészséges dolog csaknem megszakítani egy hatalmas fogóval a menetet, hogy ne engedjen. Előbb-utóbb az üveg fogja bánni :shock:
Ötletek?

Nézd meg, hogy van-e ott némi sorja, ami esetleg ott maradt, vizsgáld meg a tömítést is, azon is lehet sorja. Végső esetben csere. ;)

_________________
Kép


2013. szeptember 17., kedd 6:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 30., péntek 8:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Debrecen
Minden rendben, megtaláltam szappanhabbal az eresztés helyét. Sajnos az üveg nyakánál, a csavaros illesztésnél van a bibi.
Kombinált fogóval meghúztam, és most már nem ereszt, de azért erre szeretnék valami megoldást találni: nem túl egészséges dolog csaknem megszakítani egy hatalmas fogóval a menetet, hogy ne engedjen. Előbb-utóbb az üveg fogja bánni :shock:
Ötletek?


2013. szeptember 16., hétfő 21:50
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Poe írta:
Meg sem várom a reggelt :( alig telt el 20 perc és máris 1,5Bar körül van. A porlasztókő az "A" palackban folyamatosan bubizik, "B"-ben pezseg a szóda, de a nyomás csökken valahol. :(
Megpróbálom holnap a szappant majd, de kicsit csalódott lettem most.

Ne keseredj el , biztosan tudunk segíteni.

_________________
Kép


2013. szeptember 16., hétfő 20:15
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Poe írta:
Meg sem várom a reggelt :( alig telt el 20 perc és máris 1,5Bar körül van. A porlasztókő az "A" palackban folyamatosan bubizik, "B"-ben pezseg a szóda, de a nyomás csökken valahol. :(
Megpróbálom holnap a szappant majd, de kicsit csalódott lettem most.

Igazán Killer a CO2 doki.
Biztosan tud segíteni.

_________________
Kép


2013. szeptember 16., hétfő 20:03
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: