Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 8:20



Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Következő
 Path of enlightenment - 54L low tech ryoboku 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tegnap megejtettem az utolsó idei vízcserét. :)
Hát mit mondjak, már nagyon ráfért szegényre, nagyon leharcolt állapotban volt. A HM közül akkora staghorn telepet szedtem ki, hogy elment volna önálló növénynek... :(
Megnyírtam a parvulát, mert már kellett neki egy kis frissítés, kezdett rajta megtelepedni a bba itt-ott. Kiszedtem a középső fadarabot, amiről leműtöttem a nagy anubiast. Visszavágtam a léggyökereit, levágtam róla az összes málló levelet és a rizómát 3 részre vágtam, meglátjuk, mit hoz majd így... A fa alatt durván megindult a marsilea. Hozott 3 db 4 levelű lóherét. :D
Visszavágtam a rotalát, a hm-et, a pogokat... Most biztos lesz pár napig scum. :/
Az üvegen már elég szép mennyiségű zöld pont gyűlt össze, meg néhol ecset is, amit a jó kis műanyag lapocskámmal orvosoltam.
Leszívtam a mulmot, amennyire tudtam, most már szép tiszta minden, csak középen a két kő között van egy üres rész, ahol az anubias volt. Ide a marsilea reményeim szerint majd szépen benövi magát. :D Meg kerül még mögé pogo is. Ment a szokásos neptun baci+a heti tropica táp+a napi macro és l. carbo.

A co2 még mindig az élesztős, amit már nagyon kellene cserélnem, de a múlt héten lusta voltam, illetve a tartalék cukrom az egyik süti tésztájához elment... :p Majd holnap keverek új löttyöt, mert 1-én otthon leszek, tudom figyelni, ha esetleg sok lenne az elején a kraft. Hát ennyi lenne. :)

Illetve szeretnék még eldicsekedni valamivel. Azt hozta karácsonyra a Jézuska, hogy apuka leszek! :D
Tehát bővülni fog az akvakertész közösség! :D Bár egyelőre még csak a 8. hétben járunk. :)
Szóval ez egy elég különleges karácsony volt idén. :)

_________________
Kép


2013. december 30., hétfő 10:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
A Tropica plusz táp tényleg prémium minőség.
Ha megindul a
hamar benövi a talajt , lehet nem is kell vagdosnod .

Remélem, hogy szépen megindul az előtér hamarosan. A parvulán már kezd látszani, hogy indulgat, de még nagyon messze van ahhoz, hogy a frontüvegnél hemzsegjenek a friss hajtások. :D A marsilea meg remélem folytatja ezt az iramot.

Sajna visszatért kicsit a felszíni hártyásodás. :( De nem az opálos, vastag cucc, hanem az átlátszó, olajszerű vékony film. Lehet, hogy a pagok díjazzák így a nyírást, vagy esetleg az kavart be, hogy a még meglévő - 2-3 kupaknyi - easy carbot használom most, hogy végre eltűnjön a flakonja a szekrényből. Tegnapra már kicsit lájtosabb lestt a dolog. Remélem, hogy hamarosan eltűnik.

az elhanyagolt szűrő miatt sajna most kicsit jobban bedurrantak az algák. Remélem, hogy nemsoká vége lesz ennek az év végi rohanásnak és lesz időm hét közben is többet foglalkozni az akival.

_________________
Kép


2013. december 10., kedd 11:45
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
A Tropica plusz táp tényleg prémium minőség.
Ha megindul a
hamar benövi a talajt , lehet nem is kell vagdosnod .

_________________
Kép


2013. december 9., hétfő 14:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tegnap happening volt...
Kihasználtam ezt a rendkívül hosszú hétvégét, mert már nagyon ráfért az akira egy nagyobb karbantartás. Volt itt minden, szűrő takarítás, mert már alig csordogáltunk (meg is jelent némi staghorn :ezkesz: ). Úgyhogy a perlont is újra cseréltem ismét, ha már megbontottam a rendszert. No meg a csöveket is pucoválnom kellett, mert már kezdett az is bedurranni. Kapott némi bacit szárazon, aztán ment vissza a szekrénybe. Megnéztem a légtelenítőjét is: törött mind a két karmantyúja, szóval csak a tömítés fogja, meg a törött részen a kiálló kis darabkák. :roll: Szerencsére lehet hozzá kapni ilyet külön óccsóér, és akkor már a csöveket is lecserélem átlátszóra.

Az aki kapott némi fazon igazítást:
A blyxa ment a levesbe, mert nagyon tönkre ment/elolvadt. Egy kisebb tő maradt benn, ami viszont teljesen egészséges. A pogokat is visszanyestem, mert már nagyok voltak, ezekkel a levágott végekkel ültettem be a blyxa helyét. Ezeket majd kicsit magasabban fogom tartani, hogy legyen egy kis átmenet hátul.
A rotalát is rendbe vágtam, mert már hatalmas volt némelyik tő. Most már nem ültettem vissza őket, mert nem akarok hátra belőle nagya bokort. Ezen kívül még a HM kapott egy minimális fazonigazítást.
Ami nagyon meglepett, hogy a marsileák kezdenek bedurranni kb 2 hónapnyi stagnálás után. Lehet, hogy jobban csípnék a tropica tápot? Az egyik tő a beültetés óta szépen fejlődik, már vagy 20 centis indát növesztett, szép nagy levelekkel, de most a többi is rákezdett. Legközelebb kicsit megritkítom és szétültetem őket. Jól mutatnak a sziklák tövében. A középső nagy anubias csapnivalóan néz ki, a régi levelei nagyon leharcoltak és algásak. Ha hoz pár újat, akkor ezeket lecsapkodom, ha addig nem sikerül petite-re cserélnem.
Jó nagy, kb 70%-os vízcserét kapott az aki, ment a szokásos tropica táp heti adaggal, meg a 3ml kálumos macro, mellé pedig újra kapott biostartot az aki.

Lassan érik egy csőcsere is, mert már egy évesek a csövek, két db 6500K-s cső megy a helyére.... majd egyszer. :D És akkor már lentebb is fogom engedni a lámpát, bár a kilógó fa miatt ez nem lesz olyan nagy különbség... :p
Januáriusban szeretnék venni végre egy 30 literes hordót, hogy tudjak gyantával rendesen lágyvizet gyártani, talán akkor kicsit jobb képet mutat majd az aki.

Szeretnék fotókat is készíteni végre, de tegnap a baci miatt még kicsit ködös volt az aki, este meg már nem volt erőm.
Sajna elég feszítettek a napjaim mostanában, szóval nem tudom, mikor lesz végre időm elővenni a photo apparat-ot.

Ennyi, köszi, hogy benéztél! :pápá:

_________________
Kép


2013. december 9., hétfő 10:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Köszi szépen! :)

_________________
Kép


2013. december 3., kedd 11:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Igen , mi szeretjük az ilyen hangulat képeket!!

_________________
KépKépKép


2013. december 2., hétfő 21:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
A hangulat már megérte a kattintást

_________________
Kép


2013. december 2., hétfő 20:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Kis update:

Kevertem új löttyöt fél liter cukorból, meg kb 10 g élesztőből. Mindezt a kólásüveg címkéjének felső széléig töltöttem fel langyos vízzel. Ez már szépen átviszi a kerámiát.
A növényekhez nem nyúltam, csak amit az amanok, meg a halak kiforgattak. Ezen felül perlon csere volt, meg bacizás. Lassan eljutok odáig, hogy lesz időm rendesebb képet csinálni, akkor lövök egy totált is. Addig is egy kis pillanatkép:
Kép

Köszi, hogy benéztél! :pápá:

_________________
Kép


2013. december 2., hétfő 20:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
A régi nem volt olcsóbb ?


Olcsóbb volt, de csúnyább is. Ez megérte az árát, mert nagyon jutányos áron jutottam hozzá. :)
Viszont nem is viszi át a "lötty". Már kezdett kimerülni, holnap keverek egy kicsit kraftosabbat.

_________________
Kép


2013. november 26., kedd 22:10
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Molroth írta:
BRÉKING!

Megérkezett az üveg difim!!! :D Ez az első üveg cuccom. :)
Kép

A régi nem volt olcsóbb ?

_________________
Kép


2013. november 26., kedd 19:12
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron