Pontos idő: 2024. szeptember 22., vasárnap 8:45



Hozzászólás a témához  [ 153 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Következő
 The Coast 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
gratulálok a kitartáshoz és az eredményhez .

_________________
Kép


2013. november 3., vasárnap 19:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
Minden elismerésem dz1! Én nem biztos hogy ilyen kitartó lettem volna! ;-)

_________________
Pé.Zoli


2013. november 3., vasárnap 19:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
dz1 írta:
papó írta:
dz1 írta:
Még azt elfelejtettem megemliteni, hogy ez a általad összeállított bioinditó is nagyon szuper. Tegnap még alig lehetett átlátni az akimon elsősorban a bactopur miatt a vízen annyira zöld volt. Mára meg kristálytiszta a víz mint ha fél liter purigen lenne a szűrőben, pedig nem tettem semmilyen kémiai szűrőanyagot a szűrőbe még is a vizem mára kristálytiszta lett. Az általam eddig kipróbált bioinditók(ada green bacter, mosura bt9, prodacos bioinditó, BioDigest ampulás bacikult.) hatékonyság terén elbujhatnak az általad kifejlesztett bioinditótól. Papó ezt is szabadalmaztatni kéne ;) :pápá:

Köszi Zsolti !
Örülök ha tetszik a cucc.
Elég sokat kínlódtunk a bacival -volt hogy saját magát is megette :D - de végre teljesen jól működik.
"ezt is szabadalmaztatni kéne " Elég ha a fórumlakóknak rendelkezésére áll ..
A többieknek úgyis magyarázni kellene hogy miért nem 3- 4 ezer forint az ára , ezért nem is lehet jó


Papó :!: Van neked ilyen saját fejlesztésű poralaku aljzat bacikészitményed is :?: Ami a talajban/táptalajban az oxigényhiányos környezettet kedvelő aerob bacik szaporodását segíti :?:

Van , de amit küldtem abban is van és nagyon jól beszivárog a talajba is , no meg ugye a szűrőbe is.
Fontosabb viszont a talajban megteremteni azt a közeget ahol a bacik meg tudnak telepedni a talajban.
Olyan anyagom is van .

_________________
Kép


2013. november 3., vasárnap 18:50
Profil

Csatlakozott: 2013. február 1., péntek 18:42
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
papó írta:
dz1 írta:
Még azt elfelejtettem megemliteni, hogy ez a általad összeállított bioinditó is nagyon szuper. Tegnap még alig lehetett átlátni az akimon elsősorban a bactopur miatt a vízen annyira zöld volt. Mára meg kristálytiszta a víz mint ha fél liter purigen lenne a szűrőben, pedig nem tettem semmilyen kémiai szűrőanyagot a szűrőbe még is a vizem mára kristálytiszta lett. Az általam eddig kipróbált bioinditók(ada green bacter, mosura bt9, prodacos bioinditó, BioDigest ampulás bacikult.) hatékonyság terén elbujhatnak az általad kifejlesztett bioinditótól. Papó ezt is szabadalmaztatni kéne ;) :pápá:

Köszi Zsolti !
Örülök ha tetszik a cucc.
Elég sokat kínlódtunk a bacival -volt hogy saját magát is megette :D - de végre teljesen jól működik.
"ezt is szabadalmaztatni kéne " Elég ha a fórumlakóknak rendelkezésére áll ..
A többieknek úgyis magyarázni kellene hogy miért nem 3- 4 ezer forint az ára , ezért nem is lehet jó


Papó :!: Van neked ilyen saját fejlesztésű poralaku aljzat bacikészitményed is :?: Ami a talajban/táptalajban az oxigényhiányos környezettet kedvelő aerob bacik szaporodását segíti :?:


2013. november 3., vasárnap 18:42
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
dz1 írta:
Még azt elfelejtettem megemliteni, hogy ez a általad összeállított bioinditó is nagyon szuper. Tegnap még alig lehetett átlátni az akimon elsősorban a bactopur miatt a vízen annyira zöld volt. Mára meg kristálytiszta a víz mint ha fél liter purigen lenne a szűrőben, pedig nem tettem semmilyen kémiai szűrőanyagot a szűrőbe még is a vizem mára kristálytiszta lett. Az általam eddig kipróbált bioinditók(ada green bacter, mosura bt9, prodacos bioinditó, BioDigest ampulás bacikult.) hatékonyság terén elbujhatnak az általad kifejlesztett bioinditótól. Papó ezt is szabadalmaztatni kéne ;) :pápá:

Köszi Zsolti !
Örülök ha tetszik a cucc.
Elég sokat kínlódtunk a bacival -volt hogy saját magát is megette :D - de végre teljesen jól működik.
"ezt is szabadalmaztatni kéne " Elég ha a fórumlakóknak rendelkezésére áll ..
A többieknek úgyis magyarázni kellene hogy miért nem 3- 4 ezer forint az ára , ezért nem is lehet jó

_________________
Kép


2013. november 3., vasárnap 18:34
Profil

Csatlakozott: 2013. február 1., péntek 18:42
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Még azt elfelejtettem megemliteni, hogy ez a általad összeállított bioinditó is nagyon szuper. Tegnap még alig lehetett átlátni az akimon elsősorban a bactopur miatt a vízen annyira zöld volt. Mára meg kristálytiszta a víz mint ha fél liter purigen lenne a szűrőben, pedig nem tettem semmilyen kémiai szűrőanyagot a szűrőbe még is a vizem mára kristálytiszta lett. Az általam eddig kipróbált bioinditók(ada green bacter, mosura bt9, prodacos bioinditó, BioDigest ampulás bacikult.) hatékonyság terén elbujhatnak az általad kifejlesztett bioinditótól. Papó ezt is szabadalmaztatni kéne ;) :pápá:


2013. november 3., vasárnap 18:28
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
dz1 írta:
papó írta:
Ez hamarabb ment mint gondoltam :shock:
Milyen jó , hogy nem szedted szét ...
Leírhatnád Zsolti a munkamenetet mindenki okulására ..
Érdemes lenne rátérned a 1:10 - 1:13 nitrátra hogy ne ismétlődjön meg a dolog.
A baci dolgot nyomjad bele , elfelejtettem írni hogy kicsit más az adagolása mint a többinek , hiszen 50 mili 1000 liter vízre is elegendő.
Természetesen ez csak irányadó mennyiség adhatsz vígan többet .


Először is több mint 2hete már csak miroval+k2so4-el tápozok. Igy is a foszfát szint villanyfelk. előtt eléri a 0.1-0.2ppm-et, lekaps. ellőtt pedig lemegy alig mérhető szintre JBL TEST szerint kb. 0.05ppm. Én úgy vettem észre, hogy 0.1-0.2-es foszfát szint mellet is a növények nőnek sőt bubiznak is rendesen a cyano viszont már nem. Szerintem papó nem a 1/10 vagy az 1/13-as foszfát/nitrát arány tartása a legfontosabb ha nem inkább a max 0.2-es foszfát szint :!: N-emy pl. 1/4-es foszfát/nitrát aránnyal keveri a tápját, még sincs algája. :hogyis?: Szerintem ez a növénytápozási segédlet szerint kell tápozni: http://aquaz.hu/index.php?route=information/information&information_id=13
Idézet:
A gyártó által javasolt tápanyagszintek:

Összetevők (mg/l) Alsó érték Felső érték
Vas 0,05 0,1
Kálium 10 15
Nitrát 3 8
Foszfát 0,1 0,2

1hete vízcsere után szombat este bedobtam az akiba 2tabletta klacid antibiotikumot, az ezt követő napokon a cyano szemmel láthatóan nem jött vissza az akiban bentmaradt kisebb részek lassan pusztulásnak indultak, de ez köszönhető szerintem a 0.1-es foszfát szintnek is. Szerdán megkaptam a csomidat, igy este bekerült még 4tabletta sera bactopur is igy a cyano sorsa megpecsételődött. :lol: Tegnap este csináltam 1 80%-kos vízcserét, a szűrőanyagot siporaxra cseréltem+még a szűrőanyaghoz adtam hozzá 12ml abból a suverin bióinditóból :o amit ajándékba adtál nekem. Külön köszönet érte :buksi: Az a DTPA vakellát az meg valami qrva szuper. 3ml adtam belőle a vízbe és a JBL FE test szerint kb. majdnem 0-ról 0,6ppm-re felvitte a vas szintet. Ezzel az az érzésem, hogy vigyázni kell nagyon mert különben jön az ecset. Ebböl kb. a Garden micro mellé elég lesz 1ml hetente, hogy a 0.1ppm vas szint meglegyen, igy kb. 10évig elég lesz az a fél liter vaskoncentrátum amit szinte bagoért vettem tőled. :D :pápá:

Köszönöm a visszajelzést Zsolti !
Ami a tápozási arányokat illeti :
Mindenkinél az a jó arány ami működik nála , de természetesen vannak irányadó értékek.
A vas és foszfát szint általad belinkelt mennyisége tetszik nekem , hiszen a Dr Gardenben hasonló a vas.
A foszfát szintre meg én szoktam azt mondani , hogy amíg kimutatható az pont elég.
A nitrát foszfát arányra külön kitér az általad is belinkelt oldal -valamiért elkerülhette a figyelmedet :
"
a a gyárilag javasolt értékektől eltérő, magasabb tápanyagszinteket akarunk használni és minél kisebb esélyt szeretnénk adni az algáknak, akkor a megfelelő makro tápanyagszintek számításánál alkalmazzunk egy egyszerű aránypárt 10[NO3]:1[PO4] (un. Buddy-ratio).

Példa:
5 mg/l NO3 szint mellé 0,5 mg/l PO4 szint párosul

15 mg/l NO3 szint mellé 1,5 mg/l PO4 szint párosul
"
A vas kelláttal valóban óvatosan kell bánni , de ez nagyon könnyen mérhető.

_________________
Kép


2013. november 3., vasárnap 18:12
Profil

Csatlakozott: 2013. február 1., péntek 18:42
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
AQViktor írta:
asera írta:

A cyano baktérium,ezért baktérium ölővel írtjuk ki.PL. szalicilsav szokott a hatóanyag lenni.

Köszi! már értem, csak hirtelen meglepődtem, hogy algára antibiotikum...


Ez nem alga hanem BAKTÉRIUM :!:


2013. november 3., vasárnap 18:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
asera írta:

A cyano baktérium,ezért baktérium ölővel írtjuk ki.PL. szalicilsav szokott a hatóanyag lenni.

Köszi! már értem, csak hirtelen meglepődtem, hogy algára antibiotikum...

_________________
KépKépKépKép


2013. november 3., vasárnap 17:53
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
AQViktor írta:
papó írta:
Molnár Béla írta:
NA CSAK SIKERÜLT megoldani hej ez a papó csak tud valamit,gratulálok tudom nem volt semmi munka igy gatyába rázni :D :pápá:

Zsolti döntése volt a Sera bactopur direkt tabletta.

:?: az egy gyógyszer... hogy?


A cyano baktérium,ezért baktérium ölővel írtjuk ki.PL. szalicilsav szokott a hatóanyag lenni.

_________________
Kép Kép Kép


2013. november 3., vasárnap 17:51
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 153 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron