Pontos idő: 2024. szeptember 22., vasárnap 8:49



Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 Ryuboku draft by Ace 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
Alapvetően nagyon szeretném jobb oldalra ezt a szikla hasadékot egy dekorhomokos sávval. Ezt a részét tisztán látom a dolognak. Azonban, hogy ne húzza el nagyon a jobb oldala az egészet valahogy a másik oldalon kéne kompenzálni azt viszont még sajnos nem látom teljesen, hogyan lenne jó.


2013. február 19., kedd 19:07
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Ace írta:
Nah, egy kicsit legóztam forgattam szétszedtem újraösszeraktam :)
A fa lentebb került és meg is fordítottam. A bal oldali részét megpróbáltam emelni és kicsit asszimetrikusabban elhelyezni a dolgokat.
Kép

De még mindig nem tetszik..

El kellene mondanod , vagy el kellene döntened mit szeretnél.
Ez így -szerintem - rosszabb :shock:

_________________
Kép


2013. február 19., kedd 19:04
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
"A kevesebb néha több" :)
Én vennék ki a kövekből, egyébként a fát kicsinek érzem ekkora akváriumba :roll:

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2013. február 19., kedd 18:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
A fa így jobb, de a kövek elrendezése így sem az igazi...

_________________
KépKépKépKép


2013. február 19., kedd 18:54
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
Nah, egy kicsit legóztam forgattam szétszedtem újraösszeraktam :)
A fa lentebb került és meg is fordítottam. A bal oldali részét megpróbáltam emelni és kicsit asszimetrikusabban elhelyezni a dolgokat.
Kép

De még mindig nem tetszik..


2013. február 19., kedd 18:53
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Igen, megoldás lehet. Nem is rossz ötlet. :)
A szépérzékemnek azért még mindig magas a fa alatti rész.
Mindenféleképpen csinálj egy új hardscapet, aztán meglátjuk.

_________________
Kép


2013. február 19., kedd 15:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
Esetleg megoldás lehet e az, hogy emelem még a bal oldalt további kövekkel? Illetve a talaj is felhúzódna bal felülre így középen egy "völgy" hatást érnék el.

A középső részen pedig ahogy írtad 1-1 csúcs kinövéssel próbálnám a két rész közötti egyensúlyt előidézni.

papó írta:
A jobb oldali rész (a fa alatti) túlságos magas a bal oldalhoz képest, illetve a kövek nagyon 'egyfelé' néznek.
Én szednék ki a fák alól nagyobb köveket, amit kisebb részben balra, nagyobb részben középre pakolnék.
Az elrendezésen annyit változtatnék, hogy egy pár darab követ állítva-döntve helyeznék. Kicsit úgy, mintha 'kinőne' a földből. ;)


2013. február 19., kedd 14:01
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
A jobb oldali rész (a fa alatti) túlságos magas a bal oldalhoz képest, illetve a kövek nagyon 'egyfelé' néznek.
Én szednék ki a fák alól nagyobb köveket, amit kisebb részben balra, nagyobb részben középre pakolnék.
Az elrendezésen annyit változtatnék, hogy egy pár darab követ állítva-döntve helyeznék. Kicsit úgy, mintha 'kinőne' a földből. ;)

_________________
Kép


2013. február 19., kedd 13:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Szia!

Nekem elsőre tetszik az elképzelés.
Az elrendezéssel kapcsolatban, nem biztos, hogy jó egymásra halmozni a köveket ennyire...

_________________
KépKépKépKép


2013. február 19., kedd 13:23
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
Lassan egy éves lesz az első növényes akváriumom (200l első igazi növényes) és ahogy az lenni szokott eljött a pillanat, hogy már nem akarom ebben a formában tovább üzemeltetni. Természetesen nem hagyok fel a hobbival, egyszerűen csak egy restartról van szó.

Összességében induláskor nem gondoltam, hogy ennyi növény lesz benne de aztán idővel egy szép nagy dzsungel fejlődött, amiből egy dolog nagyon hiányzott. A koncepció.

A legutolsó állapotokról bővebben a képre kattintva...:
Kép

De ez a múlt és most már beszéljünk a JÖVŐRŐL.

Alapvetően egy Ryuboku stílusú akvárium született meg a fejemben aminek a célszerű kialakításáról kérném ki a tanácsotokat.

Jöhetnek az aranymetszések fókuszpontok háromszögek tudósai és ne kíméljetek szeretnék ezúttal egy komoly hardscape-el indítani.

A tervezés szakaszában járok asztalon van összerakva nagyjából a kompozíció, kíváncsi lennék ki mit lát bele.
A tovább képek között a legutolsó egy móricka látványterv de alapvetően mutatja mit szeretnék. Tehát lenne egy kövesebb fásabb része kvázi HASADÉK, aminek az aljára dekorhomok kerülne, és egy dombos aljnövényzetes rész.
Az asztali összeállítás persze csalóka kicsit talaj nélkül és nagyon sok kő emiatt főleg ugye a bal oldali részen nem is fog látszódni de úgy gondolom aki látott már ilyen építkezést az eltudja képzelni mit szeretnék.

És akkor a draft (további képek kattintva):
Kép


2013. február 19., kedd 12:31
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 20 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron