Pontos idő: 2024. június 26., szerda 9:46



Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 45  Következő
 Tropicalfish akváriumok 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
SlyChocolate írta:
bevi írta:
Összesen 558 Wattot használtam világításnak

Atya Úr Isten!!!
:shock: :o

Még ez is kevésnek bizonyúlt!!! Az ISO-t nem tudtam levinni 1600 alá!! :cry: :cry:
Az ADA "studióban" is annyi refi, meg profi cucc van, mint égen a csillag!!! :D :D Ezt még megfejelik derítő lapokkal és derítő vászonnal!!!
A rekesz idő nagyon alacsonyan volt és sajna annak legalább 1/100-1/125-nek kéne lennie, hogy a halacskák élesek legyenek.... Persze elég szűk blende mellett!!!
Azt hittem, hogy a fehér lap a hátúlján segít majd!!! Nem volt elég!! Legközelebb bederítem valahogy... :D :D :D
Egy fotós haverom felajánlotta, hogy segít. Elég komoly cuccai vannak, csak reflektorai nincsenek...
Egy kicsi aksit már tudom, hogy fotóznék! Az öreg valamelyik akuját majd befogom a próba kedvéért.... :D :D

Ha valakinek, van hasznos tanácsa azt szívesen veszem... Ezt holtomiglan lehet tanúlni!!! :idea: :idea:

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. október 1., szombat 8:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
bevi írta:
Összesen 558 Wattot használtam világításnak

Atya Úr Isten!!!
:shock: :o

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. szeptember 30., péntek 22:20
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Ma este fotózgattam...Gyakoroltam... Még nem az igazi!!! :( :( :shock:
Összesen 558 Wattot használtam világításnak... Sajnos még ez is kevés volt nagy mélység élesség mellett a rekesz idő kicsi volt :? :? :( :( Az ISO-t felnyomtam, hogy a rekesz gyorsabb legyen, de ez sem volt elég!!! :? :cry:
Vannak ötleteim a következő fotózáshoz!!!
A háttér megvilágítását megfogom oldani a jövőben...és még több fény...
Tegnap láttam fénylépet az ADA fotós cuccairól és a refikről!!!!!!!! BRUTÁLIS!!!!
Ilyen lett...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. szeptember 30., péntek 21:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
KaZe írta:
SlyChocolate írta:
Ez és az összes többi akva amit a boltban Te magad is láthatsz pontosan úgy néznek ki ahogy itt a topicocban a képeken.

Sajnos meg kell, hogy cáfoljalak Sly, egyáltalán nem úgy néznek ki, mint a fotókon, mert a fotó NEM ADJA VISSZA AZT A SZÉPSÉGET, amit ott a medencében a saját szemeddel látsz, vagy nekem egy beépített fotósoppom van? :lol:

Igaz, tényleg nem elég hozzá sem a kis kompakt gépem sem a fórum kép megjelenítése.
Mindenkinek látni kellene élőben.
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. szeptember 30., péntek 12:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
SlyChocolate írta:
Ez és az összes többi akva amit a boltban Te magad is láthatsz pontosan úgy néznek ki ahogy itt a topicocban a képeken.

Sajnos meg kell, hogy cáfoljalak Sly, egyáltalán nem úgy néznek ki, mint a fotókon, mert a fotó NEM ADJA VISSZA AZT A SZÉPSÉGET, amit ott a medencében a saját szemeddel látsz, vagy nekem egy beépített fotósoppom van? :lol:

_________________
Kép


2011. szeptember 30., péntek 12:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Örülök, hogy így látod a jövőt.
;)
Csak annyit mondok ezeket a fotókat csak megcsináltam és toltam is fel ide a fórumra.
Ez, és az összes többi akva amit a boltban Te magad is láthatsz pontosan úgy néznek ki ahogy itt a topicokban a képeken.
Persze mások máshogy is csinálhatják az az ő dolguk.
Öööö mi is? Jah tudom "Photoshop" ezt sokan sokszor használják, jó program ezer dolgot tud...
A többit nem ecsetelem, hogy stílusos legyek.
:(

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. szeptember 30., péntek 11:55
Profil

Csatlakozott: 2011. szeptember 21., szerda 10:11
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Budapest IV.
SlyChocolate írta:
KaZe írta:

Tudom, hogy megint szembe megyek az EI-vel (tessék, lehet a labdát leütni akinél működik :) ) de az vele a baj, hogy adagoljuk, adagoljuk bele a nitrátot, foszfátot kvázi ész nélkül, miközben a hülye növénynek nem szólunk, hogy de vedd már fel, használd el, mert attól neked jó lesz! A növények tápanyagszükséglete ingadozik, nem egyenletes, nem is lehet egyenletes. Az EI szerint viszont megy bele folymatosan minden, ráadásul túltöltve, mondván abból nem szokott baj lenni, ha többlet van a medencében, ez nem lehet algakiváltó ok. Nem a frászt nem, dehogynem.

Mindenkitől aki ezt használja alga problémákat hallottam.
A túlzott tápozás addig mehet is amíg a növények tudják a tartalékaikat feltölteni.
De miután ez megtörtént drasztikusan csökkenhet a tápanyag igényük. A felesleggel mi lesz?
Talán kivirulnak az algák? Nem is tudom.
:D

Eddig én is EI szerint adagoltam a GA tápokat. Algám mindég volt, de nem vészes. Viszont ez az állapot hetente több órámba került. A feleségem folyton morgolódik is miatta.
Eddig kétszer voltam a GA boltban. Első benyomásra teljesen lenyűgözött a bolt. Amikor először jártam bent a nyitás után, még elfogadtam, hogy minden akvárium algás. De szeptember elején ugyan az a kép fogadott. Szinte az összes akvárium algás volt. A fotókon persze ez nem látszik, de még növényt sem volt kedvem venni. Egy világ omlott bennem össze. Eddig azt képzeltem, hogy egyszer majd elérkezik az az idő, amikor nem az algatakarítás teszi ki az akváriummal töltött idő javát, de azt láttam, hogy ez még a profiknál is csak ritkán működik.
Ezek után döntöttem úgy, hogy feladom a tápok ész nélküli locsolását és átállok valami hasonló, tudatos tápozásra.


2011. szeptember 30., péntek 11:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Tényleg gyönyörűek a növények. Kicsattannak az egészségtől ;)
Nálam semmi gond nem volt az algával, pedig aztán locsoltam bele rendületlenül ;) Bár tény, eléggé tele volt növénnyel, a végére mindent ellepett a tenellus. Kiírthatatlan gyom az :mrgreen:


2011. szeptember 29., csütörtök 19:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
KaZe írta:

Tudom, hogy megint szembe megyek az EI-vel (tessék, lehet a labdát leütni akinél működik :) ) de az vele a baj, hogy adagoljuk, adagoljuk bele a nitrátot, foszfátot kvázi ész nélkül, miközben a hülye növénynek nem szólunk, hogy de vedd már fel, használd el, mert attól neked jó lesz! A növények tápanyagszükséglete ingadozik, nem egyenletes, nem is lehet egyenletes. Az EI szerint viszont megy bele folymatosan minden, ráadásul túltöltve, mondván abból nem szokott baj lenni, ha többlet van a medencében, ez nem lehet algakiváltó ok. Nem a frászt nem, dehogynem.

Mindenkitől aki ezt használja alga problémákat hallottam.
A túlzott tápozás addig mehet is amíg a növények tudják a tartalékaikat feltölteni.
De miután ez megtörtént drasztikusan csökkenhet a tápanyag igényük. A felesleggel mi lesz?
Talán kivirulnak az algák? Nem is tudom.
:D

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. szeptember 29., csütörtök 17:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
angyalföld69 írta:
egedzs írta:
A világítás ereje bőven a felső kategóriába esik. Viszont a CO2 nem órákkal a világítás felkapcsolása előtt indul. (Mondjuk ez attól függ, éjszaka kihajtja-e a levegőztetés a CO2-t a vízből.) Viszont a tápozás töredéke az EI szerint adagolandónak.
Becslésem szerint negyedannyi nitrátot és káliumot, ötödannyi foszfátot és tizedannyi vasat adagolsz, mint a GA tápokkal előírt mennyiség lenne.
Gondolom a dolog lényege a vízcsere mennyiségében van. Amit nem veszel ki, nem kell visszapótolni.
Számomra ez azért tanulságos, mert én is hasonló szabályok szerint szeretném üzemeltetni az akváriumomat.

Én is használtam a GA tápokat. Túl jó véleményem nincs róla, mert algásodás indult meg az akiban.
Talán a táp nem egzakt összetétele vezetett ehhez... Nem tudom...
A nitrát-foszfátot pedig mérem azóta,hogy a 'szakik' ajánlották nekem és porból állitom elö magam.
:)


Tudom, hogy megint szembe megyek az EI-vel (tessék, lehet a labdát leütni akinél működik :) ) de az vele a baj, hogy adagoljuk, adagoljuk bele a nitrátot, foszfátot kvázi ész nélkül, miközben a hülye növénynek nem szólunk, hogy de vedd már fel, használd el, mert attól neked jó lesz! A növények tápanyagszükséglete ingadozik, nem egyenletes, nem is lehet egyenletes. Az EI szerint viszont megy bele folymatosan minden, ráadásul túltöltve, mondván abból nem szokott baj lenni, ha többlet van a medencében, ez nem lehet algakiváltó ok. Nem a frászt nem, dehogynem. Noha az EI elméleti szinteket tart és tartja a megfelelő nitrát-foszfát arányt, ez nem minden esetben hozza a várt eredményt, mert mondjuk a nitrát szint nem CSAK az adagolással kerül a medencébe, hanem termelődik is ott. Nekem volt olyan időszakom, hogy nem kellett egy szikra nitrátot sem adagolnom, mert az folyamatosan megvolt a medencében, ezért sem életbiztosítás (véleményem szerint) az EI szerinti adagolás.
Aztán ha másért nem, hát az akvárium mérete miatt sem mindegy. Ez mondjuk kicsiben működik, de nagymedencében azért már egyáltalán nem mindegy, mennyit pancsolsz ki a lefolyóba.

_________________
Kép


2011. szeptember 29., csütörtök 16:34
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 45  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: