Pontos idő: 2024. október 1., kedd 12:34



Hozzászólás a témához  [ 212 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Következő
 The Life Giving River ---> Game Over 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
myk74 írta:
Hogy áll a kedvenc vulkánunk?Régen írtál!



Szia Myk!


Köszönöm az érdeklődést, sajnos a vulkán tényleg kitört.Meguntam a hc-t és nem nagyon foglalkoztam az akvával, egy picit algásodott de ez még menthető állapot volt, viszont a hét eleji CO2 palack kiürülés betett neki.Mivel még nem tudtam megtöltetni mert ahol töltik nekem valami gubanc van és 1-2 hetet kell várni, ennek én "nagyon" örülök...

Viszont ami tuti hogy újjá fog születni az egész, tervbe van véve hogy az egész mező le lesz cserélve Parvulára, és esetleg még pár tő blyxa is bekerülhet.Amint valami konkrét változás történt jelentkezek :)

_________________
Sólyom Gábor


2013. március 2., szombat 20:31
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
myk74 írta:
Hogy áll a kedvenc vulkánunk?Régen írtál!

Azt hiszem a vulkán kitört :shock:

_________________
Kép


2013. március 2., szombat 19:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Hogy áll a kedvenc vulkánunk?Régen írtál!

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2013. március 2., szombat 15:29
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Vegyél kis teheneket és azt tedd bele.
A vulkán völgyében nyugodtan legelésző tehenek. :lol:

_________________
K.Tamás


2013. január 7., hétfő 21:57
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Jól eltűnt az utad középről.

Legalább természetes lett az akvárium.
Címe: a vulkán amely évezredek óta nem tört ki :D

_________________
Kép


2013. január 7., hétfő 20:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


Lassan másfél hónapja hogy nem jelentkeztem.Igazából mostanában csak olvasgatom a fórumot, bejegyzéseket nem nagyon írok.Akváriummal nagyon sokat nem nagyon foglalkoztam ez idő alatt, csak a létfontosságú dolgokat csináltam rajta (tápozás, vízcsere). Ennek meg is volt a eredménye a szép kis fonalalga mező.Viszont mai nap erőt vettem magamon és neki álltam rendbe rakni az akvát.Jelenleg a folyó nem látszik mivel bő egy hónap alatt benőtte a HC.A jobb oldali sarokba újraültettem a HC-t mivel ott egy picit felvált.Az akvába Papónak köszönhetően került be pár tő Bonsai.Amik már túl vannak a levélváltáson és már hozzák az új hajtást.Még novemberbe csináltam vagy 4-5 fát, ami viszont december közepén amikor már a moha úgy benőtte a fát hogy tényleg egy fát alkotott akkor gondolt egyet és külső beavatkozás nélkül napokon belül széttöredeztek (szerintem ennek az oka a nem megfelelő fa alapanyag használata). Szóval most az akva nincs top formába ezért csak egy távolabbi telefonos képet csinálok /ez se a legjobb :D /. Ja és bocsi az algás kövek miatt, már folyamatba van a algamentesítés Carbo segítségével.


ui.: bocsi a tejberizses dobozok miatt az akva mellet, kép készítése után vettem észre hogy azok ott maradtak, közbe a világítás már lekapcsolt így nem csináltam képet.Különben a dobozokba mohák vannak :)

Kép

_________________
Sólyom Gábor


2013. január 7., hétfő 20:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni de úgy néz ki megállt a szivárgás.Reggel mikor felkeltem egyből az akva felé mentem hogy megnézzem hogy áll ha még egybe van :D .Természetesen egybe volt, az egyik oldalnál volt egy kicsi vizes rész ami feltehetőleg a akva alá befolyt víz része.Délelőtt nem nagyon jelentkezett több víz.Este hazaérve se fogadott víz az akva körül, csak egy picit látszott hogy az alsó üveg alatt még van víz, ezt viszont pár A4 es lappal kitudtam alóla szedni.Tegnap már elkezdtem temetni az akváriumot.Nem jó jövőt jósoltam neki, mondjuk szidtam is rendesen :twisted: .Viszont most úgy néz ki hogy megoldódott a veszély állapot.Most már csak egy dolgot kell megoldani az meg nem más mint a FBS ragasztó eltakarása.Erre már kitaláltunk itthon egy megoldást.Szüleim vettek a Praktikerbe díszléceket.Amit majd ha kiszáradt az akva alatt akkor odarögzítünk elé.Igaz hogy nem lesz a legjobb látvány de még mindig szívesebben nézem a díszlécet mint egy csomó FBS ragasztót.

_________________
Sólyom Gábor


2012. november 26., hétfő 19:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Kb 7 liter ment vissza, hogy a szűrő csonk bent legyen és tudjam járatni.Szerencsére most nem tapasztalok semmi szivárgást.Éjszaka minden kiderül :)


Most már csak 1 feladat van:D 1 teljes tubusnyi pillanatragasztót lekaparásznak a kezemről :lol: 8-)

_________________
Sólyom Gábor


2012. november 25., vasárnap 23:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
DeKol írta:
Leengedtem 35 liter vizet, ennyit tudtam a nélkül hogy a növények szárazra kerültek volna.Apa hozott FBS ragasztót, bekentük hajszárítóval megszárítottuk egy kicsit és most jónak tűnik, apránként megy vissza a víz addig hogy a szűrőt betudjam indítani, eddig semmi jele annak hogy tovább szivárogna.Köszönöm a segítségeteket!

Reggelig ne töltsd vissza a vizet.
Csak éppen lepje el a növényeket a víz.
Semmi bajuk nem lesz !!

_________________
Kép


2012. november 25., vasárnap 23:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Leengedtem 35 liter vizet, ennyit tudtam a nélkül hogy a növények szárazra kerültek volna.Apa hozott FBS ragasztót, bekentük hajszárítóval megszárítottuk egy kicsit és most jónak tűnik, apránként megy vissza a víz addig hogy a szűrőt betudjam indítani, eddig semmi jele annak hogy tovább szivárogna.Köszönöm a segítségeteket!

_________________
Sólyom Gábor


2012. november 25., vasárnap 23:05
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 212 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: