Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 17:51



Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Következő
 DIY CO2 low profile – pro kit… 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 30., péntek 8:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Debrecen
Gyors kérdés: elzárható éjszakára a rendszer?
A működési és beüzemelési elvből kiindulva, ha a tűszeleppel a kivezető utat lezárnánk, akkor a gáz telítődése után nem kellene tovább folytatódnia a reakciónak és a nyomásnak stabilan meg kellene állnia a beállított 2Bar körül. Így van ez vajon? :?


2013. szeptember 10., kedd 12:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Nos, hétvégén találtam egy elég érdekes, gáz reduktorhoz való elosztós dupla tűszelepet, amire kell még eszkábálnom valami átalakítót, hogy a co2 csövet rá tudjam erőszakolni, meg találtam egy mérőórát is, ami egy hegesztéstechnikai reduktoron van jelenleg. Igaz, hogy kp/cm2 a skálázása, de minimális az eltérés a 2bar és a 2 atm között. :) Most már csak egy kis shoppingolás kell, hogy meglegyen a t elosztó és a porlasztókő. No meg a töltet, amihez köszönöm a Zöldboltos linket! :)
Remélem a héten lesz időm beszerezni a cuccokat, meg kiókumlálni az átalakításokat a tűszelephez, meg az órához, meg hétvégén is lesz egy kis szabadidőm a cuccot összerakni és beüzemelni. :)
Jah, meg egy difit is kell még kreálnom, de ahhoz meg találtam egy párszázas megoldást a tecsőn. :D

Ha sikerül, akkor majd beszámolok a tapasztalataimról.

_________________
Kép


2013. szeptember 9., hétfő 9:53
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
A 2013.08.30-án üzembe helyezett CO2 szett, ami korábban rendellenesen működött...
az új recepttel stabilan fut.
Kép


2013. szeptember 8., vasárnap 16:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Killer81 írta:
Természetesen ennek csak esztétikai oka van. Illetve aki nem ügyes és a kúpos illesztést sem sikerül kiviteleznie, annak tudok öntött verzióval segíteni. Valamint akinek úgymond megrendelésre rakok össze, annak így színvonalasabb szettet adhatok a kezébe.


Akkor meg is van a hétvégi programom. :D
Még valami óccó tűszelepet kell beszereznem, meg a reagenseket és mehet is a mehet. Max ha nem lesz jó a kupak, akkor "rendelek". :)

_________________
Kép


2013. szeptember 5., csütörtök 11:30
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Természetesen ennek csak esztétikai oka van. Illetve aki nem ügyes és a kúpos illesztést sem sikerül kiviteleznie, annak tudok öntött verzióval segíteni. Valamint akinek úgymond megrendelésre rakok össze, annak így színvonalasabb szettet adhatok a kezébe.


2013. szeptember 5., csütörtök 8:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Killer:

Tegnap részletesen végigolvastam a topikot, de nem találtam semmit arról, hogy miért tértél át a műgyantás, vastagított kupakos dologra. Pusztán az esztétikai okok miatt, vagy nem működött rendesen a kúpos csatlakoztatás?
Mert ha működőképes, akkor nem kell a gyanta vásárlásba pénzt ölnöm, meg bajlódni vele, elég csak a szerelékeket megvennem. :)

_________________
Kép


2013. szeptember 5., csütörtök 7:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 30., péntek 8:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Debrecen
Szívesen! Vedelem a szódavizet, úton van az e-bayes Co2 szettem, a drop checkerem és a fehér porok is. Izgatott vagyok! :)


2013. szeptember 4., szerda 20:36
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Nem is olyan rosszak az árak.
Én csak egy kicsivel veszem olcsóbban itt Debrecenben, de jó megoldás lehet azoknak, akik
nem ide valósiak.
Köszönjük, hogy megosztottad. :smaci:


2013. szeptember 4., szerda 20:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 30., péntek 8:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok,

A reakcióhoz való alapanyagokat kis és nagy tételben is, olcsón be tudjátok szerezni innen:
www.zoldbolt.hu

A boltban kaptam engedélyt a link bemutatására.
Futárral hoznak Debrecenbe is, pickpack pontra is, szerintem érdemes ellátogatni ide. Sok más, hasznos "green" termék is található itt.
/off
A lányok például vehetnek mosószódát. :) A mosószóda minden mai mosószer alapanyaga, csak nem színes és szagos, viszont olcsó. :)
/on


2013. szeptember 4., szerda 20:20
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
2 bubi / másodperc, azaz 120 bubi / perc.
Az is csoda, hogy nagyjából 2 hetet kibírt.
(200g citromsav + 600ml víz
200g szódabikarbóna + 200ml víz (nem rázva) :smaci: )


2013. szeptember 3., kedd 20:07
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: