Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 22:37



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Mexx2 írta:
N-emy írta:


Ilyenem nekem is, van de úgy látszik ártalmatlan és még hasznos is az algák ellen.

Én is gazdája vagyok ezekből egy jó pár darabnak!Naponta nyomogatom össze(4-5db-ot) az üvegen őket! :mrgreen:
Az úszó növény(nekem kagyló tutaj van) nekem akkor csínált ilyet,mikor sok volt és nagyon betömörödött egy sarokba és sok volt totál víz alatt,mióta 2 hetente lefelezem ,azóta csodaszép levelei vannak.

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2012. július 28., szombat 10:42
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
N-emy írta:


Ilyenem nekem is, van de úgy látszik ártalmatlan és még hasznos is az algák ellen.

_________________
K.Tamás


2012. július 28., szombat 7:46
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 23., péntek 12:41
Hozzászólások: 590
Tartózkodási hely: Hatvan
Szia Tamás!

Ilyenek a csigáid?
http://kepfeltoltes.hu/view/110909/IMG_ ... es.hu_.jpg
Itt találtam róla infót : http://www.garnelaforum.hu/viewtopic.ph ... t=20#p8253
esetleg, ha mégsem ez ,akkor nézz szét ,hátha lesz valami a segítségedre.

A limnobiumodat sztem nem ők dézsmálják meg ,valószínűbb az a verzió amit Gábor említett ,hogy a levelek a víz alatt elrohadnak. Nálam is előfordult már ilyesmi, de a tigrisgarnik bedézsmálták ezeket a részeket.

AQViktor írta:
Nem planária?

A planária nem eszik növényt ;), a fehérjedús bomló hústetemekhez vonzódik inkább.


2012. július 27., péntek 21:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
T.Tamás30 írta:
Nem tudom mifélék,nem sikerül beazonosítani.Annyit tudok róluk elmondani,hogy alig 1mm a méretük,max 1,5mm fehéres átlátszó a házuk színe,alakjuk kb,mint egy fordított lapostányér.Valóban nem mentek a saláta levélre csak a garnéláim,és amikor kiszedtem,egyetlen darabot nem találtam rajta.Van az akváriumban 7db Helena csiga,azok a Tropicas növényekkel bekerült csigaállományt teljesen eltakarították.Csak a rommá rágott növényeket tudom lefotózni:
Kép
Kép


Szia Tamás!

Nekem régen a limbonium akkor hozott ilyen 'tüneteket" amikor az adott példány nem a vízfelszínen úszott, ahogy látom nálad is a víz alattiak ilyenek.Szerintem nem tetszik nekik hogy nem a felszínen úsznak

_________________
Sólyom Gábor


2012. július 27., péntek 20:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Nem planária?

_________________
KépKépKépKép


2012. július 27., péntek 20:34
Profil Honlap

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:26
Hozzászólások: 159
Soha nem láttam még hasonlót sem.


2012. július 27., péntek 19:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Nem tudom mifélék,nem sikerül beazonosítani.Annyit tudok róluk elmondani,hogy alig 1mm a méretük,max 1,5mm fehéres átlátszó a házuk színe,alakjuk kb,mint egy fordított lapostányér.Valóban nem mentek a saláta levélre csak a garnéláim,és amikor kiszedtem,egyetlen darabot nem találtam rajta.Van az akváriumban 7db Helena csiga,azok a Tropicas növényekkel bekerült csigaállományt teljesen eltakarították.Csak a rommá rágott növényeket tudom lefotózni:
Kép
Kép


2012. július 27., péntek 19:40
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:26
Hozzászólások: 159
Milyen csigáid vannak ?
Érdekes , hogy a salátát nem eszik a növényeidet pedig igen :shock:


2012. július 27., péntek 19:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Úgy néz ki,hogy a 7 végén ( nem kerül nekem keresztbe semmi),berakom a fákat az akváriumba,rá egy kis moha,meg némi egyéb növény amit majd jövőhéten rendelek meg.Viszont úgy fest,hogy az úszó növényeimet ki kell rámolnom az akváriumból,ugyanis teljesen szét rágták már ezek az igen kicsiny csigák.Majdnem az 1/3 betakarta anno ez a jópofa növény,mostanra már csak árnyéka annak az állapotának,leginkább egy csipketerítőre hasonlít.És ha kiszedem,akkor valószínűleg egy nagyobb mennyiségtől szabadulnék meg abból az átok csigából.Saláta levélre nem mentek,csak a garnélák illetve az Otocinclusok.Mást ötletem nincs,így marad ez az opció,mert nem szeretném ha többi növényem is ennek a drasztikus kajálásnak lenne az áldozata :? :(
És lefényképezni nem tudom ezeket sajna,mert alig 1mm-esek,és a gépeim nem birkóznak ezzel az apró pontokkal :evil:


2012. július 27., péntek 19:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Igényelné már a nyírást megint,de a fáim nem állnak még sehogy,azok nélkül pedig nem tudok formát adni neki :?
De ettől függetlenül imádom így is :mrgreen: (jah és még mindig Ékfoltosok vannak az akvában,csak a lehetetlen szög miatt látszanak Hengeli-nek :lol: )
Kép
Kép


2012. július 22., vasárnap 18:45
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron