Pontos idő: 2024. október 1., kedd 5:09



Hozzászólás a témához  [ 218 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
 Vol.3 - Célállomás: Dél-Amerika 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
papó írta:
A Sera nak direkt van vegyszere : http://shop.tropicalfish.hu/edesvizi-ak ... -100ml?p=0
Más megoldás is létezik a víz színezésére és kevésbé kell pénzt költened.
Pld az égerfa tobozokból szoktunk teát főzni.
Jobb cucc nem is nagyon létezik .
A növényi tápsó nem lesz ... szerintem ..
A TPN t kell átalakítani egy kicsit , vagy pedig a más megoldás is szóba jöhet
A Drak ot csak nem nézted át ?
A sorok között érdemes olvasgatni :D

Ez az égerfa toboz főzés nagy ötlet! Használni fogom, csak anyám meg ne lássa hogy a húsleveses edényben bugyog a toboz. :mrgreen:
De papó, értettem a célzást, még nem volt időm átolvasni, de fogom. ;) Először még a mostani aksit kell elpattintanom, és utána indulhat a mandula... :ostor:


2012. szeptember 16., vasárnap 8:26
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
A Sera nak direkt van vegyszere : http://shop.tropicalfish.hu/edesvizi-ak ... -100ml?p=0
Más megoldás is létezik a víz színezésére és kevésbé kell pénzt költened.
Pld az égerfa tobozokból szoktunk teát főzni.
Jobb cucc nem is nagyon létezik .
A növényi tápsó nem lesz ... szerintem ..
A TPN t kell átalakítani egy kicsit , vagy pedig a más megoldás is szóba jöhet
A Drak ot csak nem nézted át ?
A sorok között érdemes olvasgatni :D

_________________
Kép


2012. szeptember 15., szombat 20:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
Mexx2 írta:
Jól néz ki.
Halakat miket gondoltál bele?

A hqi izzók azok a mélyebb területen is jobban leadják a fényerejüket mint a fénycsövek vgy rosszul tudom?
Mert ha igen akkor lehet az jobb lenne.

Köszi. Halak tekintetében corydoras-ok mindenképp lesznek, talán panda, sterbai, vagy habrosus. Egy hím és 2 nőstény, vagy 1-1 apistogramma-t is tervezek bele, és egy kisebb csapat neonhal, természetesen. ;)
Igen, jól tudod, hqi izzók esetében 50-60cm-es aksimagasságnál is simán lejut a fény az aljzatra. Jó magasról egy 70W-os hqi-val, hmm, lehet, tényleg működne :)

Dobok fel egy képet, a magasságot hogyan képzeljétek el:
Világoskék: 30cm
Sötétebbkék: 40cm (magas)

Kép
Water level test by [stevo], on Flickr


2012. szeptember 15., szombat 8:21
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
N-emy írta:
Szia Stevo! Örülök ,hogy ismét elkaptad a fonalat :D .Szóval a fás elrendezésed nagyon szuper ,tényleg biotóp hangulata van. Pár falevéllel és a tőzegen átszűrt vízzel elég dél-amerikás lesz. Világításnak akár elég is lehet a 2x 24 W T5 ,amennyiben a biotópos sötét víz nem fog le sokat a fényből. bár azt hiszem George is hasonló fényerővel világította a sajátját.
Kívánok sok sikert az új projecthez ,remélem mihamarabb láthatjuk ;) .

Volt egy kis kiesés, de most újult erővel vagyok. ;)
Régebben mangrove-ok voltak az aksiban, azok elvégezték a színezést, de most "kénytelen" leszek tőzeges szűrőanyagot használni. Talán Eheim Torfpellets a befutó?! Még eldől. A falevél, vagy catappa levelél 100 % hogy lesz benne, vagy tölgyfa, az is nagyon jól néz ki, bár kétség kívül biotóphoz nem sok köze van. :D
Jaja, George ennél kisebb akit lőtt 2x24W-al, ha jól tudom. Bár kétség kívül a hqi/led világításnál a vízfelszín fodrozódása esetén az aljzaton megjelenő árnyék hihetetlen hangulatot ad az egésznek. :roll:


2012. szeptember 15., szombat 8:17
Profil Honlap
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Jól néz ki.
Halakat miket gondoltál bele?

A hqi izzók azok a mélyebb területen is jobban leadják a fényerejüket mint a fénycsövek vagy rosszul tudom?
Mert ha igen akkor lehet az jobb lenne.

_________________
K.Tamás


2012. szeptember 15., szombat 8:02
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 23., péntek 12:41
Hozzászólások: 590
Tartózkodási hely: Hatvan
Szia Stevo! Örülök ,hogy ismét elkaptad a fonalat :D .Szóval a fás elrendezésed nagyon szuper ,tényleg biotóp hangulata van. Pár falevéllel és a tőzegen átszűrt vízzel elég dél-amerikás lesz. Világításnak akár elég is lehet a 2x 24 W T5 ,amennyiben a biotópos sötét víz nem fog le sokat a fényből. bár azt hiszem George is hasonló fényerővel világította a sajátját.
Kívánok sok sikert az új projecthez ,remélem mihamarabb láthatjuk ;) .


2012. szeptember 15., szombat 0:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
Mivel a régi aksi már árnyéka önmagának, így kivettem belőle a fákat és elkezdtem velük játszani, azt hiszem 15-20 perc dzsúdózás után a fákkal megtaláltam a végleges scape-et... :)
Az aksi nemcsak méretre változik, hanem új helyre is költözik, nagyon közel hozzám, szinte az orrom elé, a fehér lap alatta jelzi a 70x30 alapterületet.

Szárazon így nézne ki: (sorry a kis algamaradékért a fán :D)
Kép
Hardscape view from my chair by [stevo], on Flickr

Kép
Hardscape front view by [stevo], on Flickr


2012. szeptember 14., péntek 23:37
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy elindítom a naplót a következő projektemről, mely nem kapcsolódik annyira a csúcsrajáratott növényes akváriumokhoz, de a határon mozgok, ígérem. ;)
Ahogy címben is olvasható a célállomás: Dél-Amerika, már próbálkoztam hasonlóval, de azóta okosabb lettem jópár dologban, és tudom, hogy mit kell változtassak a jobb eredmény érdekében. Nem kell atomfizikusnak lenni, de kitalálható, hogy egyfajta biotóp akváriumot tervezek, ami persze tökéletes nem lehet, így inkább biotóp jellegűnek mondanám.
Persze a spanyolviaszt nem én találtam fel, hanem egy angol akvakertész George Farmer, akinek is a Rio Negro inspirálta biotópja annyira lenyűgözött, hogy elhatároztam én is ilyet szeretnék, nem is szeretnék, akarok! Ő egy növényes akváriumot, vagy inkább akváriumot növényekkel ötvözött a fekete vizű Rio Negro biotóp sajátosságokkal és voila'. (Persze azért nem ilyen egyszerű...)

Jelen pillanatban a tervezési stádiumban vagyok, így sok minden változhat, számítok rátok is, hogy öreg fejemet a jó irányba terelitek, pár világmegváltó ötlettel! ;)
Nézzük most hogyan képzelem el:

AKVÁRIUM
70x30x30 vagy 70x30x40 Bruttó 63 liter vagy 84 liter
SZŰRÉS
Tetratec EX1200
VILÁGÍTÁS
Nagy dilemma... nem tudom még led/hqi/t5/t8
FŰTÉS
Jager 50W vagy Jager 100W
HŰTÉS
Lakásklíma
ALJZAT
Homok vagy Kvarchomok
JBL Aquabasis Plus + Akadama
DEKORÁCIÓ
Red moor fák + falevelek
TÁPOZÁS
Green Aqua Micro + Macro Még elválik, vagy cserélem a TPN, TPN+-ra
Easy Carbo
Co2: nincs
FLORA
Echinodorus tenellus
Echinodorus bolivianus
Cabomba caroliniana
Ceratophyllum submersum
FAUNA
Corydoras
Apistogramma
Paracheirodon

Minden hozzászólást, kommentet köszönök előre is!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stevo 2012. szeptember 14., péntek 23:38-kor.



2012. szeptember 14., péntek 23:35
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 218 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron