Pontos idő: 2024. október 1., kedd 16:41



Hozzászólás a témához  [ 212 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Következő
 The Life Giving River ---> Game Over 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


Hétvégén elkezdtem megcsinálni a fákat az akváriumba.Egyenlőre még csak 1 fa készült el, ez is inkább ilyen próba fa szándékkal.Alapanyagnak szabadba talált faágat használtam, amiről leszedtem a kérget.Ezek után meg kicsi lyukakat csináltam a "fő' elembe és beleszorítottam a kiegészítő ágakat.A fák majd mohásítva lesznek.Addig is egy kép hogy hogy néz ki a fám.

Kép

_________________
Sólyom Gábor


2012. október 7., vasárnap 11:27
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Na ez szépen összenőtt... :buksi: :buksi: :D

De nekem túl picinek tűnnek a pici bokrok és kicsi fák... Olyan mintha alga csomók lennének...
Azért ilyen picik a fák, mert egy távoli hegyet szeretnél megmutatni nekünk???

A HC nagyon jó lett... :D :D

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. október 2., kedd 8:12
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Valami ilyesmi ?

Kép

_________________
Kép


2012. október 1., hétfő 18:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


Ma megpróbáltam egy picit jobb képeket csinálni nektek.Igazat megvallva nem lettek annyira jó képek de a lényeg látszik szerintem.

Kép
Kép
Kép
Kép
Jól áll neki a távolság:
Kép
Oto és saját nevelésű guppyik
Kép
Azért meglátszik már hogy nem egy mai gyerek ez az akvárium, következő elrendezés már nem ebbe az üvegbe fog megtörténni.
Kép

_________________
Sólyom Gábor


2012. október 1., hétfő 16:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Gabi ez csoda jól néz ki .
Most valamit ki kellene találni , hogy az út ne tűnjön mesterkéltnek.

_________________
Kép


2012. szeptember 30., vasárnap 16:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

Csütörtökön volt az akvárium 2 hónapos.2 hónap alatt sok minden végig ment az akváriumon.Co2 túladagolással kezdtem.Ami masszív barna alga támadást eredményezett.Növényeket már majdnem "temettem" amikor végre megjelentek az új hajtások.Ezek után volt 2 hét lazább időszak amikor a növényeknek a növésével voltam csak elfoglalva.De ezek után jelentkezett még 1 hibám.Hogy a frontüvegre állítottam a szűrő kiömlőjét így a sarokba elhelyezkedő HC töveket megint algatámadás érte.De változtattam a beömlő irányát így most már a hosszú oldalra ment a visszaáramló víz és visszább vettem a szűrő teljesítményéből is.Ezek után már csak 1 nagyobb hibámat kellet orvosolni.Az pedig a világítási órák számába jelentkezett.Mivel a család itthon van általában ezért úgy volt beállítva az időzítő hogy reggel 10től este 10 ig ment.Ez ugye 12 óra, ami nagyon sok.Elsőnek a világítást visszább vettem 10 órára.Most meg a világítást visszavettem 8 órára.Ez tovább nem fog csökkenni, mert a WPG szabály is ezt ajánlja.De majd kiderül hogy mit eredményez az akváriumba és ha kell akkor változtatok rajta.Szóval 2 hónap alatt nagyon sokat kellet még kalibrálnom az akvárium beállításán.De most úgy néz ki hogy beállt az egyensúly.

Pár kép mutatóba hogy hogy is néz ki ma az akvárium:
Kép

Kép

_________________
Sólyom Gábor


2012. szeptember 30., vasárnap 16:27
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Mexx2 írta:
Azt hiszem nekem egyszer volt bolti guppim a többit Balmazújvárosról szedtem a fürdő melletti csatornából. :lol:

Balmazújváros az már a trópusok ? 8-) :shock:


Hát a termál vize sokkal jobb mint Szoboszlónak és bizony a csatorna is kellemesen meleg volt a guppiknak.
És az egészben az volt a furcsa, hogy tényleg "vadon fogott" halak voltak mert olyan színviláguk volt, hogy a boltban nem láttam hasonlót.
A kifejlett nőstények között volt amelyik nikkel zöld színű volt a hímek pedig csillogtak a napfényben.
De ez 10 évvel ezelőtt volt legutóbb mikor néztem akkor nem láttam, lehet azóta megszűnt, de lehet, hogy lentébb még van.

_________________
K.Tamás


2012. szeptember 26., szerda 20:38
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Mexx2 írta:
Azt hiszem nekem egyszer volt bolti guppim a többit Balmazújvárosról szedtem a fürdő melletti csatornából. :lol:

Balmazújváros az már a trópusok ? 8-) :shock:

_________________
Kép


2012. szeptember 26., szerda 20:32
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Azt hiszem nekem egyszer volt bolti guppim a többit Balmazújvárosról szedtem a fürdő melletti csatornából. :lol:

_________________
K.Tamás


2012. szeptember 26., szerda 20:21
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Nagyon jól helyrejött az akvárium .
A halakkal Te fogsz együtt élni :D neked kell döntened .

_________________
Kép


2012. szeptember 26., szerda 20:16
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 212 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron