Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 6:22



Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő
 Path of enlightenment - 54L low tech ryoboku 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Elég komoly a fejlődés az utolsó fotó óta.
Jó kis akvárium lesz ez.
A gondod sokkal kevesebb lenne ha sikerülne pár növényt még belevarázsolnod.
A tenellusról vágd le az algás leveleket ha kell akkor egyenként.
Ezáltal a növénynek is segítsz a "parazitáktól " megszabadulni.
Meglátod hamar kiheveri. -...

_________________
Kép


2013. október 7., hétfő 21:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Ma el lettem üldözve a gép elől és kedvem támadt kicsit fotózni. :)
Az aki nincs top formában, mert a vasárnapi vízcsere előtt betegség miatt két hétig nem nyúltam az akihoz, csak az elpárolgott vizet pótoltam és most hétvégén sem vittem túlzásba a dolgot, mert még kőkeményen lábadozok. :( A GA-s nyereményemet - mert bezsebeltem egy kis tropika tápot :D - is emiatt nem tudtam még átvenni, remélem, hogy nem kések le nagyon róla, bár nem tudom, mikor jutok el érte, mert még mindig elég ramatyul vagyok az utazgatáshoz. :(

Dobtam egy fekete kartont az aki hátuljára, de ekkor vettem észre, hogy van rajta kívül némi maszat, meg lefolyás... de hétvégéig már így marad. :p A műanyag algakaparómat is elő kellett venni, mert volt pár majomszigetnyi barna alga... :p Algaevőm még mindig nincsen, csak az amanok, akik inkább a tetra tápot lopkodják a halak elől... :facepalm: Kell szereznem egy rendes pengés algakaparót, hogy a legkényesebb helyekről is le tudjam vakarni a mocskot. Szerencsére - mivel a másik hobbym a hagyományos borotválkozás egy régi Gillette DE borotvával - penge van itthon bőven, többféle márkát is fel tudok vonultatni, bár épp kifogyóban vagyok.... :D Itt jegyezném meg, hogy ebben is igyekszem növényfej lenni, mivel a Barbon kozmetikumokra esküszöm, amik klorofilt tartalmaznak. :D

Mindenféle kritikát szívesen veszek, de kérlek, tekintsetek el a technikától, meg az algáktól és a fotó minőségétől, sajnos még mindig csak kompakt van. :(

A képek:

Kép

Kép

Bubik. :)
Kép

Ezt meg megint toppolnom kell. :D
Kép

És sajnos a Blyxán ilyen is van... :(
Kép

Röviden ennyi.
A CO2 továbbra is élesztős, a bubiszám maradt, a világítás szintén, a tápozásban pedig a microból vissza vettem 1 nyomás/hétre és megy napi szinten a kálium szulfát (Köszi itt is Papó! :)). Az ecset azóta stagnál szerencsére. :) Csak ezt a nyamvadt staghornt (Az ugye???) kell lenyomnom, a többi kezelhető. :)

Köszi, hogy benéztél! :pápá:

_________________
Kép


2013. október 7., hétfő 21:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Csoda , hogy ilyen állapotban van az akváriumod ennyire kevés növénnyel.
Ha több lesz a növényed nem lesz semmi problémád.

Igen, ezért várom, hogy megeredjen végre az előtér. Hátul egyébként van zöldség rendesen, csak nem látszik a kőtől és fától.
A pogot egyébként hamarosan nyesnem kell, mert nagyon beindult, ahogy a tenellus is elkezdte a futóversenyt hátul.

_________________
Kép


2013. szeptember 17., kedd 18:07
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Csoda , hogy ilyen állapotban van az akváriumod ennyire kevés növénnyel.
Ha több lesz a növényed nem lesz semmi problémád.

_________________
Kép


2013. szeptember 17., kedd 17:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tegnap vízcsere volt:
Még mindig van barna algám, meg zöld pont is. Ezeknek adtam plasztik kártyával. Némi ecset akad a fán és az anubiasokon, de ezek szerencsére úgy néz ki, hogy döglődnek, a biztonság kedvéért kaptak a pofájukba ec-t, ahogy a hátsó traktusban lévő csekélyke staghorn is.
Beröffentettem egy élesztős rendszert, amíg nem készül el a citromsavas cucc. Ez jelenleg ~30bpm-en megy, remélem, tudja tartani ezt hosszú távon. Nap közben kiemeltem a beömlőt egy kicsit, hogy csobogjon a víz, mert féltem, hogy esetleg megugrik a gázszint és meghasal az egész állomány, de holnap szerencsére itthon lesz a párom, szóval lesz felügyelet, ha esetleg megnőne a nyomás.
Remélem, hogy a megnövelt fény és ez majd javít a növények állapotán, bár a rotala és a pogo nagyon szépek. :)

És a végére egy szifonos kép:
Kép

_________________
Kép


2013. szeptember 17., kedd 17:12
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Holnap megnézem mennyi az a 0,2 ml .
Pü ment.

_________________
Kép


2013. szeptember 2., hétfő 20:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Molroth írta:
papó írta:
Jó lenen ha a macro adagolását teljesen leredukálnád napi 1- 2 cseppre
A micro az mehet továbbra is . A micro mellett napi pár csepp K sulfát lenne a jó.
Az anubiast is carbózhatod

Most nem napi szinten adom a tápot, hanem vasárnap a vízcsere után megy bele a 3-3 ml mindkettőből. Vegyek vissza macroból mondjuk 1 ml-re?
Kálium szulfátot esetleg patikában is kaphatok, vagy csak akvarisztikai boltokban?

Majd kitalálok valamit a k. szulfátra.
Naponta nem tudsz adni egy-két csepp macrót?

Megpróbálom majd jövő héttől azt csinálni, hogy vasárnap megkapja a 3ml microt az aki, a macroból pedig majd csak óvatosan adagolok, napi szinten. Tényleg csak pár cseppre gondolsz?
A minimum, amit ki tudok mérni, az 0,2 ml, ami heti szinte 1,4 ml lenne. Vagy adhatom a 0,2 ml-t két naponta.

_________________
Kép


2013. szeptember 2., hétfő 20:18
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Molroth írta:
papó írta:
Jó lenen ha a macro adagolását teljesen leredukálnád napi 1- 2 cseppre
A micro az mehet továbbra is . A micro mellett napi pár csepp K sulfát lenne a jó.
Az anubiast is carbózhatod

Most nem napi szinten adom a tápot, hanem vasárnap a vízcsere után megy bele a 3-3 ml mindkettőből. Vegyek vissza macroból mondjuk 1 ml-re?
Kálium szulfátot esetleg patikában is kaphatok, vagy csak akvarisztikai boltokban?

Majd kitalálok valamit a k. szulfátra.
Naponta nem tudsz adni egy-két csepp macrót?

_________________
Kép


2013. szeptember 2., hétfő 20:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Jó lenen ha a macro adagolását teljesen leredukálnád napi 1- 2 cseppre
A micro az mehet továbbra is . A micro mellett napi pár csepp K sulfát lenne a jó.
Az anubiast is carbózhatod

Most nem napi szinten adom a tápot, hanem vasárnap a vízcsere után megy bele a 3-3 ml mindkettőből. Vegyek vissza macroból mondjuk 1 ml-re?
Kálium szulfátot esetleg patikában is kaphatok, vagy csak akvarisztikai boltokban?

_________________
Kép


2013. szeptember 2., hétfő 20:00
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Jó lenen ha a macro adagolását teljesen leredukálnád napi 1- 2 cseppre
A micro az mehet továbbra is . A micro mellett napi pár csepp K sulfát lenne a jó.
Az anubiast is carbózhatod

_________________
Kép


2013. szeptember 2., hétfő 19:20
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron