Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 6:24



Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Következő
 Path of enlightenment - 54L low tech ryoboku 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Én ilyet hol írtam???

_________________
KépKépKép


2014. március 4., kedd 22:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Evereka írta:
Viszont nem akarom erőltetni ,de most tedd oda a feketét .

Az asszony kidobta, "mert csak fogta a port". :P
A következő scape-hez inkább ez az opálos fólia lesz a nyerő, ezért már nem is veszek új kartont.
Egyébként eleve fekete hátteret szántam neki, csak sajnos a fényképezőm egy FOS és nagyon zajos a kép a fekete háttérrel, ezért alig sikerült vele normális képet készítenem, pedig nagyon sokat próbáltam.


Küldve iPhone 4S-ről Tapatalk Pro használatával.

_________________
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Molroth 2014. március 5., szerda 7:18-kor.



2014. március 4., kedd 22:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
Molroth írta:

Egyébként a The Edge hasonlít az enyémre, mert ez a régebbi.

Ezen behaltam :lol:
Viszont nem akarom erőltetni ,de most tedd oda a feketét .A képed már egy régi állapotot mutat ,azóta már a parvula is rendesen benőtte a talajt ,biztos vagyok benne megint más arcát mutatná az akva :smaci:


2014. március 4., kedd 21:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
íszerintem is nagyon hangulatos kis akvárium
Rossz társaságban mozogsz ha valahol kisebbségi érzés kezd rád ragadni ..
Ezt komolyan írom minden hátsó szándék nélkül :smaci:

Köszi szépen! Nem a társaság teszi a dolgot. :) Meg kisebbségi érzés sincsen, csak az anyagiak erős határt szabnak a fejlődésre, fejlesztésre. az aki hátralévő ideje is véges és már nem sokáig lesz egyben, és már változtatni sem fogok rajta, ezért nem akarom mutogatni. A jövőt még nem tudom, terveim vannak, abba nem hagyom, de rám sokszorosan igaz, hogy ember tervez...
Én inkább úgy mondanám, hogy alkotói válságba kerültem. :P Már ha szabad ezt a szót használnom. Lehet, hogy túl erős önkritikát gyakorolok, de hát ez van. :P :)

pit975 írta:
Ez nagyon jól néz ki!!
Köszi szépen! Ez azért a Lightroom nevű program érdeme is. :P Sokan panaszkodnak rá, hogy élőben az akváriumuk sokkal szebb, csak fotón nem jön át. Nálam ez sajna fordítva van. Élőben sokkal szembetűnőbbek az apró hibái... Pfff :oops: :lol:

zsotyi írta:
Hát ez a közösség nem az a közösség,ahol bármiért is szégyenkezned kéne,vagy kisebbségi érzésednek kéne lennie.Én kétgyermekes apukaként egy lakásátalakítás kellős közepén,dobozokon ülve írom most neked ezt az üzenetet.Közben nézem az ecsetalgásodó nanót a kislányom szobájában ami egykor a mi hálószobánk volt ,és amely akvárium két hete nem látott friss vizet,mert nem volt időm rá.Azon a számítógépen,mely már a lányomé....És sebészeti bélvágó (!) ollóval metszem a nagy akváriumot,ami fonalalgás mert erre futotta.Meg hegesztős reduktorra,meg sok egyéb olcsó cuccra.De nem adom fel.A család és magam örömére csinálom.Tudom,én sem ütöm meg a magam által felállított mércét,de ez már nem frusztrál régóta.Nagyon sok dolog van amit nem úgy tudunk megvalósítani az életben ahogy szeretnénk.Tudod,kicsi,sárga de a miénk. ;)

Egyáltalán nem szégyenkezek, de ezt fentebb már leírtam. Mindkét fórumon nagyon jó közösségre leltem, igaz a mondás, hogy aki a növényeket szereti, az rossz ember nem lehet. :)
Hát, az eszközeim között nekem is megfordul a hajlított körömvágó olló (parvulát nyírni vele egy élmény :o ), a műszerész csipesz, az érszorító, a szemöldökcsipesz, a műanyag nyelű olló és hasonlók... :P szerintem a cuccaimból sikerült kipréselni a maximumot, ami tanulásnak kiváló, de azért frusztráló is. Engem azért az is mozgat, hogy olyan akváriumom legyen, amit bátran, és eséllyel nevezzek be egy versenyre is. Ettől sajnos fényévekre vagyok, ezt azért be kell látni. :D aztán majd meglátjuk, mit hoz a jövő... Feladni nem fogom, de a fentiek miatt nagyon naplózni sem. Persze ez attól is függ, hogy mit sikerül összehozni majd.

Evereka írta:
Szia druszám!Van egyáltalán háttér az akváriumodon????Ezt csak azért kérdezem,mert nem látszik ,és szerintem egy sötét háttér is már óriásit dobna rajta.Az én meglátásom szerint az akváriumod egy kicsit hasonlít hunwarp "The Edge "akváriumára(elrendezésben),de ez nem baj ,mert az az én egyik legnagyobb kedvencem ,ergó nincs ezzel az akváriumoddal semmi gáz.Szerintem szép munka.De azért próbáld ki lécci a sötét hátteret,hátha megtetszik neked is.Szerintem feldobná az akvát. :pápá:"

Szia Laca!
Nincsen rajta fix háttér egyelőre. Öntapadós fóliát már vettem rá (opálos fehér), de még nem tudom, hogy ragasztom rá, hogy szép is legyen... :P Fotóztam már fekete kartonnal is amúgy, de hát ahol az alapokkal van gond, ott egy fekete karton nem sokat segít. :)
Kép
Egyébként a The Edge hasonlít az enyémre, mert ez a régebbi. Már ha lehet ilyet mondani egy ilyen klasszikusnak mondható kompozíciónál - szerintem nem lehet. :lol:

_________________
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Molroth 2014. március 5., szerda 7:10-kor.



2014. március 4., kedd 21:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
Szia druszám!Van egyáltalán háttér az akváriumodon????Ezt csak azért kérdezem,mert nem látszik ,és szerintem egy sötét háttér is már óriásit dobna rajta.Az én meglátásom szerint az akváriumod egy kicsit hasonlít hunwarp "The Edge "akváriumára(elrendezésben),de ez nem baj ,mert az az én egyik legnagyobb kedvencem ,ergó nincs ezzel az akváriumoddal semmi gáz.Szerintem szép munka.De azért próbáld ki lécci a sötét hátteret,hátha megtetszik neked is.Szerintem feldobná az akvát. :pápá:


2014. március 4., kedd 18:19
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Hát ez a közösség nem az a közösség,ahol bármiért is szégyenkezned kéne,vagy kisebbségi érzésednek kéne lennie.Én kétgyermekes apukaként egy lakásátalakítás kellős közepén,dobozokon ülve írom most neked ezt az üzenetet.Közben nézem az ecsetalgásodó nanót a kislányom szobájában ami egykor a mi hálószobánk volt ,és amely akvárium két hete nem látott friss vizet,mert nem volt időm rá.Azon a számítógépen,mely már a lányomé....És sebészeti bélvágó (!) ollóval metszem a nagy akváriumot,ami fonalalgás mert erre futotta.Meg hegesztős reduktorra,meg sok egyéb olcsó cuccra.De nem adom fel.A család és magam örömére csinálom.Tudom,én sem ütöm meg a magam által felállított mércét,de ez már nem frusztrál régóta.Nagyon sok dolog van amit nem úgy tudunk megvalósítani az életben ahogy szeretnénk.Tudod,kicsi,sárga de a miénk. ;)

_________________
,


2014. március 4., kedd 17:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Ez nagyon jól néz ki!!

_________________
KépKépKép


2014. március 4., kedd 16:43
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
íszerintem is nagyon hangulatos kis akvárium
Rossz társaságban mozogsz ha valahol kisebbségi érzés kezd rád ragadni ..
Ezt komolyan írom minden hátsó szándék nélkül :smaci:

_________________
Kép


2014. március 4., kedd 15:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Mexx2 írta:
Molroth írta:
Kép


Nem tudom ezen mi szégyelni való van.
Az enyémnél még ez is jobb de sokkal.
Nyugodtan jöhetnek a képek, ha növényes, ha halas, ha sügéres akvárium.

Köszi szépen!

Nem szégyellem, csak ebből a scape-ből a jelenlegi eszközeimmel többet nem tudok kihozni. Igazából, ami idegesít, azok a nem egészséges növények. Ezért nem is akarom nagyon mutogatni. Ráadásul most algás is... Sokkal jobb már nem lesz.

Ami biztos, hogy marad a növényes, japán stílus, de kevés növénnyel. Ehhez kell még egy zacskó la plata sand, meg valami szürkés kő, ami nem keményít, és egy szép red moor fa. Ez azért nem két forint, szóval ki tudja, mikor valósulhat majd meg a projekt... Egy pár dolgot talán sikerül megoldanom barterrel majd.

A növénylista egyelőre:
anubias nana és nana petite
stau
marsilea
pinnatifida
ammania sp bonsai vagy/és rotala
mohák

Ezek többnyire egészségesen néznek ki, jól tolerálják a csapnivaló csapvizet, és már nem kell megvenni őket. :P A fény még kérdéses, lehet, hogy csak 24W lesz, nem tudom ,hogy ezt a fenti növények hogy tolerálják.

_________________
Kép


2014. március 4., kedd 12:02
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Molroth írta:
Kép


Nem tudom ezen mi szégyelni való van.
Az enyémnél még ez is jobb de sokkal.
Nyugodtan jöhetnek a képek, ha növényes, ha halas, ha sügéres akvárium.

_________________
K.Tamás


2014. március 1., szombat 17:13
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron