Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 8:18



Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Következő
 Path of enlightenment - 54L low tech ryoboku 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
BRÉKING!

Megérkezett az üveg difim!!! :D Ez az első üveg cuccom. :)
Kép

_________________
Kép


2013. november 26., kedd 18:36
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Molroth írta:
Mexx2 írta:
Én meg folyamatosan szívok az anubiassal.
Nem is vagyunk barátok.

Nálam sem tökéletes, kicsit algás, de egyébként szépen fejlődik.
Nem egy sprinter, de elég gyorsan hoz új hajtásokat.


Nálam málik széjjel.
Időnként az egyik levél leválik a gyökérzetről.
Legutóbb meg a gyökérzet elvált a növénytől.
Szerencsére egy kis gyökere maradt szóval még nem ment tönkre, de valahogy nem akar meglenni.

_________________
K.Tamás


2013. november 26., kedd 17:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Mexx2 írta:
Én meg folyamatosan szívok az anubiassal.
Nem is vagyunk barátok.

Nálam sem tökéletes, kicsit algás, de egyébként szépen fejlődik.
Nem egy sprinter, de elég gyorsan hoz új hajtásokat.

_________________
Kép


2013. november 26., kedd 13:26
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Én meg folyamatosan szívok az anubiassal.
Nem is vagyunk barátok.

_________________
K.Tamás


2013. november 26., kedd 8:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Köszönöm szépen dicsérő szavakat! :)

Tényleg pofásabb lett, remélem hamar megindul a parvula és összefüggő gyepem lesz végre, aztán jöhetnek azok a búvárruhás kecskék. :P
Most pár hét kegyetlen harc lesz az amano garni kapás hadtesttel, meg az algázókkal. :bogsz: Reggelre két tő már feljött. :shock: Bár ez azért annyira nem vészes. Tök jó lenne, ha a rombolási vágyuk itt megállna. :P

A növények még változni fognak!
A fa mögé, bal oldalra kerül majd némi Cabomba furcata, amit majd kicsit ki akarok lógatni a fa mögül. Remélem, szép narancsvörös lesz majd.
Hátul várom, hogy a blyxa összekapja magát a legutóbbi trimmelésből. Ha nem lesz szép, akkor pogo megy a helyére, amit majd kicsit magasabbra hagyok.
Az anubiasokat pedig le szeretném cserélni nana petite-re, hogy ne nyomja szét ennyire a képet a nagy leveleivel.

Hétvégén megpróbálok lőni pár értékelhető képet.

_________________
Kép


2013. november 26., kedd 7:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
T.Tamás30 írta:
Patent lett nagyon,hátra esetleg valami középmagas növény passzolna ,hogy megmaradjon a fa hangsúlya.

Mondjuk lehet ezt megoldja majd az Anubias ha bedúsul,esetleg egy front fotót lehet kapni ?


2013. november 25., hétfő 21:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Patent lett nagyon,hátra esetleg valami középmagas növény passzolna ,hogy megmaradjon a fa hangsúlya.


2013. november 25., hétfő 21:02
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Molroth írta:
Ma sikerült jutányos áron hozzájutnom egy focipályányi parvula minihez! Kigyomláltam bal hátulról a hm-et, és oda is parvulát ültettem, meg az egész front részre, amilyen sűrűn csak tudtam... :D
Remélem, hogy szépen bedurran, mert most már kicsit jobb ellátást kapnak a növények. :)
Tegnap óta Tropica premium tápra álltam rá, ami mellé kálim szulfátba kevert tpn+-t adok. Megy bele napi szinten a l. carbo, és most a vízcserekor kapott egy adag neptun biostartot is.
A képért bocsánat, még kicsit ködös a baci miatt. Egy kicsit dúsabb lett a növényzet! :D
Kép

Köszi, hogy benéztél! :pápá:

Ez igen jól néz ki.
Hatalmas változáson ment keresztül az akváriumod .

_________________
Kép


2013. november 25., hétfő 20:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Ma sikerült jutányos áron hozzájutnom egy focipályányi parvula minihez! Kigyomláltam bal hátulról a hm-et, és oda is parvulát ültettem, meg az egész front részre, amilyen sűrűn csak tudtam... :D
Remélem, hogy szépen bedurran, mert most már kicsit jobb ellátást kapnak a növények. :)
Tegnap óta Tropica premium tápra álltam rá, ami mellé kálim szulfátba kevert tpn+-t adok. Megy bele napi szinten a l. carbo, és most a vízcserekor kapott egy adag neptun biostartot is.
A képért bocsánat, még kicsit ködös a baci miatt. Egy kicsit dúsabb lett a növényzet! :D
Kép

Köszi, hogy benéztél! :pápá:

_________________
Kép


2013. november 25., hétfő 20:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Kis update:

Csütörtök este - a páromnak köszönhetően - bekerült 5db oto. Megtörtént a beszoktatás, aztán ment az aggódás, hogy reggelre jól legyenek, de alaptalan volt az aggodalmam. Aztán magára hagytam az akit hétvégére egy kis wellnessezés, meg a veszprémi állatkert meglátogatása miatt.
Kicsit paráztam, hogy mi lesz, mire hazaérek.
Algamentes akváriumüveg lett az eredmény. A barna alga teljesen eltűnt. :D Nagyon jól érzik magukat a halak, beilleszkedtek a "falkába", viháncolnak, mindent végignyalnak, keresik a kaját. :)

A tegnapi vízcsere kimaradt, mert nem volt hozzá hozzá energiám, a sok szaunázás, úszás és zabálás kivette belőlem az erőt teljesen. :P
Ma kondi terem, holnap a kocsin kell lecserélni a papucsokat télire, szóval a vízcsere most kicsit tolódik sajnos.
De a héten végre talán sikerül beszerezni az áhított kevertágyas gyantát, és elkezdhetem a lágy vízre váltást, csak kellene még egy 20 literes edény, kanna, akármi hozzá....

:pápá:

_________________
Kép


2013. november 11., hétfő 14:30
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron