Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 15:30



Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Következő
 DIY CO2 low profile – pro kit… 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
A legújabb fejlemények ?

_________________
Kép


2014. január 21., kedd 21:26
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Kupak evolúció.
Úgy is mondhatnám, az unalom szülöttei... :)

A képen a jobb szélső a legújabb. Abba már van egy kis háló erősítés is öntve, bár sok értelme ennél már nincs. Olyan erős. :D
A legújabbak a könnyű megfoghatóság kedvéért recés szélűek. A rece úgy jön létre hogy az öntőforma belsejébe Winchester szalagkábele van fordítva zsalunak.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


2013. december 26., csütörtök 11:55
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Segédanyag újratöltve.
http://www.youtube.com/watch?v=GwaTAlCqiE4

Egy kis segédvideó a szett újratöltéséhez.
Én néhány újratöltés után már nem hagyom a tűszelepet a csövön. Nem célszerű újratöltéskor.
Inkább megtöréssel nyitom zárom. Igazából 1 nagy probléma van újratöltéskor. Mégpedig hogy a visszacsapó szelep ellenére bárhol is bontod meg a csövet, (értelem szerűen a tűszelepnél érdemes) akkor is visszafolyik a bubi számlálóból a víz. Rosszabb esetben egyenesen a tűszelepbe, ami nem igazán használ neki. A legnagyobb baj ezzel, hogy kínlódás szétbontani és újratölteni a bubiszámlálót is. Potenciális törési és szivárgási lehetőség. Ezért én úgy szoktam, hogy újratöltéskor elzárom a tűszelepet és kikötöm belőle az csövet, ami a CO2 szett fele megy. A tűszelep meg zárva marad és "egyben tartja" a tűszelep - bubi számláló - CO2 diffúzor szakaszt. Töltéskor a csövet megtöröm és ezzel szabályozom gázmozgást a nyomástermelés közben. Mikor megvan a kb. 2 BAR akkor a cső végét úgy 5cm-re a végétől visszatöröm és erősen legumizom. A cső hegyéből, ahol elnyomta a tűszelep önszorítója levágok 3mm-t. Így biztos nem fog szivárogni. Visszakötöm a tűszelepre és leveszem róla a gumit.
Ezután nyitom a tűszelepet és beállítom a bubi számot. És ennyi...

A gáz kieresztési fázisnál lassan engedjük ki a gázt és amint a sav-szódabikarbóna reakciótól ellennyomás keletkezik és kezdi visszatolni a citromsavat az átfolyó csövön át azonnal szorítsuk el a csövet és a szódabikarbónás palack körkörös rázogatásával serkentsük a gázképződést. Így megy kárba a legkevesebb CO2 beindításkor.


2013. december 20., péntek 14:52
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
:lol:


2013. december 16., hétfő 22:27
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Azt hittem egy ébresztőórát alakítottál át.
Tőled kitelik :D

_________________
Kép


2013. december 16., hétfő 21:04
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Sikerült barátságosabb áron hozzájutnom alsó csatlakozós nyomásmérő órákhoz.
Mondjuk szép nagy, de legalább nem kell közelről nézni, hogy leolvassam az értékeket.
Fájó pont a dologban, hogy egy kis hollander, ami leszűkíti a 6/4-es csőhöz az potom 900Ft.
Hát ennyit nem adok érte. Megoldom okosan. Epoxi.

Fóliából öntő zsalu és beöntés epoxival. Öntés előtt egy kis akril csonkot ragasztok rá közvetlenül, amelynek fölcsiszolom a szárát.
Lerobbantani sem lehet róla. :D

Kép

Kép


2013. december 16., hétfő 13:11
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Ezt támasztják alá a megfigyeléseim is.
Citromsavval nincs kellemetlen szag és nem marja meg a csöveket sem.
A növények normál ütemben fejlődnek.

Viszont az ecet fehérre marja a szilikon átfolyó csövet és jellegzetes kellemetlen szaga is van, ami sajnos érezhető a kibocsájtott CO2-ben is. A garnélák visszahúzódóbban viselkednek a halak pedig kevésbé produkálják a természetesen rájuk jellemző viselkedésüket. Az elatine-om valószínűsíthetően ennek lett az áldozata. Még az igénytelenebb növények is lassabban fejlődnek. Az érzékenyeknek néhol a levele is kilukadt.
Az ecet mint szódabikarbóna CO2 képzője felejtős. Marad az azonos árú, de nehezebben beszerezhető citromsav. Az már bevált.


2013. december 5., csütörtök 8:00
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Na szóval az ecettel az a a baj , hogy mivel illékony ,ezért a maró hatású gőze ingerli a halak nyálkahártyáját és növények légzését is kedvezőtlenül befolyásolja.
wikipedia"
"Az ecetsav adja a karbonsavak jellemző kémiai reakciói, például lúgokkal a megfelelő acetátsót képezi. Karbonátokkal és hidrogénkarbonátokkal szén-dioxid és víz keletkezése mellett úgyszintén fém-acetátokat alkot. "

_________________
Kép


2013. december 4., szerda 19:58
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Killer81 írta:
Sajnos kifogyott a számtech boltos szett, ami annyit tesz, hogy már nincs szódabikarbóna a vízben és 1.8 BAR-ra esett a nyomás.
Addig amíg 1 BAR alá nem esik napi pici tűszelep igazgatásokkal úgy 5 napig bírja még.
Ha ezt is figyelembe vesszük, akkor 35 nap gondozás mentesen nyomás ugrás nélkül.
20 bubi / perc beállításon 28-35 nap élettartam.
Viszont egy negatívum, hogy az ecet, mint "hasadó anyag" felejtős. Valami belekerül a vízbe általa és bár nem tapasztalok hal vagy garnéla pusztulást,
de a növények változó mértékben, de láthatóan nem szeretik. Az egyik otthoni szettet ami korábban ecettel ment szétszedtem és szájjal kipróbáltam évült e
a DIY visszacsapó szelepben a gumi a folyadéktól. Továbbra is szépen működik, de a visszacsapó szelepből az "ecetszaggal átitatott" levegőt beleszívtam a
tüdőmbe. Nos elég kellemetlen fullasztó élmény volt. Ezt nem kívánom semmilyen élőlénynek még kis mértékben sem, úgyhogy 2 erős pont az ecet ellen.
Marad továbbiakban a citromsav.

A számtech boltos szett nagyon jól tartotta a 20 bubi / perc teljesítményt és nyomásugrás sem volt. Ha a gondozás mentes időszakot nézem a kifogyásig, ahol még nem kell tűszelepet utána
állítani akkor legyen mondjuk 30 nap. 2.2 BAR-al indítottam és most 1.8. Ebből már messzebb menő számolásokat is lehet végezni viszonylag pontosan.

Gyors matek:
20 bubi percenként = 24 (óra) x 60 (perc) x 20 (buborék) = kb. 28.800 bubi/nap
30 nappal számolva = 864.000 CO2 buborék/töltet
1 töltet a 200-200g-os töltetekkel számolva.
Mostani beszerzési forrás árakkal, postaköltség nélkül: 230Ft / töltet
(ez citromsavval is ugyanennyi ugyanis a 200g szódabikarbónában a savtól függetlenül ugyanennyi CO2-t rejtettek el a manók)

60 bubi / perc = 10 nap (1 mp / bubi)
45 bubi / perc = 15 nap (1.5 mp / bubi)
30 bubi / perc = 20 nap (2 mp / bubi)
20 bubi / perc = 30 nap (3 mp / bubi)
15 bubi / perc = 40 nap (4 mp / bubi)
10 bubi / perc = 60 nap (6 mp / bubi)

Ez azért már nagyon jól használható.
Az ecetet körbe tanulmányozom , hogy mi is a baj vele.

_________________
Kép


2013. december 4., szerda 18:44
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Sajnos kifogyott a számtech boltos szett, ami annyit tesz, hogy már nincs szódabikarbóna a vízben és 1.8 BAR-ra esett a nyomás.
Addig amíg 1 BAR alá nem esik napi pici tűszelep igazgatásokkal úgy 5 napig bírja még.
Ha ezt is figyelembe vesszük, akkor 35 nap gondozás mentesen nyomás ugrás nélkül.
20 bubi / perc beállításon 28-35 nap élettartam.
Viszont egy negatívum, hogy az ecet, mint "hasadó anyag" felejtős. Valami belekerül a vízbe általa és bár nem tapasztalok hal vagy garnéla pusztulást,
de a növények változó mértékben, de láthatóan nem szeretik. Az egyik otthoni szettet ami korábban ecettel ment szétszedtem és szájjal kipróbáltam évült e
a DIY visszacsapó szelepben a gumi a folyadéktól. Továbbra is szépen működik, de a visszacsapó szelepből az "ecetszaggal átitatott" levegőt beleszívtam a
tüdőmbe. Nos elég kellemetlen fullasztó élmény volt. Ezt nem kívánom semmilyen élőlénynek még kis mértékben sem, úgyhogy 2 erős pont az ecet ellen.
Marad továbbiakban a citromsav.

A számtech boltos szett nagyon jól tartotta a 20 bubi / perc teljesítményt és nyomásugrás sem volt. Ha a gondozás mentes időszakot nézem a kifogyásig, ahol még nem kell tűszelepet utána
állítani akkor legyen mondjuk 30 nap. 2.2 BAR-al indítottam és most 1.8. Ebből már messzebb menő számolásokat is lehet végezni viszonylag pontosan.

Gyors matek:
20 bubi percenként = 24 (óra) x 60 (perc) x 20 (buborék) = kb. 28.800 bubi/nap
30 nappal számolva = 864.000 CO2 buborék/töltet
1 töltet a 200-200g-os töltetekkel számolva.
Mostani beszerzési forrás árakkal, postaköltség nélkül: 230Ft / töltet
(ez citromsavval is ugyanennyi ugyanis a 200g szódabikarbónában a savtól függetlenül ugyanennyi CO2-t rejtettek el a manók)

60 bubi / perc = 10 nap (1 mp / bubi)
45 bubi / perc = 15 nap (1.5 mp / bubi)
30 bubi / perc = 20 nap (2 mp / bubi)
20 bubi / perc = 30 nap (3 mp / bubi)
15 bubi / perc = 40 nap (4 mp / bubi)
10 bubi / perc = 60 nap (6 mp / bubi)


2013. december 4., szerda 6:12
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: