Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 4:33



Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
 Path of enlightenment - 54L low tech ryoboku 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
Nekem tetszik,jó kis aksi lesz ez ,ha összeáll,és meg kell mondjam (csak finoman :lol: ),hogy nekem baszottul tetszenek ezek a jellegű fák az akiban) :pápá:
Ja és üdvözöllek itt is. :buksi:


2013. augusztus 28., szerda 18:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Sziasztok!

Szeretném itt is bemutatni a mostani akváriumomat, több szem többet lát alapon. :)
Nemrég találtam a fórumra, szóval rövid bemutatkozásként annyit, hogy Lacinak hívnak 32éves vagyok, jelenleg Gyálon lakom, ahol boldog párkapcsolatban élünk a párommal (értsd: pénzügyminiszter :D szóval erős kompromisszumokra kényszerülök akvarizálás terén. :P).
Csikó koromban otthon sokáig volt kisebb akváriumom, mindenféle halakkal, hévíz fűtővel és ciklon légpumpával. :D
Az akvárium története tavaly januárban kezdődött, akkor vettük meg egy üzletben ezt az akit, ami egy Juwel korall60 szettben volt. Inenntől számítható az életemben a modern kori akvarisztika. :P
Először csak sima halas akváriumként üzemelt a szett a maga kis belső szűrőjével, kavicsos aljzattal és a tetővilágításával. erről a korszakról képet inkább nem is raknék be. Nem nézett ki olyan rosszul, teljesen megelégedtem vele, de aztán rátaláltam a neten Szentgyo Pisti fórumára, aztán az Akvakertészre és leesett az állam... Novemberben sikerült kikönyörögnöm, hogy megvehessem a vágyott külső szűrőt és egy rendes fényforrást is, majd jött az aktív aljzat és a rendes hardscape kövek és az első növényes layout, ami egy köves elrendezés volt, de rengeteget küzdöttem a BBA algával, nem volt táptalaj, és a növényválasztás sem volt az igazi, ezért idén június 10-én újra indítottam az akit, táptalajjal, kevesebb kővel, a növényekkel meg folyamatosan kísérletezgetek.

A mostani setup:
Indítás dátuma: 2013.06.10.
Az üveg: 60x30x30-as 54L-es akvárium normál üvegből, fekete ragasztással
Szűrés: Atman 3335 külső szűrő (600L/h névleges), a szűrőanyagok alulról felfelé: lávakő és kerámia gyűrű keverten, gyári szivacs, 1l matrix trop, perlon.
Fűtés: Télen a gyári szetthez tartozó belső fűtés
Világítás: Odessy Quad T5 2x24W egy db 6500K-s fénycsővel napi 8 órában.
Víz: heti kb 50% Biotopollal kezelt gyáli csapvíz, mivel nincs ozmo gépem.
Co2: eleinte spray alapú, harangos tropica, ami nem ért sokat, jelenleg nincs, diy nagypatronos rendszeren gondolkozom, de ez csak terv. Easy carbot csak eseti kezelésre használok.
Tápozás: GA micro macro, heti 3-3 nyomás a vasárnapi vízcsere után egy adagban. Ha elfogy, akkor kipróbálom a Tropica Spec-et.
Táptalaj: Tropica
Aljzat: ADA amazonia
Hardscape: Kb 3kiló seiryu kő az előző setupból (hungarocell lappal megemelve) és a régi halas korszakból való vasfa fűrésszel újragondolva (5 darabra bontottam).

Növények:
E. parvula mini, és némi e. acicularis, amik sajna eléggé kopnak a kevés fény miatt.
Staurogyne repensből pár tő
Pogostemon helferi a kövek körül
Marsilea hirsuta (két hete került be pár apró tő)
Lileapolis brasiliensisből kb fél cserépnyi
hemianthus micranthemoidesból is van egy kevés
2 tő blyxa japonica
pár tő cryptocorine lucens
2 tő rotala indica a fa mögé rejtve, hogy csak kikandikáljon mögüle kicsit :)
2 tő anubias bateri var. nana
és két pici tő hydrocotyle tripartita, ami felfelé növekszik sajnos

Mohák:
A két nagyobb, aljzaton lévő fára kötözve jávai moha
A nagyobb tő anubias tövében willow moha
A kiálló kő tövében lomariopsys lineata

Fauna:
Popondetta furcata: 9db
Black molly: 2db
Amano garni: 4db
Red cherry gani: 10db körül, de lehetetlen megsaccolni

Az aki indulásáról képek és némi info:

Tanulva az eddigi hibáimból, a lehető legtudatosabban szerettem volna megtervezni és végrehajtani az indulást, ezért is kapta az aki ezt a nevet. :) Sajnos nem vet fel a pénz, ezért jórészt a hozott anyagból dolgoztam, illetve sikerült bespájzolnom némi növényt és kelléket pár növényfejtől. :)

Az aki szétszedés után, tisztítás és talaj átmosás előtt:
Kép

Tisztán és üresen:
Kép

Az aranymetszési pontok bejelölve. A dekorfát hónapokig nézegettem, többször el is vetettem, mert nem volt konkrét elképzelésem, míg a fát szét nem daraboltam. Utána már csak a kövekkel kellett legóznom, hogy melyikekre tudom felépíteni úgy az alapot, hogy azért ne legyen az aki kitömve megint seiryuval. Végül ez lett belőle:
Kép

Ugyanez felülnézetben:
Kép

Készül az alap. A jobb oldali támasz kő alá egy hungarocell lap került, a másikat egy kisebb kővel ékeltem ki és amazoniával takartam be, és rögzítettem fixre. Ezután a felesleges aljzatot kilapátoltam, hogy jöhessen a táptalaj. :)
Kép

Itt már bekerült a táptalaj is, bár elég szutykos az aki alja, ezért nem sok látszik belőle. Bepozicionáltam a "törzset", itt azért már alakulgat:
Kép

Kicsit más szögből ugyanez:
Kép

Eddig minden rendben, úgyhogy jöhet is a fedőréteg, majd az aljzat véglegesítése:
Kép

Kép

A véglegesnek szánt elrendezés ültetés és feltöltés előtt:
Kép

Ez már a start utáni kép, még más növényzettel:
Kép

Egy kis hangulat kép:
Kép

És végül egy nem túl jól sikerült kép tegnapról:
Kép

Sajnos nincsen minden rendben, mert voltak algaevőim is, 5db oto és 2db algázó géb, de szép lassan sorban elpusztultak. Sajnos a meleg is közrejátszott pár esetben, de valami más állhat a háttérben. Arra gyanakszom, hogy valami van a csapvízben, amit nem köt meg a vízelőkészítő. Víztesztek híján nem tudom mi lehet, de változtatni egyelőre úgysem tudnék rajta sajnos.

Mivel algaevők közül most csak amanoim vannak, megjelent a barna alga, jellemzően az aljzat közelében az üvegen, illetve némi zöld pont is van, ami már a köveken is előfordul. Ezen kívül látok némi staghornt és minimális bba-t egyelőre kezelhető mennyiségben, ami remélem így is marad.

Tervben van a szűrőben lévő kerámia gyűrű és lávakő Trop-ra cserélése, valamint purigen beszerzése is, hogy ne legyen ilyen sárga a víz a vasfától.
Ezen kívül remélem, hogy egy napon sikerül beszereznem valami olcsó, de jó reduktort, amit a tervek szerint liss nagypatronnal szeretnék majd használni, de ebben a páromé a döntő szó. :)
Illetve tervben van Killer kolléga diy szódabikarbónás rendszerének összeállítása is, de ehhez még gyűjtöm az elszántságot és a mérőórát és tűszelepet is meg kell vennem. :)

Nos, egyelőre ennyi lenne, a többi postban majd próbálom magam türtőztetni, hogy ne legyen ekkora wall of text! :D
Minden kommentet szívesen veszek!

Köszönöm, ha elolvastad! ;)

_________________
Kép


2013. augusztus 28., szerda 17:26
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron