Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 6:30



Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Következő
 Path of enlightenment - 54L low tech ryoboku 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Grt írta:
Szia!

Sajnálattal olvastam, amit írtál. Nekem is volt ilyen időszakom, hogy abba akartam hagyni az akvarisztikát, mert sosem voltam megelégedve az akvámmal. A mostanival sem vagyok igazán, ez talán annak tudható be, hogy az ember mindig tanul valami újat, rájön, hogy elrontott ezt-azt. Az pedig, hogy a jelenlegi akvakertnél mindig szebbet, jobbat akarunk alkotni, természetes dolog. Ehhez persze mindig új eszközök, kellékek szükségesek. De ahogyan Mexx is írta, az általad felsorolt kellékek közül akad néhány, amely talán nélkülözhető. Tudom, tudom... Pont én írom ezt, aki nem tud felmutatni lélegzetelállító akváriumot. :( De attól függetlenül, hogy a többiekéhez képest meglehetősen szerény akváriumom van, örömömet lelem a gondozásában. És szerintem ez a legfontosabb. Ha rossz érzés merül fel benned ezzel a hobbival kapcsolatban, az sajnos nem jó. Mivel pont az lenne a lényege az egésznek, hogy kikapcsolódást jelentsen, még akkor is, ha problémák merülnek fel az akvával kapcsolatban. Nem szeretnék okoskodni, nem ez lenne a célom. Teljesen érthető, hogy a család a legfontosabb!!!!! De szeretnélek én is bíztatni, mert úgy gondolom, nem vagyok egyedül, ha azt mondom, hogy nagyon szépnek tartom az akváriumod, van tehetséged ehhez a hobbihoz! Az eddigi technikával is sikerült szépet alkotnod! ;)


Szia!

Köszönöm szépen!
Igen, tudom, hogy a cuccok java nélkül is lehet szép akváriumot építeni/fenntartani, de cuccok nagy része kelleni fog ahhoz, hogy olyan akváriummal rukkoljak elő, amit megéri megmutatni a neten, és ami még fontosabb, megfelel nekem is. Ehhez a minimum az ozmo gép, mert ebben a vízben nem tudok egészséges növényeket produkálni.

bevi írta:
Csatlakozom az előttem szólókhoz...
Az aksi elrendezése mindig is tetszett...
Remélem még valamikor visszatérsz... :cry:


Köszi szépen! Az elrendezést én is szerettem, annak ellenére, hogy gyakorlatilag meglévő dolgok újrafelhasználása volt. Már van ötletem arra is, hogy mi lesz ezután, de a növény lista még nincs készen, meg fog kelleni pár cucc. Egy minimál fás-köves dolog lesz sok dekorhomokkal, anubiasokkal, meg még pár kisebb növénnyel, meg valami stemmel.

_________________
Kép


2014. március 1., szombat 17:09
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Csatlakozom az előttem szólókhoz...
Az aksi elrendezése mindig is tetszett...
Remélem még valamikor visszatérsz... :cry:

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2014. február 28., péntek 19:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 6., kedd 9:55
Hozzászólások: 207
Szia!

Sajnálattal olvastam, amit írtál. Nekem is volt ilyen időszakom, hogy abba akartam hagyni az akvarisztikát, mert sosem voltam megelégedve az akvámmal. A mostanival sem vagyok igazán, ez talán annak tudható be, hogy az ember mindig tanul valami újat, rájön, hogy elrontott ezt-azt. Az pedig, hogy a jelenlegi akvakertnél mindig szebbet, jobbat akarunk alkotni, természetes dolog. Ehhez persze mindig új eszközök, kellékek szükségesek. De ahogyan Mexx is írta, az általad felsorolt kellékek közül akad néhány, amely talán nélkülözhető. Tudom, tudom... Pont én írom ezt, aki nem tud felmutatni lélegzetelállító akváriumot. :( De attól függetlenül, hogy a többiekéhez képest meglehetősen szerény akváriumom van, örömömet lelem a gondozásában. És szerintem ez a legfontosabb. Ha rossz érzés merül fel benned ezzel a hobbival kapcsolatban, az sajnos nem jó. Mivel pont az lenne a lényege az egésznek, hogy kikapcsolódást jelentsen, még akkor is, ha problémák merülnek fel az akvával kapcsolatban. Nem szeretnék okoskodni, nem ez lenne a célom. Teljesen érthető, hogy a család a legfontosabb!!!!! De szeretnélek én is bíztatni, mert úgy gondolom, nem vagyok egyedül, ha azt mondom, hogy nagyon szépnek tartom az akváriumod, van tehetséged ehhez a hobbihoz! Az eddigi technikával is sikerült szépet alkotnod! ;)


2014. február 28., péntek 18:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Evereka írta:
Olvasom a hsz-odat,és nézem:Meséltem Timinek is :lol:
Te is Laca vagy ,én is Laca vagyok,te nejed is Timi,meg az enyém is :smaci: :lol:
nem semmi! :D
Bár nálunk még csak eljegyzés volt. :)



Küldve iPhone 4S-ről Tapatalk Pro használatával.

_________________
Kép


2014. február 28., péntek 17:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
Olvasom a hsz-odat,és nézem:Meséltem Timinek is :lol:
Te is Laca vagy ,én is Laca vagyok,te nejed is Timi,meg az enyém is :smaci: :lol:


2014. február 28., péntek 16:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Mexx2 írta:
Sajnálatos, hogy abba hagyod, de ha vigasztal akkor amiket felsoroltál egy részük nélkül is lehet csinálni.

Igen, tudom, hogy megy a legtöbb cucc nélkül.
Igazából a lényeg a ro masina lenne, mert nagyon csapnivaló a csapvíz nálunk. Egyszerűen nem tudok egészséges növényzetet fenntartani benne. Gyantázni nem akarok, mert macerás és tudtommal csak lágyítja a vizet, nekem meg az is kell, hogy tiszta legyen az a víz. Venni nem fogok vizet, mert drága.

Igazából annyi, hogy nem akarok tovább bohóckodni. Kevés a pénzem ahhoz, amit szeretnék.
Terveim vannak, de most tényleg minden pénzünk a lakás felújításra, meg a baba holmikra fog menni.
Az aki üzemben marad, de még nem tudom, milyen formában, de mutogatni nem fogom.

_________________
Kép


2014. február 28., péntek 10:41
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Sajnálatos, hogy abba hagyod, de ha vigasztal akkor amiket felsoroltál egy részük nélkül is lehet csinálni.

_________________
K.Tamás


2014. február 28., péntek 9:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
pit975 írta:
Nagyon lehangoló amit írtál, vagy ahogy írtad!!!
De azért a fórumozást ne hagyd abba, nagyon hiányoznál innen!!!

El akartok költözni?
A minap privátba irogatott a feleségem facen a terhességről, dokikrol, a volt osztály társnőével aki mint kiderült utólag a te párod volt :D :D :D

Tényleg milyen pici ez a világ!!


Hát, sajnálom, ha lehangoló, de ez van. Ami nem megy, ne erőltessük. Most a család lesz egy kicsit az első, aztán majd meglátom, hogy el tudok-e indulni optimális feltételekkel, vagy sem.

Nem elköltözünk, csak anyósommal lakrészt cserélünk, de ehhez szét kell bombáznom az akit. Nah jó, nem kötelező, de már unom, nem tetszik, nem akarom ott is ezt bámulni...

Nah de az tényleg milyen már, hogy a csajok osztálytársak voltak?! Hát nagyon vigyorogtam rajta, hogy milyen kicsi a világ! Meséltem Timinek is, csak úgy gúvadtak ki a szemei, hogy mi vaaaan? :D :D

_________________
Kép


2014. február 27., csütörtök 21:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Nagyon lehangoló amit írtál, vagy ahogy írtad!!!
De azért a fórumozást ne hagyd abba, nagyon hiányoznál innen!!!

El akartok költözni?
A minap privátba irogatott a feleségem facen a terhességről, dokikrol, a volt osztály társnőével aki mint kiderült utólag a te párod volt :D :D :D

Tényleg milyen pici ez a világ!!

_________________
KépKépKép


2014. február 27., csütörtök 20:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Úgy döntöttem, hogy befejezem az aki naplózását.
A megvilágosodás útjának végére értem és megvilágosultam - ez már szebb nem lesz. A széptől meg amúgy is messze van. Ami most kellene hozzá:
Új fénycsövek
RO víz
Normális tesztek
Normális vízelőkészítő
Baci kultúra
Üveg, vagy akril ki/be folyók
Skimmer
Nagynyomású rendszer
DC+bubiszámláló
Mágnesszelep
1l siporax
Purigen
Táptabletta
Normális olló és csipesz
Több nem jut eszembe most, de úgy is lényegtelen, mert az elkövetkező időkben nem lesz rá pénzem, mert lakásfelújítás és miegymás miatt egyre kevesebb pénzt tudok rááldozni. Az utóbbi pár hónapban ez kb 0Ft volt, ezért az egész inkább egy bohóckodásba ment át, mint hobbiba.
A hétvégi karbantartások is csak 2-3 hetete mentek mostanában, mert egyszerűen egy kudarc az egész. Szeretném csinálni, de beláttam, hogy ennek így nincs értelme, mert nem tudok megfelelni a saját elvárásaimnak, mert nem tudok olyan körülményeket megteremteni, amik mellett ezt az egészet csinálni lehet. Nézegetem a fórumot és tökre örülök, hogy szebbnél szebb akváriumok születnek, mindenki rohamtempóban fejlődik, de ugyanakkor a saját szemszögemből egyre elkeserítőbb a lemaradásom. Az a baj, hogy minden egyes elköltött forintot sajnálok, és ez nem jó. Be kell vallanom, hogy sokszor féltékeny vagyok rátok és ez sem jó. :oops:
Az akva napjai meg vannak számlálva, mert lakásfelújítás és költözés következik, hogy a lehető legtöbb dolog rendben legyen, mire a kisfiam megérkezik. :) A költözéskor az aki szét lesz bombázva, addig nyilván a legalapvetőbb dolgokat megveszem hozzá, de hogy utána mi lesz, azt nem tudom.... Lehet, hogy valami minimál halasként megmarad, ahogy az egész kezdődött.
Sok mindent tudnék még írni, mert sokat jelentett nekem ez az egész, de nem akarom, hogy a könnyem túlterheljék a fórum szervert. :ezkesz: :p Elég régóta érlelődött már bennem ez az egész tudat alatt, amit bizonyít, hogy mostanában nem igen nyúltam az akihoz. Sajnos a versenyről is lemaradok, mert 1: nem akarom magam égetni magam, 2: úgysincs értelme... :P
Szóval köszönök ezúton is minden segítséget, növényt, kritikát, akármit mindenkinek!
Szép volt, jó volt, de ennyi volt.
Folytatás? Talán majd egyszer, de hogy hogy, azt passzolom...
Nem tudom, hogy mi az, ami TÉNYLEG működik ilyen feltételek mellett a tengerimalacon kívül.

Köszönöm, ha benéztél! ;)

Csőváz.
:pápá:

Nem tudom, hogy itt van-e lezárt naplók gyűjtő, ha igen, akkor megkérnék egy kedves modit, hogy oda pakolja át ezt a naplót. Köszönöm! :)

_________________
Kép


2014. február 27., csütörtök 20:39
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron