Pontos idő: 2024. június 26., szerda 9:20



Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 45  Következő
 Tropicalfish akváriumok 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. március 26., szombat 15:51
Hozzászólások: 145
Fantasztikus !
Egy lantfarkú madár lép elő a bozótosból ?
Hét végén el kell mennem személyesen megnézni.


2011. október 14., péntek 9:00
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Pedig ez ilyen! Akárki jön a boltba az látja, hogy minden technika változatlan, csak a növények fejlődnek benne...:)
A növények szó szerint nyomják egymást a front üveg felé, mert hátúl annyira sűrün vannak, hogy már nem tud másfelé terjeszkedni, csak előre.... :geek:
Aqua medic HQI Ocean Light 150W-os foglalat és Venture HQI 150w 6500K-es izzó...:)
Ez a mi receptünk...:)
Amit ennél az akváriumnál vettünk észre az az, hogy a növények alsó /fény szegény, árnyékos/ levelei sem hullnak le. Ugyan úgy fejlődnek, mintha fény érné....

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. október 13., csütörtök 12:39
Profil

Csatlakozott: 2011. szeptember 21., szerda 10:11
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Nem erre számítottam. A fény pontosan a stemek felett van, azok mégis kifelé dőlnek.
Ez milyen világítás?


2011. október 13., csütörtök 12:22
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Mobillal készítettem néhány képet, így bocsi a minőségért..:)
Észrevettem, hogy hátúl két Byxa japonica nevelkedik szinte fény nélkűl... :shock: :shock: :shock: Nő mint a "dudva"...:)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. október 13., csütörtök 11:50
Profil

Csatlakozott: 2011. szeptember 21., szerda 10:11
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Gyönyörű ez az akvárium!
Én is hasonló hatást szeretnék elérni a stemekkel, de nekem felfelé nőnek. Honnan kapja az akvárium a fényt, hogy a stemek előre nyújtózkodnak?
Csinálnátok oldalról egy képet a világítással együtt?


2011. október 13., csütörtök 7:26
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Fekete háttérre cseréltem a világos régi lapot.... Szerintem így jobb lett, csak az egy külső vaku kevés volt!!! Még egy kell!!!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. október 13., csütörtök 2:13
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Még egy nagyon picit nő a Diandra és ez is készen lesz.
Kár , hogy késett 2 hetet , talán ez jobb lett volna az AGA -ra.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


2011. október 7., péntek 18:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Nyitottam topicot a témának.
Ha gondoljátok ott folytathatjuk...
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. október 1., szombat 18:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
check írta:
Szia bevi!
Fantasztikusak a képek! Persze mindent lehet fokozni a végtelenségig....
Ami hirtelen eszembe jutott:
Ha jó géped van akkor az ISO 1600 nem is olyan nagy gáz, mert a képzaj csak a nagyított képeken fog megjelenni...
Ha lehet a gépedre külső vakut csatlakoztatni azzal még sokat lehetne kísérletezni... A vakut különböző szögbe, és távolságból az akvárium fölött elsütni, és akkor nem csillan vissza az üvegen... Persze a vaku megfelelő használata már külön művészet, de ezt talán már tudod Te is...
Gondolom állványt, és önkioldót használsz... :idea:

Photoshop ide -vagy oda... Jó, hogy van! A legjobb gép sem adja vissza azt amit az emberi szem produkál... Én a helyedbe még azzal is játszanék, hogy alulexponálnám a képet (= rövidebb záridő!!), majd photoshopal utólag feltolnám a fényerőt (esetleg a kontrasztot is)...

Hát elég jó gépe van Bevi kollégának.
Canon ha jól láttam, tudod az a "vállról indítható" fajta.
:D
Jut eszembe Bevi, mivel cserélhető obijektíves a géped.
Véletlenül nem árulnak hozzá valami spec lencsét aminek sokkal nagyobb a fényereje mint ami mostaninak?
Így kisebb/rövidebb záridő mellett is elég fényt képes összegyűjtve szép képet alkotni.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. október 1., szombat 18:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 29., csütörtök 14:41
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Szia bevi!
Fantasztikusak a képek! Persze mindent lehet fokozni a végtelenségig....
Ami hirtelen eszembe jutott:
Ha jó géped van akkor az ISO 1600 nem is olyan nagy gáz, mert a képzaj csak a nagyított képeken fog megjelenni...
Ha lehet a gépedre külső vakut csatlakoztatni azzal még sokat lehetne kísérletezni... A vakut különböző szögbe, és távolságból az akvárium fölött elsütni, és akkor nem csillan vissza az üvegen... Persze a vaku megfelelő használata már külön művészet, de ezt talán már tudod Te is...
Gondolom állványt, és önkioldót használsz... :idea:

Photoshop ide -vagy oda... Jó, hogy van! A legjobb gép sem adja vissza azt amit az emberi szem produkál... Én a helyedbe még azzal is játszanék, hogy alulexponálnám a képet (= rövidebb záridő!!), majd photoshopal utólag feltolnám a fényerőt (esetleg a kontrasztot is)...


2011. október 1., szombat 13:59
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 45  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron