Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 8:22



Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 Riccia field 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
De@th írta:
Üdv.
Az érdekelne,hogy amit a multikban árulnak ion cserélt vizet,lehet -e használni az akiban?
És ha igen,úgyis hogy 100%ban az lenne benne csak,semmi csapvíz keverék ilyesmi,csak ioncserélt víz?

Nagyon lúgos :(

_________________
Kép Kép Kép


2014. március 3., hétfő 19:22
Profil

Csatlakozott: 2014. február 24., hétfő 10:30
Hozzászólások: 52
Üdv.
Az érdekelne,hogy amit a multikban árulnak ion cserélt vizet,lehet -e használni az akiban?
És ha igen,úgyis hogy 100%ban az lenne benne csak,semmi csapvíz keverék ilyesmi,csak ioncserélt víz?


2014. március 3., hétfő 19:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
De@th írta:
Április közepe fele indul az új scape.
Elszeretnék menni kicsit más irányba,fás témás felé.
Van itthon pár szép darab vasfám és arra lennék kíváncsi,hogy meddig színezi a vizet szűréssel,heti vízcserékkel illetve valahol olvastam,hogy a színes víz és a purigen nem jó együtt vagy valami ilyesmit.
Szóval ha vasfát teszek az akiba akkor a purigent kivegyem a szűrőből?
Nyáron ázott már pár hetet,de ugyanúgy színezi mai napig a vizet.


Most kezd el áztatni, folyamatosan cserélj rajta vizet, kell neki 1-2hónap mire jobb lesz. Ha néha kifőzöd az gyorsítja a folyamatot. A purigent nem használnám vasfával, de erről majd ad valaki tanácsot.

A vasfa sosem fog teljesen kiázni, de ha sokat áztatod már nem fogja úgy színezni a vizet és azt amúgy is cserélgetned kell.

_________________
Kép


2014. február 25., kedd 14:06
Profil Honlap

Csatlakozott: 2014. február 24., hétfő 10:30
Hozzászólások: 52
Április közepe fele indul az új scape.
Elszeretnék menni kicsit más irányba,fás témás felé.
Van itthon pár szép darab vasfám és arra lennék kíváncsi,hogy meddig színezi a vizet szűréssel,heti vízcserékkel illetve valahol olvastam,hogy a színes víz és a purigen nem jó együtt vagy valami ilyesmit.
Szóval ha vasfát teszek az akiba akkor a purigent kivegyem a szűrőből?
Nyáron ázott már pár hetet,de ugyanúgy színezi mai napig a vizet.


2014. február 25., kedd 12:27
Profil

Csatlakozott: 2014. február 24., hétfő 10:30
Hozzászólások: 52
Gegob írta:
De@th írta:
Az akril ki-befolyót egy mindenki által ismert külföldi aukciós oldalról rendeltem.
A riccia pedig ugyan olyan kövekre van kötözve mint a nagy kő,csak felaprítottam,és egyébként nem kell félni tőle.Én is paráztam eleinte,hogy felszáll,mindenhova benő,de a titka az,hogy sűrű hálóval kell lerögzíteni és nem kell hagyni,hogy nagyra nőjön.Kötözés után elég lassan indul be,legalábbis nálam kellett egy kis idő a regenerálódáshoz.A fényt nagyon meghálálja.


Köszi, van egy kis 15 literes kockám, és már tele van ricciával (még a felszínen úsznak) meg jávaival, azt fogom most újrarendezni nemsokára. Akkor sűrű hálóval megoldom. Már be is szereztem nem pont riccia lefogatásra, de most hogy belegondolok nagyon hasznos lesz, tehát ez a cucc a fokhagymás zsák. Méterre lehet kapni kb 25 forint, fehér és ha húzod ilyen pici négyszögletes lyukak lesznek rajta. :)
Arra gondoltam még, hogy vegyesen kötözöm jávaival, azt esetleg próbáltad már?


Nem próbáltam,de már hallottam róla,hogy jobban kapaszkodik úgy a Riccia,mivel a Jávai híres a szakítószilárdságáról,ha valahova odanő,rendesen tépni kell.Szóval szerintem jó ötlet.
A háló pedig jó választás,én homokozós játékról szedtem le.


2014. február 25., kedd 12:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
De@th írta:
Az akril ki-befolyót egy mindenki által ismert külföldi aukciós oldalról rendeltem.
A riccia pedig ugyan olyan kövekre van kötözve mint a nagy kő,csak felaprítottam,és egyébként nem kell félni tőle.Én is paráztam eleinte,hogy felszáll,mindenhova benő,de a titka az,hogy sűrű hálóval kell lerögzíteni és nem kell hagyni,hogy nagyra nőjön.Kötözés után elég lassan indul be,legalábbis nálam kellett egy kis idő a regenerálódáshoz.A fényt nagyon meghálálja.


Köszi, van egy kis 15 literes kockám, és már tele van ricciával (még a felszínen úsznak) meg jávaival, azt fogom most újrarendezni nemsokára. Akkor sűrű hálóval megoldom. Már be is szereztem nem pont riccia lefogatásra, de most hogy belegondolok nagyon hasznos lesz, tehát ez a cucc a fokhagymás zsák. Méterre lehet kapni kb 25 forint, fehér és ha húzod ilyen pici négyszögletes lyukak lesznek rajta. :)
Arra gondoltam még, hogy vegyesen kötözöm jávaival, azt esetleg próbáltad már?

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. február 25., kedd 11:49
Profil

Csatlakozott: 2014. február 24., hétfő 10:30
Hozzászólások: 52
tommyv írta:
Itt nincs cenzúra, nyugodtan kiírhatod, hogy EBAY ;)



:D


2014. február 25., kedd 11:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Itt nincs cenzúra, nyugodtan kiírhatod, hogy EBAY ;)

_________________
Kép


2014. február 25., kedd 10:47
Profil Honlap

Csatlakozott: 2014. február 24., hétfő 10:30
Hozzászólások: 52
Az akril ki-befolyót egy mindenki által ismert külföldi aukciós oldalról rendeltem.
A riccia pedig ugyan olyan kövekre van kötözve mint a nagy kő,csak felaprítottam,és egyébként nem kell félni tőle.Én is paráztam eleinte,hogy felszáll,mindenhova benő,de a titka az,hogy sűrű hálóval kell lerögzíteni és nem kell hagyni,hogy nagyra nőjön.Kötözés után elég lassan indul be,legalábbis nálam kellett egy kis idő a regenerálódáshoz.A fényt nagyon meghálálja.


2014. február 25., kedd 10:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
De@th írta:
Üdv.
Teljesen új vagyok a fórumon,szeretnék bemutatkozni.Ferinek hívnak,24 éves vagyok és kb.másféle kezdtem el érdeklődni a növényes akváriumok iránt.Azóta sok minden történt,de erről ennyi elég is inkább megmutatom mostani akváriumomat,ami már üzemel úgy 2 hónapja.


Üdv a fórumon, én is új vagyok, so az általam leírtakat nem kell feltétlen készpénznek venned. :)
Szerintem szép és bátor vállalkozás a riccia meződ, én is gondolkodtam hasonlóban, de a róla olvasottak megriasztottak. :)
Az akvárium hardscape-én ha úgyis változtatsz a kövek cseréjével, én a helyedben kicsit megemelném a talajt, hogy ne csak az alsó 1/3-ad legyen kihasználva. Tennék bele egy kis lankát, szép a szemnek és ha a riccia rásimul király kis aki lesz belőle. Az előtéri nagy fehér négyszöget is megvariálnám, kisebb lenne és nem lenne ennyire szabályos az elrendezése. Igyekezz háromszögekben gondolkodni, ehhez a formához vonzódunk a legjobban. :)
Bocs, ha abszolút az elképzeléseiddel ellentétes véleményt mondtam. :)
Kérdésem, hogy az akril ki-befolyót honnan szerezted? Én is szeretnék ilyet, mert az üvegtől félek, tuti eltörném az első héten.

ui.:A riccia mire van kötözve, hogy ilyen szépen egyben van?

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. február 25., kedd 8:59
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron