Pontos idő: 2024. október 1., kedd 12:35



Hozzászólás a témához  [ 212 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
 The Life Giving River ---> Game Over 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
DeKol írta:
Elsőnek is próbáltam az akváriumot a lehető legjobban kitisztítani, de vízkő így is maradt rajta pedig minden csodaszert bevettem ellene de a kb 10 éves lerakódások nem akartak lejönni.Na majd a következő setup egy új akváriumot kap.


Vízkőoldóval próbáltad?
Vagy folyékony súrolószer? Az nem karcolja az üveget.

_________________
K.Tamás


2012. július 25., szerda 17:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


Régebb óta tervezek egy letisztult minimalista akváriumot.Terv az volt hogy építek egy Iwagumit, amit elvetettem a miatt hogy szerintem nagyon sok Iwagumi van.Hosszabb gondolkozás után végül csak a kő mellet döntöttem de nem Iwagumi stílusba.Tervezés során nem nagyon nézegettem semmilyen aranymetszés 2/3 1/3 aranyát se.Olyat akartam csinálni ami nekem és a családomnak is tetszeni fog.Így lett végül is egy a dombos helycsúcsos akvárium.Most jöhetnek a nyers adatok,utána meg a képekkel való illusztrálás.

Akvárium: 54liter 60*30*30

Szűrő: Eheim 2213 (350l/h) Matrix Trop 2 liter van benne.

Világítás: 3db 15wattos t5 6500kelvines fénycső ami 0,9w/liter

Co2: Palackos Co2, kerámia diffusorral beoldva

Táptalaj: Tropica régebbi fajta

Talaj: Kvarchomok

Dekoráció: Seriu kő

Növényzet:HC

Elsőnek is próbáltam az akváriumot a lehető legjobban kitisztítani, de vízkő így is maradt rajta pedig minden csodaszert bevettem ellene de a kb 10 éves lerakódások nem akartak lejönni.Na majd a következő setup egy új akváriumot kap.

Kép

2:Tropica táptalajt helyeztem el figyelve arra hogy az üvegnél egy kicsit beljebb legyen ebbe nagy segítség lehet egy vonalzó vagy egy plasztik kártya.:

Kép

3:Tropica táptalajba pluszba nyomogattam bele Matrix trop-ot hogy a baktérium kultúrák könnyebben megtudjanak telepedni.:

Kép

4:Kvarchomokkal töltöttem meg az akváriumot.10 liter kvarchomokot használtam el.:

Kép

5:Talaj elhelyezésénél már figyeltem arra hogy meglegyen a hegy alapja amibe majd beletudom rakni a Seriu köveket.Kövek elhelyezése során próbáltam azért arra figyelni hogy a legnagyobb kövem kerüljön középre.:

Kép



Még igazából most se tudtam eldönteni hogy akarok e folyót vagy nem.Ezért arra jutottam hogy megcsinálom most folyóval ha később nem tetszik a folyó benne akkor egyszerűen beültetem HC van.A következő képen próbáltam ábrázolni hogy hogy szeretném a folyót benne elhelyezni.

Kép

Ültetés elvileg péntek körül lesz, pénteken vagy jövőhéten fogok arról is egy bejegyzést írni.


Észrevételek szívesen fogadom több szem többet lát.Köszönöm hogy elolvastad a új naplóm első bejegyzését.

_________________
Sólyom Gábor


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára DeKol 2013. május 12., vasárnap 18:36-kor.



2012. július 25., szerda 16:57
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 212 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: