Pontos idő: 2024. október 1., kedd 12:34



Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 New project(majd lesz név is 1x) 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2010. március 6., szombat 19:20
Hozzászólások: 26
N-dee írta:
Egy kis ápdét. Pár nap múlva lesz egy hónapos az aki és ennek örömére a mai vízcsere után lőttem pár képet.

Az elmúlt hónap eseményei:

A 2. hét közepe-vége felé felütötte a fejét a barna alga. Ezen nem is nagyon csodálkoztam, mert hiába járattam a szűrőt külön hordóban, mégis csak egy friss akváriumról van szó és már első naptól ment a fotontorpedó napi 8h-ban, a tápozás szintén maxon, vízcserék pedig "csak" hetente 1x50%. Hetente adagoltam a NitraAct-et és mára már úgy néz ki, hogy kezd helyreállni a biológiai rend, barna alga már alig van. Egyéb algák hála Istennek eddig nem próbálkoztak, leszámítva nagyon minimális(tényleg csak nyomokban) fonal algát a HC-n és zöld pontalgát a köveken, de ezt betudom az erős fénynek. Majd a burjánzó növényzet úgyis megoldja :D

A forrásmoha repült az akváriumból, mert nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. Az Istenért sem volt hajlandó oldalra terjeszkedni, felfelé viszont annál inkább. Ma Jávai moha került a helyére.

A mai vízcsere alkalmából barátomhoz került a neonhal csapat is, mert már untam őket. A kérdés még nyitott, hogy mi lesz majd helyettük.

Rotalat már formázgatom, de nekem még hiányzik valami kecsesebb, vörösebb növény közülük. Valószínű még megspékelem majd egy kis Ludwigia arcuataval.

A mészkövek szépen kifehéredtek. Igen, bizony mészkövek. Kíváncsi voltam, hogy mennyi is az az annyi Ca kioldódás a CO2 hatására. Azért bátorkodtam kísérletezni vele, mert a heti vízcseréket számítva, szerintem nagy galibát nem okozhatnak. A gondolatmenetem eddig be is jött. A GH-n és a kH-n is kb. 2-3 értéket dob az 1 hét alatt(de ebből ki tudja mennyi a tápozással bekerülő Mg szerepe), ez nem akkora és hirtelen változás, ami a pH és CO2 szinten tartásában korrigálásra adna okot.

Tehát eddig nagyjából ennyi a fejlemény, növöget minden, de már alig várom milyen is lesz, ha eléri a csúcspontját.

Akkor a képek:

Kép

Kép

Kép

Olyan nagynak tűnnek ezek a kövek egy ekkora akváriumba.
Csak a fotó miatt ?


2013. február 3., vasárnap 13:43
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
papó írta:
novenyesakvariumok írta:
Ha szabad nekem is szolnom en nem indicat tennek bele, nem igazan piros hanem inkabb narancs. Nezdd meg a rotala colorata-t

nincsen colorata-m :(

Ha kell neki kaphat egy keveset 17dike hetvegejen megyek haza, nekem sincs sok, de par szalbol is pikk-pakk felnevel egy fel akvariumra valot:-) de ha mindenkepp ludwigiat akar.... Esetleg rotala macrandra sp" japan red"?

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2013. február 2., szombat 23:35
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
N-dee írta:
HUGO írta:
Grat N-dee! Már most is fantasztikus, és mi lesz később!
HQI-val világítasz ha jól emlékszem. Azt megírnád milyen távolság van az aki és a lámpatest között? :D


Szia HUGO!

Lemértem gyorsan, kereken 30cm-re van.

Köszi!
SlyChocolate írta:
HUGO írta:
Grat N-dee! Már most is fantasztikus, és mi lesz később!
HQI-val világítasz ha jól emlékszem. Azt megírnád milyen távolság van az aki és a lámpatest között? :D

Úgy látom Téged is piszkál ez a dolog.
Még jó, hogy a mi nap Pit975 kolléga szóba hozta a témát.
;)


Már régóta piszkál ez a dolog mivel világítást akarok cserélni.

_________________
Pé.Zoli


2013. február 2., szombat 21:54
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
novenyesakvariumok írta:
Ha szabad nekem is szolnom en nem indicat tennek bele, nem igazan piros hanem inkabb narancs. Nezdd meg a rotala colorata-t

nincsen colorata-m :(

_________________
Kép


2013. február 2., szombat 21:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
HUGO írta:
Grat N-dee! Már most is fantasztikus, és mi lesz később!
HQI-val világítasz ha jól emlékszem. Azt megírnád milyen távolság van az aki és a lámpatest között? :D


Szia HUGO!

Lemértem gyorsan, kereken 30cm-re van.


2013. február 2., szombat 21:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
HUGO írta:
Grat N-dee! Már most is fantasztikus, és mi lesz később!
HQI-val világítasz ha jól emlékszem. Azt megírnád milyen távolság van az aki és a lámpatest között? :D

Úgy látom Téged is piszkál ez a dolog.
Még jó, hogy a mi nap Pit975 kolléga szóba hozta a témát.
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. február 2., szombat 21:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
Grat N-dee! Már most is fantasztikus, és mi lesz később!
HQI-val világítasz ha jól emlékszem. Azt megírnád milyen távolság van az aki és a lámpatest között? :D

_________________
Pé.Zoli


2013. február 2., szombat 21:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
novenyesakvariumok írta:
Ha szabad nekem is szolnom en nem indicat tennek bele, nem igazan piros hanem inkabb narancs. Nezdd meg a rotala colorata-t


Ez is szép, ez arra hasonlít, mint mikor a rotundifoliáim már felszínközelben vannak. Ugyanúgy megy át a zöldből a vörösbe. Még mindig a Ludwigia és az indica a befutó :)


2013. február 2., szombat 21:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Mexx2 írta:
Most ez az egy akváriumod van?
Mi lett a 216 literessel?


Óóóó...már 2 éve nincsen meg a "kicsike" :)


2013. február 2., szombat 21:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
papó írta:
Akkor a növényt hétfőn ledumcsizzuk.
Az indicának rövidebb és vékonyabb a levele mint a rotala rotundifolianak.


Rendben ;)


2013. február 2., szombat 21:30
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: