Pontos idő: 2024. szeptember 28., szombat 21:17



Hozzászólás a témához  [ 507 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 51  Következő
 Akváriumok 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
bioland írta:
Mindíg értetlenül nézem , hogyan tudod ezt a nagy akváriumot ilyen toppon tartani.
Gondolom erre mehet el az összes szabadidőd
ímég a részlet is lenyűgöző

Nagyon köszönöm a kedves elismerést. Ha engem kérdezel, nincs sok időm "szarakodni" a böszmével, ha a családomat kérdeznéd, már nyilván objektívebb véleményt hallhatnál. :D
dentalman írta:
KaZe ez nagyon jól néz ki :o
Ha látványban csak a negyedére leszek képes az azt jelentené az esetemben , hogy megbékélne a család az új hobbimmal.
A csövezés szuper :P mintha valami erőművet üzemeltetnél :lol:

:lol: a baj csak az, hogy ez nem termeli az áramot, hanem fogysztja, de az ötlet megfontolandó. :)
Egyébként köszönöm a kedves szavakat. Én is csak egy lelkes padevanja vagyok Gábornak, ezért néz ki így a medencém ;)
SlyChocolate írta:
Húúúú....
Brutál szépre sikerült le a nagy kalappal.
;)
Részletek is írnál az akvádról mérete, szűrés, tápozás, dekor, fény stb...
A stau Nálad milyen vízben van, és mennyire nő gyorsan?
Mert én nem rég kezdtem tartani ezt a növényt.
Még nincsenek tapasztalataim vele kapcsolatban, ezért érdeklődöm.

Nagyon köszi, :oops: tiszttára belepirulok itt a sok dícséretbe.
Igazából a stauroval nincs sok gond, elduggatod, locsolgatod, kb. ennyi. Ha meguntad, vagy nagyon bedúsult, fogod és visszavágod. Ha nagyon fényes helyen van (mint nálam is láthatod a fotón) ott szép dús lesz és gyorsabban nő. Ha kevés fényt kap, ott is nő, csak nagyon sokkal lassabban és nem is dúsul annyira. Én ilyen helyeken azt csinálom, hogy a fényes részről átültetem a visszavágott darabokat a kevésbé világos helyre.
papó írta:
Nagyon szép lett !
Szét agódtam az agyamat , hogy jó lesz -e :shock:
Nem tudom hogy fenébe nőtt meg ekkorára a stau , nekem egy idő után mindíg el kezd oldalra indítani egy két indát és ilyenkor ledobja néhány a felső leveleit.
A tied pedig meseszép egységes .
A Barclayara vigyázz , hisz nem hiszem hogy kicsiny országunkban 4-5 tőnél több lenne :roll:
Üdv G.

Hát ha már a mester is így megdícséri! :oops: :oops:
Közben egyébként gondolkoztam a dolgon és nálam azért nőhet ilyen egységesen, mert balról a medence fala (pontosabban az ott pont tükör), jobbról pedig két nagy darab szikla állja útját, ergó viszonylag korlátozott hely áll a növény rendelkezésére terjeszkedni. Ezt azért vontam le, mert most csetkeltem vissza és látszik, hogy igazából csak felfelé - oldalirányba csak minimálisan - mehet. Elől, a medence elején, ahol van helye, ott nekem is terül, mint a tehén.Tolná ki a HC-t, de nem hagyom.
Bálint írta:
Hogyan sikerült a Barclayából kikunyizni valamennyit ?
Eddig én hiába kértem belőle :(

Köszönöm! Hogy miért kaptam tőle? Biztos, mert a padevanja vagyok. :lol:
Igazából megígértem neki, hogy nevelek én is belőle. Én akarok lenni a barklaya dílerük :D

_________________
Kép


2011. április 3., vasárnap 16:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
A retrotól még messze van de nem épp új darab.
:D
Lassan nyitni kéne egy "off topic" képrögzítők (fényképezők, videó kamerák) topicot.?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. április 2., szombat 22:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 12., péntek 12:12
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Kaba
SlyChocolate írta:
kovka76 írta:


Sly tényleg jó a géped!

Köszi Kovka.
Pedig jó régi a masina.
:D


Retro most a menő! :lol: :lol:


2011. április 2., szombat 21:55
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
nagyjából két hét telt el amióta írtam,
sajna az elmúlt két hétben a tápozáson és az etetésen kívül másra nem volt időm :?
De jött a mai nap, vízcsere növény ültetés egy kis moha kötözés
a pogostemont szétültettem és az előtérben kapott helyet, a bal oldalt az echinodorus előrébb került és bekerült mellé még két tő Cryptocoryne wendtii tropica, a jobb oldalról kikerült a rotala és bekerült a bal oldalra hátra a többi mellé kicsit besűrűsíteni, és jobb oldalra bekerült egy nagyobb tüskéshínár adag, és még jobb oldali fára egy anubias is.
A képek:( nem a legjobbak mert telefonnal csináltam, de ez volt kéznél. :roll: )
Kép
Kép

Ui: Ígérem Papó a jövőhéten bemegyek az üzletbe a vízanalízis miatt. :roll: :oops:

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. április 2., szombat 21:40
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Bálint írta:



Hogyan sikerült a Barclayából kikunyizni valamennyit ?
Eddig én hiába kértem belőle :(
Persze mindíg azt mondják a boltban , hogy hamarosan érkezik és sehol semmi. :twisted:

Igérem lesz Baclaya 8-)
Most nevelgetek pár "palántát "

_________________
Kép


2011. április 2., szombat 20:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
kovka76 írta:


Sly tényleg jó a géped!

Köszi Kovka.
Pedig jó régi a masina.
:D

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. április 2., szombat 20:01
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:00
Hozzászólások: 187
KaZe írta:
Legnagyobbakat mindenkinek!

Jelentem, tegnap megérkeztek az üveg holmijaim és természetesen annak rendje és módja szerint mentem is az akváriumba, meg a család agyára.
A felvétel sajnos nem tökéletes, de a lényeg éppen még látható, bár átlátszik. :)


Gábor, nagy tisztelettel köszönöm a segítségedet!

update: a staurogyne erdőt tegnap este legyalultam, most úgy néz ki mint egy erdő, tarvágás után. Még szerencse, hogy vendégek jönnek hozzánk a hétvégén.
No nem baj, végre van ideje a növények szép új friss hajtásokat hozni. (A barclaya is bekerült az őt megillető helyre, de erről majd később ;) )

Gratulálok az akváriumodhoz !
Tekintélyes mennyiségü Staut "termeltél" benne :D
Hogyan sikerült a Barclayából kikunyizni valamennyit ?
Eddig én hiába kértem belőle :(
Persze mindíg azt mondják a boltban , hogy hamarosan érkezik és sehol semmi. :twisted:


2011. április 2., szombat 19:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 12., péntek 12:12
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Kaba
Szép akvárium,látszik jó kezekben van!
Tényleg mese szép a stau-d!
Törődve van a vízi világgal!


Sly tényleg jó a géped! :shock:


2011. április 1., péntek 20:46
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
KaZe írta:
Legnagyobbakat mindenkinek!

Jelentem, tegnap megérkeztek az üveg holmijaim és természetesen annak rendje és módja szerint mentem is az akváriumba, meg a család agyára.
A felvétel sajnos nem tökéletes, de a lényeg éppen még látható, bár átlátszik. :)
update: a staurogyne erdőt tegnap este legyalultam, most úgy néz ki mint egy erdő, tarvágás után. Még szerencse, hogy vendégek jönnek hozzánk a hétvégén.
No nem baj, végre van ideje a növények szép új friss hajtásokat hozni. (A barclaya is bekerült az őt megillető helyre, de erről majd később ;) )

Szia Zoli !
Nagyon szép lett !
Szét agódtam az agyamat , hogy jó lesz -e :shock:
Nem tudom hogy fenébe nőtt meg ekkorára a stau , nekem egy idő után mindíg el kezd oldalra indítani egy két indát és ilyenkor ledobja néhány a felső leveleit.
A tied pedig meseszép egységes .
A Barclayara vigyázz , hisz nem hiszem hogy kicsiny országunkban 4-5 tőnél több lenne :roll:
Üdv G.

_________________
Kép


2011. április 1., péntek 19:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
KaZe írta:

Kép

Húúúú....
Brutál szépre sikerült le a nagy kalappal.
;)
Részletek is írnál az akvádról mérete, szűrés, tápozás, dekor, fény stb...
A stau Nálad milyen vízben van, és mennyire nő gyorsan?
Mert én nem rég kezdtem tartani ezt a növényt.
Még nincsenek tapasztalataim vele kapcsolatban, ezért érdeklődöm.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. április 1., péntek 15:16
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 507 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 51  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron