Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 4:26



Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
 Path of enlightenment - 54L low tech ryoboku 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Az üllői úton van egy pár köves. Nézegettem annó már én is.

_________________
KépKépKép


2014. október 7., kedd 20:13
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Molroth írta:
Csak hogy magamnak is dokumentáljam:

Pötög az agyam az átrendezésem, most higy hétvégén jobban belenyúltam az akiba. A víz azóta letisztult egyébként, és sokkal jobban áll neki az alacsony gyep, mint az előző, elvadult verzió. Csak sok helyen nem sikerült visszatuszkolni a parvula gyepet, és sok hejen kint van a gyökérzet is a talaj felett... :S Nem tudom, mit lehetne vele kezdeni a talaj rátöltésen, meg a teljes újra ültetésen kívül... :(

Nah de ami miatt írok, hogy kezd véglegesedni bennem a végső hardscape, ami egy kb klasszikusnak mondható 5 köves iwagumi lesz, egy jó nagy főkővel, két közepessel, és két kisebbel.
A tervezett növény lista:
Montecarlo gyep
Parvula a kövek tövében, csak nagyon minimális mennyiségben
Valisneria nana, vagy eleocharis montevidensis a főkő mögött

A valisneria felé hajlok inkább, mert az szerintem inkább mondható stem növénynek, de ezt lehet, hogy rosszul gondolom. :)
Stem helyett bevethető még pl limnobium, de az nem tudom, mennyire marad meg csapvízben, nincs vele jó tapasztalatom...

És akkor már csak egy jó kő kereskedést kell találnom. :)

De mindezt csak a nano összerakása utánra tervezem. :)

A sima valisneria szóba sem jöhet ?Mondjuk asiatica

_________________
Kép


2014. október 7., kedd 18:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Csak hogy magamnak is dokumentáljam:

Pötög az agyam az átrendezésem, most higy hétvégén jobban belenyúltam az akiba. A víz azóta letisztult egyébként, és sokkal jobban áll neki az alacsony gyep, mint az előző, elvadult verzió. Csak sok helyen nem sikerült visszatuszkolni a parvula gyepet, és sok hejen kint van a gyökérzet is a talaj felett... :S Nem tudom, mit lehetne vele kezdeni a talaj rátöltésen, meg a teljes újra ültetésen kívül... :(

Nah de ami miatt írok, hogy kezd véglegesedni bennem a végső hardscape, ami egy kb klasszikusnak mondható 5 köves iwagumi lesz, egy jó nagy főkővel, két közepessel, és két kisebbel.
A tervezett növény lista:
Montecarlo gyep
Parvula a kövek tövében, csak nagyon minimális mennyiségben
Valisneria nana, vagy eleocharis montevidensis a főkő mögött

A valisneria felé hajlok inkább, mert az szerintem inkább mondható stem növénynek, de ezt lehet, hogy rosszul gondolom. :)
Stem helyett bevethető még pl limnobium, de az nem tudom, mennyire marad meg csapvízben, nincs vele jó tapasztalatom...

És akkor már csak egy jó kő kereskedést kell találnom. :)

De mindezt csak a nano összerakása utánra tervezem. :)

_________________
Kép


2014. október 7., kedd 18:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Nagyon nehéz újat kitalálni...
Az biztos! De amit én le akartam venni, az Amano mester egyik akváriuma, amire elég sokan mentek rá mostanság, ezért is vetettem el.
No meg szeretnék egy könnyebben karban tartható akváriumot, az iwagumi stílust meg elég jó kihívásnak tartom.
Ráadásul ugye a nano is fás aki lesz és ezt valahogy ellensúlyozni kell, nehogy zavar támadjon az erőben! :D

_________________
Kép


2014. október 5., vasárnap 20:21
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Nagyon nehéz újat kitalálni...

_________________
Kép


2014. október 5., vasárnap 18:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Ma kicsit szerettem volna a marsileát megritkítani, mert kezdett elnyomni mindent... Sikerült felszakítani egy 30x20 centis részt, ahol volt minden. Ezen úgy felkú.tam magam, hogy kigyomláltam mindenhonnan a marsileát... Mivel sok volt az algás levél, így jól kiba.ztam az egészet a kukába. Olyan brutális mulm kavarodott fel, hogy ha ebből nem lesz algabumm, akkor semmiből... Persze volt vízcsere, de mindent nem tudtam leszívni. Jött a marsileával a parvula, meg az abba belenőtt montecarlo is, ezt próbáltam a lehető legjobban vissza ültetni, remélem hamar ismét összefüggő gyep lesz belőle. A matogrossenét szintén kukáztam, mert nem ment semmire, csak olvadt el szép lassan, meg húzta magára az algát. De a tuberculatum jól érzi magát! :) A pogot is kiirtottam, hogy minél kevesebb növény legyen benne.

A következő elrendezést is kukáztam, mert sok hasonlót láttam mostanság, meg a fát és a követ is elhasználom a nanohoz, szóval mást kell kitalálni.
Ez a más egy köves minimál aki lesz montecarlo gyeppel, mohával, meg pár kisebb kiegészítő növénnyel (parvula a kövek tövébe és egy kevés stem).
A kő még passz, meglátjuk mi lesz a tüzépen. :P

_________________
Kép


2014. október 5., vasárnap 17:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Mi lenne ha nem lennének egy kupacba a köveid.
Mindenki egy kupacba rakja :D
Mi lenne ha egy vízmosásban akadnának fenn az ágak ?
Kép

Kép


Hát, nem szeretnék most is erdős akváriumot csinálni, ezért nem is gondolkozok vízmosásban, meg hasonlókban, de a fülembe ültetted a bogarat! Meg fogom nézni 2 külön szigetecskével. :)

_________________
Kép


2014. augusztus 30., szombat 21:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Mi lenne ha nem lennének egy kupacba a köveid.
Mindenki egy kupacba rakja :D
Mi lenne ha egy vízmosásban akadnának fenn az ágak ?
Kép

Kép

_________________
Kép


2014. augusztus 30., szombat 14:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Sziasztok!

Lassan elkezdem tervezgetni az új akváriumom, és bár még nagyon kezdeti szakaszban vagyok, szeretném savazásra nevezni! :)
Az akvárium 60x30x30-as méretű, a kövek zöld gránitból vannak, köszönet értük [USER=3984]@keszalvo[/USER] (Viktor)! :)

A célom egy szigetes elrendezés, körülötte dekorhomokkal, amit elsősorban ez az akvárium inspirált:
Kép
Nyilván a méret, az arányok, meg sok minden más miatt nem a másolás a cél, de innen indult minden.

A múlt heti Iwagumi contesten sikerült bányásznom egy jó kis red moor-t, amin jó sok vékony ág van, ezeket majd leműtöm és egyesével fogom felhasználni. Az arányok miatt itt egy kép:
[url='https://flic.kr/p/oGdrZH']KépProjekt Enigma[/url] by [url='https://www.flickr.com/people/89867749@N02/']Laci Sziládi[/url], on Flickr

A kövekkel még csak elkezdtem ismerkedni, egyelőre nem használtam fel az összeset, és jelenleg ezt sikerült kihoznom a központi felépítmény gyanánt. Természetesen bevetem én is a geotextilt, és ezen kívül még a kövek réseit is növényesíteni fogom.
Szóval akkor ide lőjetek! :D
[url='https://flic.kr/p/oGdrt2']KépProjekt Enigma[/url] by [url='https://www.flickr.com/people/89867749@N02/']Laci Sziládi[/url], on Flickr
[url='https://flic.kr/p/oGdrMD']KépProjekt Enigma[/url] by [url='https://www.flickr.com/people/89867749@N02/']Laci Sziládi[/url], on Flickr

_________________
Kép


2014. augusztus 30., szombat 14:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Ennyi nevezett között jó helyezés.
Gratulálok !

Köszönöm szépen Papó! Párszor átlendítettél a holtponton. :)

Molnár Béla írta:
Én is :pápá:


Köszönöm szépen! Most, hogy így utána számoltam, a középmezőny vége felé vagyok vele, Ami nem is rossz ahhoz képest, hogy csapnivaló a fotó minősége, meg hát az aki is csapvízzel megy, meg élesztős co2-vel. Talán jövőre sikerül belépni az első ezerbe. :)

_________________
Kép


2014. augusztus 15., péntek 15:12
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron