Pontos idő: 2024. szeptember 22., vasárnap 4:35



Hozzászólás a témához  [ 877 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 88  Következő
 Sziklás hegység 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
hunwarp írta:
Én sem rakok mindig macrot. Főleg az elején mellőzöm ezt, illetve ha alga gond van. Szerintem okos dolog a PO4 adagolása, mert ha 0 az érték akkor csak minimális nitrátot vesz fel a növényzet. (Liebig törvény) Ha agyagos az aljzatod az ugyan beszív egy részt, de később meg oldódik belőle. Én viszont adnék még káliumot is, mert az nem termelődik. Lehet az segítene.

Gardenben van kálium és a foszfát is tartalmaz káliumot :KÁLIUM-DIHIDROGÉN-FOSZFÁT KH2PO4

Azt kell kideríteni mitől lett -van - nitrát ha macrot sem ad.
Nem is kevés nitrátról beszélünk hanem a "normál " érték háromszorosáról./ természetesen nem az EI szerinti tápozást vesszük figyelembe/
Ehhez elég sok foszfát :1,5 mg / liter kellene, hogy eltűnjön a cyano.
De a növényein nem látszik foszfát hiány , kicsattannak az egészségtől.
Szét kellene néznem a boltban hátha van a fiók mélyén talajba nyomható foszfát kapszula ami szép egyenletesen adná le a benne lévő cuccot.

_________________
Kép


2014. január 19., vasárnap 15:39
Profil

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
Én sem rakok mindig macrot. Főleg az elején mellőzöm ezt, illetve ha alga gond van. Szerintem okos dolog a PO4 adagolása, mert ha 0 az érték akkor csak minimális nitrátot vesz fel a növényzet. (Liebig törvény) Ha agyagos az aljzatod az ugyan beszív egy részt, de később meg oldódik belőle. Én viszont adnék még káliumot is, mert az nem termelődik. Lehet az segítene.


2014. január 19., vasárnap 15:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. december 30., vasárnap 6:37
Hozzászólások: 1494
lakly írta:
asera írta:
Csapvizet is csak pár litert adok,kb.20 % lehet


Nagy esély van rá, hogy a csapvíz volt a ludas. Nálam is ilyen ütötte fel a fejét (most próbálok leállni a csapvízről :) ).

Igazad lehet én csak tiszta osmót használok,pont ezért anno én is megszenvedtem evvel ,azóta nincs gond 8-)


2014. január 19., vasárnap 15:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
lakly írta:
asera írta:
Csapvizet is csak pár litert adok,kb.20 % lehet


Nagy esély van rá, hogy a csapvíz volt a ludas. Nálam is ilyen ütötte fel a fejét (most próbálok leállni a csapvízről :) ).

Nagyon régóta szinte csak ozmót használok,tényleg minimális mennyiségben adok hozzá csapvizet,de a cyano ettől még támad.És nem csak az akvában,hanem a csövekben is,ahol szinte sötét van,talajban,üvegen,köveken,növényeken,mindenhol ott van.Már rég szét kellett volna csapnom az egész akvát úgy ahogy van,de rá fogok előbb jönni az okára,ha bele is döglök,mert már nagyon unom.

_________________
Kép Kép Kép


2014. január 19., vasárnap 14:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. április 6., szombat 17:58
Hozzászólások: 165
Tartózkodási hely: Szekszárd
Hozzászólás Re:
asera írta:
Csapvizet is csak pár litert adok,kb.20 % lehet


Nagy esély van rá, hogy a csapvíz volt a ludas. Nálam is ilyen ütötte fel a fejét (most próbálok leállni a csapvízről :) ).


2014. január 19., vasárnap 14:46
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Hozzászólás Re:
asera írta:
Foszfátot mekkora mennyiségben tartalmaz a macrod?(gramm/liter)

Pű.

_________________
Kép


2014. január 19., vasárnap 11:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Foszfátot mekkora mennyiségben tartalmaz a macrod?(gramm/liter)

_________________
Kép Kép Kép


2014. január 19., vasárnap 11:41
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Hozzászólás Re:
asera írta:
papó írta:
Hogy megérts miért is kérdezésködöm ; ha 15 lenne a nitrát és semmi foszfát akkor elsősorban nem győznéd törölgetni az üveget a zöld algától. Másodsorban jönne a cyano baktérium abból is a zöldebb lepedékes fajta.

Akkor helyben is vagyunk:)
Nyertél egy hangszórót :)
Mind a kettő megvan(volt,remélem).

De az ok azzal még nincs megszüntetve ha foszfátot adagolsz ,m csak valamennyire el van fedve.

_________________
Kép


2014. január 18., szombat 23:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
papó írta:
Hogy megérts miért is kérdezésködöm ; ha 15 lenne a nitrát és semmi foszfát akkor elsősorban nem győznéd törölgetni az üveget a zöld algától. Másodsorban jönne a cyano baktérium abból is a zöldebb lepedékes fajta.

Akkor helyben is vagyunk:)
Nyertél egy hangszórót :)
Mind a kettő megvan(volt,remélem).

_________________
Kép Kép Kép


2014. január 18., szombat 22:42
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Hogy megérts miért is kérdezésködöm ; ha 15 lenne a nitrát és semmi foszfát akkor elsősorban nem győznéd törölgetni az üveget a zöld algától. Másodsorban jönne a cyano baktérium abból is a zöldebb lepedékes fajta.

_________________
Kép


2014. január 18., szombat 22:25
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 877 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 88  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: