Pontos idő: 2024. október 1., kedd 10:40



Hozzászólás a témához  [ 218 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Következő
 Vol.3 - Célállomás: Dél-Amerika 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Szerintem kettes vagy négyes... ;)

_________________
Kép Kép


2012. október 6., szombat 10:41
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Az ötös tetszik a legjobban , de mint írták a srácok a bevilágítás nem egyszerü.

_________________
Kép


2012. október 5., péntek 22:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
Mexx2 írta:
Nekem a 4-es a nyerő.

+1 baromi izgalmas szerintem is.

novenyesakvariumok írta:
Tudom, hogy én is ugyanolyan bűnös vagyok mint Ti, de egyszer azért gondoljatok majd bele, milyen környezetszennyezés/pazarlás az akvarisztika mint hobbi. Heti 20% vízcsere, (EI-seknék inkább 50%) mindenféle vegyszerek, iszonyat villanyszámla, halak, növények tenyésztése. Ha lesz időtök nézzétek meg majd a Tropica honlapját hogy hogyan tenyésztik a növényeket. Borzasztó energiaigénye van...Szóval mi aki "élővilággal foglalkozunk" sokkal jobban romboljuk a környezetet, mint aki kimegy futni, esetleg gyúr, stb... Ne éljünk illúziókban, sajnos ez nincs rendjén!
Ha nem akvarisztizálnánk, többet tennénk a környezetért, mint akvarisztizálással!

Hmm abszolút igazad van... nem lehet belekötni a gondolatmenetedbe, de nem is akarok...


2012. október 5., péntek 22:52
Profil Honlap

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
most, hogy így mondtad utánaszámoltam:
Csak a saját példámat tudom felmutatni, de sztem mindenkié hasonló: (250l akvárium)
világítás: 4X39W 10 óra = 1,5 kilówattóra
szűrés: 38W 24 óra = 1kilówattóra
akváriumklíma (kb 3 órát megy naponta) 150W 3 óra = 0,5 kilówattóra
Mivel mindenhol kerekítettem, az időzítők, mágnesszelepek, hasolnókat elhanyagolom
naponta 3 kilówattóra energia! (150HUF naponta, egy hónapban 4500HUF)
A Magyar Energiahivatal szerint otthon egy kilówattóra előállítása 420gramm Co2-t eredményez. Csak az akvarisztizálás 1,3 kiló CO2-t termel naponta...

Ehhez jön a heti 80liter vízcsere. (Jobb ozmóval is ez 240 litert jelent -1:3 arány-) plussz vegyszerek.

Idézet:
Ez így van,nálam az egyetlen akvárium "fogyasztása" felér 2 felnőtt ember víz és áram szükségletével!!
Főleg mióta RO-t használok...

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2012. október 5., péntek 11:04
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
novenyesakvariumok írta:
Tudom, hogy én is ugyanolyan bűnös vagyok mint Ti, de egyszer azért gondoljatok majd bele, milyen környezetszennyezés/pazarlás az akvarisztika mint hobbi. Heti 20% vízcsere, (EI-seknék inkább 50%) mindenféle vegyszerek, iszonyat villanyszámla, halak, növények tenyésztése. Ha lesz időtök nézzétek meg majd a Tropica honlapját hogy hogyan tenyésztik a növényeket. Borzasztó energiaigénye van...Szóval mi aki "élővilággal foglalkozunk" sokkal jobban romboljuk a környezetet, mint aki kimegy futni, esetleg gyúr, stb... Ne éljünk illúziókban, sajnos ez nincs rendjén!
Ha nem akvarisztizálnánk, többet tennénk a környezetért, mint akvarisztizálással!

stevo írta:
Elszomorító, hogy mennyire pusztul az élővilág a Földön... és ennek a legnagyobb okozói mi, emberek vagyunk... de ebbe ne menjünk bele szerintem, mi, akik akváriummal, illetve bármi más egyéb élővilággal kapcsolatos dologgal foglalkozunk, próbáljuk magunknak egy kis zöld szeletet létrehozni, és ez rendjén is van. :)


Ez így van,nálam az egyetlen akvárium "fogyasztása" felér 2 felnőtt ember víz és áram szükségletével!!
Főleg mióta RO-t használok...

_________________
Kép Kép Kép


2012. október 5., péntek 9:03
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Tudom, hogy én is ugyanolyan bűnös vagyok mint Ti, de egyszer azért gondoljatok majd bele, milyen környezetszennyezés/pazarlás az akvarisztika mint hobbi. Heti 20% vízcsere, (EI-seknék inkább 50%) mindenféle vegyszerek, iszonyat villanyszámla, halak, növények tenyésztése. Ha lesz időtök nézzétek meg majd a Tropica honlapját hogy hogyan tenyésztik a növényeket. Borzasztó energiaigénye van...Szóval mi aki "élővilággal foglalkozunk" sokkal jobban romboljuk a környezetet, mint aki kimegy futni, esetleg gyúr, stb... Ne éljünk illúziókban, sajnos ez nincs rendjén!
Ha nem akvarisztizálnánk, többet tennénk a környezetért, mint akvarisztizálással!

stevo írta:
Elszomorító, hogy mennyire pusztul az élővilág a Földön... és ennek a legnagyobb okozói mi, emberek vagyunk... de ebbe ne menjünk bele szerintem, mi, akik akváriummal, illetve bármi más egyéb élővilággal kapcsolatos dologgal foglalkozunk, próbáljuk magunknak egy kis zöld szeletet létrehozni, és ez rendjén is van. :)

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2012. október 5., péntek 8:43
Profil Honlap
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Nekem a 4-es a nyerő.

_________________
K.Tamás


2012. október 5., péntek 8:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
Daníí írta:
Első, második, negyedikben több fantáziát látok jobban hasonlít egy vízbe belogó fa gyökerére :)

A vízbe belógó fagyökérre talán a 4. hasonlít a legjobban, tényleg mint vmi amazonas-i fotó, ha hozzáképzeljük a többit. ;)

Icepeak írta:
Gondolj a világításra is:) Sokat kitakar a fa. Én inkább az el elsőt választanám!:)

Jogos, erre se árt figyelni. :)


2012. október 4., csütörtök 22:07
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Gondolj a világításra is:) Sokat kitakar a fa. Én inkább az el elsőt választanám!:)

_________________
Kép Kép


2012. október 4., csütörtök 22:03
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Első, második, negyedikben több fantáziát látok jobban hasonlít egy vízbe belogó fa gyökerére :)

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. október 4., csütörtök 21:56
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 218 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron