Pontos idő: 2024. október 1., kedd 16:34



Hozzászólás a témához  [ 212 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Következő
 The Life Giving River ---> Game Over 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Mexx2 írta:
Én is szívesen elmennék oda sátorozni.



Akkor viszont fel kell eléggé készülnöd.Ha jól hallottam akkor nagy a napi hőingás, napközbe lehet 20-30fok is, viszont estére fagypont körüli hőmérséklet segít a rövid italok hűtésében.

_________________
Sólyom Gábor


2012. augusztus 16., csütörtök 21:07
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Én is szívesen elmennék oda sátorozni.

_________________
K.Tamás


2012. augusztus 16., csütörtök 20:57
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Nagyon jó kis képek , lehet belőlük ihletet meríteni .. köszi :pápá:

_________________
Kép


2012. augusztus 16., csütörtök 20:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


Végül is kényszerűségből nem kellet plusz vízcserét beiktatni.Másfél héten keresztül az akvárium kapott egy kis Sera indítóbaktérium kúrát, 10 nap alatt 70ml Sera Nitrivicet használtam el.10 nap alatt a helyzet egy kicsit változott, a folyó mögötti rész elkezdett fejlődni, viszont a diffusor alatti részen a hc elkezdett fekete algásodni, egyenlőre okát még nem tudom.Nap mint nap kell törölgetnem a üveget mert minden reggelre egy finom zöld alga réteg keletkezik.Szóval jelenleg így állok, nagyon nem vagyok megijedve tőle mert az előző aki is teljesen így indult.Utána meg szerintem beérett és szép lett.Tegnap tv nézés közbe "zongoráztam" a csatornákon és egyik átugrott csatorna után visszaugrottam rá.Mivel egy olyan helyet láttam ami a fejembe volt elképzelésként az akvárium tervezése során.A hegy a Tombstone park ba van.Ma csak a tombstone parkba készült googles képeket kapjátok, holnapra megpróbálok jobb képekkel elődrukkolni nektek az akváriumról.


Kép
Kép
Kép
Kép
:pápá:

_________________
Sólyom Gábor


2012. augusztus 16., csütörtök 20:16
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
DeKol írta:
papó írta:
Csak semmi pánik Gabi !
Vízcsere és helyre fog jönni.


Ma volt egy nagyobb kaliberü vízcsere 20 litert szívtam le, és 20 liter ozmó ment vissza.Héten még csináljak egy vízcserét?Sera bacikultúra úgy gondolom hogy nagy segítség lenne, héten megyek Papóhoz érte.

Várjál pár napig , hogy hogyan reagál a HC .
Lehet kényszerűségből kell majd vizet cserélni.

_________________
Kép


2012. augusztus 6., hétfő 19:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
A Nitrivec is jó, de én a szűrőbacikat szoktam használni.

_________________
KépKépKépKép


2012. augusztus 6., hétfő 19:37
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Csak semmi pánik Gabi !
Vízcsere és helyre fog jönni.


Ma volt egy nagyobb kaliberü vízcsere 20 litert szívtam le, és 20 liter ozmó ment vissza.Héten még csináljak egy vízcserét?Sera bacikultúra úgy gondolom hogy nagy segítség lenne, héten megyek Papóhoz érte.

_________________
Sólyom Gábor


2012. augusztus 6., hétfő 19:30
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Csak semmi pánik Gabi !
Vízcsere és helyre fog jönni.

_________________
Kép


2012. augusztus 6., hétfő 19:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

Úgy néz ki hogy nagyon betett a bacitelepemnek a túlságos Co2 adagolás :( .Eddig szépen fejlődő akvárium nagy részén 1 nap alatt megjelent valamilyen barna alga :? .Mindenhol ott van, kíváncsi vagyok hogy mi lesz így az akváriummal, egy tuti nagyon rossz állapotba került a felelőtlen Co2 túladagolás miatt.

SlyChocolate írta:
Szép lesz az akvád Gabi.
Látom tolod rendesen a CO2-őt. Szépen besárgult a DC-d.
:D
Nekem tetszik a setup, remélem idővel az erózió nem mossa ki a talajt a kövek közül.


Igen sajnos túl sok volt a Co2 aminek megis lett a következménye.A talajtól egyenlőre nem félek, elején ugye szokás szerint egy picit lapult azóta semmi.

bevi írta:
:o :o :o :o
Töredelmesen bevallom, hogy még csak most láttam az aksidat...
Kép
Nagy csillagos 5-ös!!! :lol: :lol:
Örök témát választottál... Alpesi hegyek a jobb oldalon és előtte meg majd szépen felkúszó a gyep... Már csak egy Milka tehén mellette egy Tirolli gatyás paraszt bácsi hiányzik és teljes a svájci feelinghez...

Nagyon szép!! Tetszik!! Várjuk a fejlődésről a képeket...


Szia Béci!

Igen mostanában nem nagyon voltál fórumon, gondolom a nyaralás és a dolgaid miatt.Amíg te nem voltál próbáltam valamit összedobni.Ez sült ki belőle, jelenleg rosszabb a helyzet mint a te 80literes akvárium kezdő stádiumába....

Szerintem modell boltba nem nagyon árulnak lila tehenet, de megoldom, szerzek egy sima tehenet és teszek rá egy nagy kolompot.Úgyis így készül a Milka lila tehene, mert ott a kolomp elszorítja a tehén nyakát ezáltal lesz lila.

_________________
Sólyom Gábor


2012. augusztus 6., hétfő 18:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Szép lesz az akvád Gabi.
Látom tolod rendesen a CO2-őt. Szépen besárgult a DC-d.
:D
Nekem tetszik a setup, remélem idővel az erózió nem mossa ki a talajt a kövek közül.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2012. augusztus 6., hétfő 17:54
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 212 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron