Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 17:53



Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Következő
 DIY CO2 low profile – pro kit… 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. április 6., szombat 17:58
Hozzászólások: 165
Tartózkodási hely: Szekszárd
Poe írta:
lakly írta:
Itt egyértelműen keveredési gondok vannak.
Az én elméletem szerin ahol a két anyag találkozik, ott egy idő után kialakul az egyensúly, ezért hagy alább az intenzitás. Megrázáskor, keveredéskor létrejön a reakció. Amit írtál az jó megoldás lehet, de lehet az is kevés lesz. Olyan megoldást kéne ahol a lecseppenő csepp perdületet ad a lenti folyadéknak, vagy valami lépcsős csepegtetés.


Én is valami olyasmire gondolok, hogy amikor elkezd lanyhulni a reakció és csökkenni a nyomás, akkor ezt azzal kompenzálja a rendszer, hogy több citromsavat próbál belepumpálni. A hirtelen megnövekedett nyomást kicsit ki kell engedni, aztán elvileg magától újra beáll. Jól értem?
Ha jól értem, a probléma kimenete "csak" annyi, hogy idő előtt, 3 hét alatt elfogy a citromsav a tervezett 6 hét helyett, ugye? Ezt még így is hatékony és olcsó megoldásnak tartanám ;)

...de ez csak ötletelés, kémiából mindig 3-as voltam :shock: :D


Itt nem a citromsav elfogyása a probléma, hanem az, hogy az adott "csepegési zónában" kiegyenlítődik a reakció, de ezen a zónán kívül ott az "érintetlen" reakcióképes anyag. Ha a folyamatos keveredés megoldható lenne, akkor lenne az igazi. A diffúzió nem elegendő.


2013. szeptember 12., csütörtök 10:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 30., péntek 8:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Debrecen
lakly írta:
Itt egyértelműen keveredési gondok vannak.
Az én elméletem szerin ahol a két anyag találkozik, ott egy idő után kialakul az egyensúly, ezért hagy alább az intenzitás. Megrázáskor, keveredéskor létrejön a reakció. Amit írtál az jó megoldás lehet, de lehet az is kevés lesz. Olyan megoldást kéne ahol a lecseppenő csepp perdületet ad a lenti folyadéknak, vagy valami lépcsős csepegtetés.


Én is valami olyasmire gondolok, hogy amikor elkezd lanyhulni a reakció és csökkenni a nyomás, akkor ezt azzal kompenzálja a rendszer, hogy több citromsavat próbál belepumpálni. A hirtelen megnövekedett nyomást kicsit ki kell engedni, aztán elvileg magától újra beáll. Jól értem?
Ha jól értem, a probléma kimenete "csak" annyi, hogy idő előtt, 3 hét alatt elfogy a citromsav a tervezett 6 hét helyett, ugye? Ezt még így is hatékony és olcsó megoldásnak tartanám ;)

...de ez csak ötletelés, kémiából mindig 3-as voltam :shock: :D


2013. szeptember 12., csütörtök 10:18
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Esetleg meg lehetne próbálni egy merev csövön a bikarbóna aljára juttatni a savat.
Megjegyzem , ha két hetente kel újra tölteni , akkor is az egyik legolcsóbb CO2 megoldás.

_________________
Kép


2013. szeptember 12., csütörtök 10:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Esetleg itt lehet, hogy tudnak segíteni:
http://szegedlive.hu/itt-kerdezz-15/kemia-1965

Egy próbát lehet, hogy megérne. :D

_________________
Kép


2013. szeptember 12., csütörtök 9:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. április 6., szombat 17:58
Hozzászólások: 165
Tartózkodási hely: Szekszárd
Itt egyértelműen keveredési gondok vannak.
Az én elméletem szerin ahol a két anyag találkozik, ott egy idő után kialakul az egyensúly, ezért hagy alább az intenzitás. Megrázáskor, keveredéskor létrejön a reakció. Amit írtál az jó megoldás lehet, de lehet az is kevés lesz. Olyan megoldást kéne ahol a lecseppenő csepp perdületet ad a lenti folyadéknak, vagy valami lépcsős csepegtetés.


2013. szeptember 12., csütörtök 9:11
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Elnézést de telefonnal írok és egy tragédia így csinálni bármit is.
Szóval az előző hozzászólásomat folytatva... nem adom föl még.
Biztos rájövünk előbb utóbb. Ezután azt próbálom ki hogy kihagyom az "Y" elágazó
alól a csövet, hogy magassról csorogjon be a citromsav, hátha eléggé borzolja a folyadékot
ahhoz, hogy mindíg stabil keveredés legyen. Aztán azt hogy 5 naponta megrázom a flakonokat.
Úgy tűnik a lefúvó szelep a last verziókon valójában a nyomást a buborékszám érdekében
engedi el... Csakhogy pocsékba megy a gáz majdnem fele a lefúvó szeleptől.
Nekem nem.szimpatikus hogy 3 hétig bírja egy töltet 6 helyett csak.e.miatt egy 50 literes akvárium éjjel nappali kiszolgálása közben. Ez számomra elfogadhatatlan pocséklás.


2013. szeptember 12., csütörtök 7:06
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Elvileg még a tűszelep előtt kell elzárni mágnesszeleppel és szintén elvileg mivel.nyomáskiegyenlítéssel megy a rendszer így nem keletkezik túlnyomás. Az ebay-en amúgy van mágnesszeleppel vásárolható verzió, talán nem véletlenül.

Sajnos 11 nap után ismét bedőlt a stabilitás.
Naponta jelöltem filctollal a flakon oldalán mennyi citromsav megy át. 10 napig.minden nap ugyanannyi volt.
A 11 nap este megnéztem és 3 x annyi citromsav ment át mint kellene viszont a nyomás nem változott.
Ez viszont biztos jele annak hogy valami okból egy idő után nem.keveredik magától a citromsav a szódabikarbónával.
Megy-megy átfele ahogy fogy a co2, de mivel nem keverednek nem keletkezik utánpótlás co2, ami megállítani az átcsepegést. Ez biztos előjele hogy hamarosan "beborul".
Egy idő után magától vagy mozgatástól összér valahol a 2 reagens és a reakció lényegében azonnal végbemegy,
ami X ideje elmaradt. Ez okozza a nyumásugrást. Ekkor nekem felugrott 2.7 BAR-ra.
Ezt kompenzáltam a tűszeleppel, hogy ne menjen kárba a gáz erre 2 nap múlva 4 BAR lett. :)
Ezek szerint sem az új recept, sem pedig a szódabikarbóna el nem keverése a vízzel nem hozta meg a várt hatást.
Sajnos mindössze tabilabba tette és később jön a gond tőle.


2013. szeptember 12., csütörtök 6:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Mexx2 írta:
Szerintem meg túlnyomás keletkezik.


Hát, ha jól értelmezem a működési elvet, akkor pont azért jó, mert nem keletkezik számottevő túlnyomás. Persze még nem próbáltam, szóval az mondjon biztosat, aki már próbálta.

_________________
Kép


2013. szeptember 11., szerda 6:09
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Molroth írta:
Poe írta:
Gyors kérdés: elzárható éjszakára a rendszer?
A működési és beüzemelési elvből kiindulva, ha a tűszeleppel a kivezető utat lezárnánk, akkor a gáz telítődése után nem kellene tovább folytatódnia a reakciónak és a nyomásnak stabilan meg kellene állnia a beállított 2Bar körül. Így van ez vajon? :?


Elviekben működik, hogy éjszakára elzárod, pl egy mágnesszereppel, kérdés, hogy a visszakapcsoláskor mennyire tartja a rendszer a buborékszámot. A lefúvó szerepel beiktatásával elképzelhető, hogy stabilan tartható.

Kérdés, hogy megéri-e a befektetett pénzmagot. Ha jól lövöd be a beoldást, akkor simán mehet éjjel-nappal, ahogy pl a kis palackos tűszelepes rendszereknél is csinálják.


Szerintem meg túlnyomás keletkezik.

_________________
K.Tamás


2013. szeptember 10., kedd 19:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Poe írta:
Gyors kérdés: elzárható éjszakára a rendszer?
A működési és beüzemelési elvből kiindulva, ha a tűszeleppel a kivezető utat lezárnánk, akkor a gáz telítődése után nem kellene tovább folytatódnia a reakciónak és a nyomásnak stabilan meg kellene állnia a beállított 2Bar körül. Így van ez vajon? :?


Elviekben működik, hogy éjszakára elzárod, pl egy mágnesszereppel, kérdés, hogy a visszakapcsoláskor mennyire tartja a rendszer a buborékszámot. A lefúvó szerepel beiktatásával elképzelhető, hogy stabilan tartható.

Kérdés, hogy megéri-e a befektetett pénzmagot. Ha jól lövöd be a beoldást, akkor simán mehet éjjel-nappal, ahogy pl a kis palackos tűszelepes rendszereknél is csinálják.

_________________
Kép


2013. szeptember 10., kedd 13:00
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: