Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 8:24



Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Következő
 Path of enlightenment - 54L low tech ryoboku 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Köszönöm szépen. Direkt úgy építettem meg a hardscape-et, hogy akár versenyakváriumot is ki lehessen hozni belőle, jól fotózható legyen, stb... Sajnos ennek az útnak még nagyon az elején járok, de lépésről lépésre megy a fejlődés. Talán sikerül belőni a keménységet, meg egyszer talán lesz profi co2 cuccom, meg egy jó hqi pilács is.
Az előző setuphoz képest nagyon szeretem ezt a mostanit. Remélem, hogy egyszer sikerül kihozni belőle azt, amit anno beleképzeltem, amikor összeraktam. A gép dologgal tisztában vagyok, de ez van. Majd egyszer, ha szép formában lesznek a növények megkérem az egyik ismerősömet, van szerencsére profi fotós is köztük. :)
De ez még nagyon messze van.
Köszi még egyszer! :)


Küldve iPhone 4S-ről Tapatalk Pro használatával.

_________________
Kép


2013. november 3., vasárnap 0:28
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Nekem tetszik... :pápá: :pápá:
Sok van még ebben az akvában... Ki kell aknázni... :D :D :D
Az elrendezés jó, a fa "király", a halak és a rákok jó választás, csak a növényekre kell egy kicsit nagyobb hangsúly...
Sajnos a kompaktok ISO "zajosodása" már csak ilyen... Ezen sajnos, csak a jobb technika /vagyis pénz/ segít... :roll: :roll: :roll:

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2013. november 2., szombat 23:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Én is szeretnék egy ilyen akit!
Perfekt! ;)
Halacsok is nagyon szépek!

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2013. november 2., szombat 21:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Az idei HAC-ról is csúnyán lemaradtam, talán majd jövőre. Bár amilyen erős lett a mezőny, nem hiszem, hogy valaha is bedobom ezt, vagy bármilyen újabb akit rá.
De azért ma szántam egy kis időt a fényképezésre a ratyi kompaktommal. Elkészítettem életem első technika nélküli képét! :D
Sajnos csak nagyon alacsony iso értéken tudok vele fotózni, mert magas érékeken iszonyat zajos. Egy kicsit húztam rajta Lightroommal, ez lett a végeredmény:
Kép

Ezt az oldalát meg még soha nem mutattam:
Kép

Ami most tervben van: Algaevők beszerzése, vízlágyítás elkezdése. Meglátom, mit szól majd a blyxa a lágy víznek és ha rendbe jön, akkor marad. Ha nem, akkor megy a helyére más... talán pogo, amit majd magasabban fogok tartani.

Köszi, hogy benéztél! :pápá:

_________________
Kép


2013. november 2., szombat 20:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
"A "difit" is takarítani kellett. Levágtam belőle kb fél centit."
Ez jó :D

Hát igen, elég egyszerű megoldás, nem kell áztatni mindenféle löttyben. :P

_________________
Kép


2013. november 2., szombat 1:22
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
"A "difit" is takarítani kellett. Levágtam belőle kb fél centit."
Ez jó :D

_________________
Kép


2013. november 1., péntek 16:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Ma előrehozott karbantartás volt. A rotala nagyon jól érzi magát, ismét toppolni kellett. Lentről szépen jönnek fel a friss hajtások, már várom, hogy szépen összenőjenek. :)
A HM-et is kicsit igazítani kellett, legalább volt mit ültetni a bal oldalra. :P
A többi növényen nincs sok változás a kemény víz miatt. Remélem, hogy a következő vízcsere már full 0-ás vízzel fog menni...
A "difit" is takarítani kellett. Levágtam belőle kb fél centit. :D
Képet nem tudtam csinálni, mert világos van még hozzá. Majd talán legközelebb. :)

_________________
Kép


2013. november 1., péntek 15:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Ma kiszedtem a blyxákat és leszedtem róla az algás, meg a csoffadt leveleket. Szétszedtem 5 tőre és visszaültettem. A rotalát toppoltam, meg a hm-et is. A bal oldalról kiszedtem a parvulát, meg a marsileát és beültettem előre. A bal oldali fáról leszedtem a mohát. Bal oldalra ültettem a hm nyesedéket, itt ezzel szeretnék majd terjeszkedni. A felszámolt Swamp Thingből beraktam a bal oldali kiálló kő levezetésére egy hasonló formájú kisebb követ. Asszem a hardscape ennél már nem lesz jobban bővítve. Ezen kívül a nagy anubiasról is lekaptam a csoffadt leveleket, meg megint hozott egy alhajtást nana méretben, amit szintén lenyestem és a "fatörzsre" került.
Jah és a "lötty"-ből is leöntöttem fél litert, amit 2 dl cukorral és 4dl langyos vízzel pótoltam.

Most - hogy Winston Wolfot idézzem - látok magam előtt jobb oldalon egy pogo mezőt, egy szép rotala és hm bokrot, bal oldalon pedig egy csodás hm mezőt, az előtérben pedig csodálatosan ott figyel a parvula+marsilea.

Kép majd egyszer, ha elfogadható lesz az összkép. Addig is egy kép egy aquakertész wannabe-ről. (Bár igazából őt csak a halak érdeklik. :P)
Kép
Ő Negro kapitány. :)



Küldve iPhone-ról, Tapatalk használatával.

_________________
Kép


2013. október 23., szerda 16:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
wágner úr írta:
asera írta:
Ajánlom a desztillált vagy ioncserélt vizet,heti 10-20 liter nem annyira megterhelő költség.
Nagyon jó alternatíva.

Az ioncserélt vizek lúgosak , tehát felejtős.


Igaz,javítottam!

_________________
Kép Kép Kép


2013. október 15., kedd 17:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Mindenképpen RO vízben gondolkozom, csak egyelőre még nem találtam meg a forrást. :D
Hosszú távra már be van tervezve egy ozmo gép, de most egy darabig más van a lista elején (lakásfelújítás ofkorz...).

_________________
Kép


2013. október 15., kedd 10:36
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron