Pontos idő: 2024. szeptember 22., vasárnap 0:14



Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Következő
 DIY CO2 low profile – pro kit… 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 13., szombat 10:16
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:
Ahogy mondod. A víz minél kevésbé legyen összerázva a szódabikarbónával.
A citromsav legyen teljesen föloldva.


Holnap tesztelem ;) Arány jó lesz? 150g citrom + 450ml viz és 150g szoda+600ml viz?


2013. augusztus 25., vasárnap 18:40
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Ahogy mondod. A víz minél kevésbé legyen összerázva a szódabikarbónával.
A citromsav legyen teljesen föloldva.
És ne azt a receptet használd szerintem.
200g szódabikarbóna + 200ml víz
200g citromsav + 400ml víz
Ez nekem stabilabbnak tűnik.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Killer81 2013. augusztus 25., vasárnap 18:45-kor.



2013. augusztus 25., vasárnap 18:35
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
kensington írta:
Killer81 írta:
És itt jön a másik verzió, ami egy furcsa anomáliát okoz.
Értelem szerűen Én is meg mindenki megpróbálja alaposan elkeverni a szódabikarbónát a vízzel. A nagy kevergetést megunjuk, mert látjuk, hogy úgysem lehet teljesen föloldani...
És tényleg nem is lehet. De ! A kevergetés közben a vizet telítjük nagy mennyiségű oldott lúggal és evvel nagyban megváltozik a víz fajsúlya.
Mikor ebbe a rázogatástól erősen lúgosodott vízbe megérkezik a citromsavas hirtelen pezsegni kezd, de nem használódik föl teljesen, hanem a felszínre fut és egy réteg keletkezik a lúgos és a savas víz között,
amely megakadályozza, hogy a reakció végbe menjen. Tehát kis túlzással kettéválik a két folyadék. Mivel nem képződik annyi CO2, amennyi visszatolná a fölösleges citromsavat... kiegyenlítve a nyomást, így szépen átvándorol a
citromsav "A"-ból "B"-be, miközben CO2 utánpótlás csekély. Egyszer valami okból (mozgatás vagy egy nagyobb löket citromsav becseppenése) megbomlik a két folyadék közti réteg és láncreakciót hoz létre.
A kis pezsgés megmozgatja az elvárasztó réteget, ami összeomlik és bekövetkezik a folyamat, aminek apránként kellett volna.
Ettől ugrik föl a nyomás látszólag spontán 2-ről 3-3.5 BAR-ra.

Ezt egy folyadék kísérlettel be is bizonyítottam. A Youtube videót hamarosan linkelem.
A bal oldali fecskendőben szódabikarbónás erősen lúgosított víz van, a jobb oldaliban kevergetés mentes csapvizes változat.
Mindkettőhöz citromsavas vizet adok ugyanolyan sebességgel és technikával. Tisztán látszik, hogy ez lesz a gond.



Pont most akartam írni, hogy 3 napja megy a rendszerem de a Citrom lassan átszökik a szódába a nyomás kezdeti 1.9 ről 3.6-ra emelkedett. 2 bubi/s a beoldás sebessége DC lime zöld. Sztem reggelre átmászik az egész citrom. Szóval akkor ha jol értem. A szódabikarbónát 150g -ra ráöntöm a 600ml vizet és nem rázom össze még véletlenül sem, a citromsavat szépen feloldom és kész, majd beindítom a rendszert. Jól értelmezem a megoldást? Így kellene??

Killer ezt írta .Nem rázni csak feltölteni.

_________________
Kép


2013. augusztus 25., vasárnap 18:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 13., szombat 10:16
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:
És itt jön a másik verzió, ami egy furcsa anomáliát okoz.
Értelem szerűen Én is meg mindenki megpróbálja alaposan elkeverni a szódabikarbónát a vízzel. A nagy kevergetést megunjuk, mert látjuk, hogy úgysem lehet teljesen föloldani...
És tényleg nem is lehet. De ! A kevergetés közben a vizet telítjük nagy mennyiségű oldott lúggal és evvel nagyban megváltozik a víz fajsúlya.
Mikor ebbe a rázogatástól erősen lúgosodott vízbe megérkezik a citromsavas hirtelen pezsegni kezd, de nem használódik föl teljesen, hanem a felszínre fut és egy réteg keletkezik a lúgos és a savas víz között,
amely megakadályozza, hogy a reakció végbe menjen. Tehát kis túlzással kettéválik a két folyadék. Mivel nem képződik annyi CO2, amennyi visszatolná a fölösleges citromsavat... kiegyenlítve a nyomást, így szépen átvándorol a
citromsav "A"-ból "B"-be, miközben CO2 utánpótlás csekély. Egyszer valami okból (mozgatás vagy egy nagyobb löket citromsav becseppenése) megbomlik a két folyadék közti réteg és láncreakciót hoz létre.
A kis pezsgés megmozgatja az elvárasztó réteget, ami összeomlik és bekövetkezik a folyamat, aminek apránként kellett volna.
Ettől ugrik föl a nyomás látszólag spontán 2-ről 3-3.5 BAR-ra.

Ezt egy folyadék kísérlettel be is bizonyítottam. A Youtube videót hamarosan linkelem.
A bal oldali fecskendőben szódabikarbónás erősen lúgosított víz van, a jobb oldaliban kevergetés mentes csapvizes változat.
Mindkettőhöz citromsavas vizet adok ugyanolyan sebességgel és technikával. Tisztán látszik, hogy ez lesz a gond.



Pont most akartam írni, hogy 3 napja megy a rendszerem de a Citrom lassan átszökik a szódába a nyomás kezdeti 1.9 ről 3.6-ra emelkedett. 2 bubi/s a beoldás sebessége DC lime zöld. Sztem reggelre átmászik az egész citrom. Szóval akkor ha jol értem. A szódabikarbónát 150g -ra ráöntöm a 600ml vizet és nem rázom össze még véletlenül sem, a citromsavat szépen feloldom és kész, majd beindítom a rendszert. Jól értelmezem a megoldást? Így kellene??


2013. augusztus 25., vasárnap 18:09
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Megoldás elsőre rém egyszerű...
Nem kell összerázni a szódabikarbónát a flakonban a vízzel.
Ezt még ki kell próbálni gyakorlatban is.
A problémás szettem pont kifogy a napokban. Azon ki is próbálom.

http://www.youtube.com/watch?v=uu8aoTkzCqw

http://www.youtube.com/watch?v=uqJSQIodQts


2013. augusztus 24., szombat 20:27
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
No de mi lesz a megoldás ?

_________________
Kép


2013. augusztus 24., szombat 20:25
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik, hogy megvan a tettes.
Mégpedig a folyadékok fajsúly különbsége.
Próbálok egyszerűen fogalmazni.

Tegyük föl a szódabikarbónára csak ráöntjük a csapvizet és nem próbáljuk alaposan elkeverni benne.
Mikor a citromsavas víz megérkezik a "B" palackba és a sima vízhez ér, akkor szépen lesüllyed a tiszta víz aljára.
Ha ott szódabikarbónát "talál", akkor reakcióba lép vele és jön is a CO2, ami a szükségtelen citromsavat, tehát ami a nyomáskiegyenlítéshez már nem kell,
azt visszanyomja az "A" palackba. Így működne helyesen a rendszer.

És itt jön a másik verzió, ami egy furcsa anomáliát okoz.
Értelem szerűen Én is meg mindenki megpróbálja alaposan elkeverni a szódabikarbónát a vízzel. A nagy kevergetést megunjuk, mert látjuk, hogy úgysem lehet teljesen föloldani...
És tényleg nem is lehet. De ! A kevergetés közben a vizet telítjük nagy mennyiségű oldott lúggal és evvel nagyban megváltozik a víz fajsúlya.
Mikor ebbe a rázogatástól erősen lúgosodott vízbe megérkezik a citromsavas hirtelen pezsegni kezd, de nem használódik föl teljesen, hanem a felszínre fut és egy réteg keletkezik a lúgos és a savas víz között,
amely megakadályozza, hogy a reakció végbe menjen. Tehát kis túlzással kettéválik a két folyadék. Mivel nem képződik annyi CO2, amennyi visszatolná a fölösleges citromsavat... kiegyenlítve a nyomást, így szépen átvándorol a
citromsav "A"-ból "B"-be, miközben CO2 utánpótlás csekély. Egyszer valami okból (mozgatás vagy egy nagyobb löket citromsav becseppenése) megbomlik a két folyadék közti réteg és láncreakciót hoz létre.
A kis pezsgés megmozgatja az elvárasztó réteget, ami összeomlik és bekövetkezik a folyamat, aminek apránként kellett volna.
Ettől ugrik föl a nyomás látszólag spontán 2-ről 3-3.5 BAR-ra.

Ezt egy folyadék kísérlettel be is bizonyítottam. A Youtube videót hamarosan linkelem.
A bal oldali fecskendőben szódabikarbónás erősen lúgosított víz van, a jobb oldaliban kevergetés mentes csapvizes változat.
Mindkettőhöz citromsavas vizet adok ugyanolyan sebességgel és technikával. Tisztán látszik, hogy ez lesz a gond.


2013. augusztus 24., szombat 19:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 13., szombat 10:16
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:
Ez a kiinduló pont... tehát a lezárt rendszer stabilan áll.
Az első rendszeremnél akkor fogyott el a szódabikarbóna a palack aljáról, amikor az utolsó "korty" citromsavat is fölhasználta.


Amikor először üzemelted más szódabikarbónát használtál mint most? Vagy más arányban?
Nekem 150g + 600ml viz van. Próbáltam már 2 félét és érdekes a jelenség.Neked valami új ötlet?


2013. augusztus 24., szombat 12:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 13., szombat 10:16
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:
Az első rendszeremnél akkor fogyott el a szódabikarbóna a palack aljáról, amikor az utolsó "korty" citromsavat is fölhasználta.
A 2. rendszeremnél meg szinte minden citromsav átment már... mégis sok szódabikarbóna maradt a palackban.
Ezt nem értem, mert ha a két összetevő kioltja egymást, akkor most mi a franc van ?


Ezt nem értem én sem. Most 2 bár-on áll a rendszer órák óta semmit nem változott a nyomás tehát nem ereszt, holnap bekapcsolom és meglátjuk. Most étkezési szódab-t használtam. Nem értem, hogyha tényleg összekeveredik akkor miért nem lesz gáz egyszerűen miért marad folyadék?


2013. augusztus 23., péntek 19:40
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Ne 1 BAR-on teszteld, hanem amennyin használva lesz.


2013. augusztus 22., csütörtök 21:38
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron