Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 22:35



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A Carbot én sem próbáltam volna,többfelé olvastam,hogy nagyon nem tolerálja.Viszont annyira mobil hogy a fával együtt lehet kivenni,ránőtt már magára a fára.Így a mohával együtt illetve a fa mérenél kifolyólag nem tudom megcsinálni ezt a cloroxos kezelést.... :|


2012. november 18., vasárnap 22:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
N-emy írta:
Amennyiben mobil az anubiasod ,akkor az én javaslatom 3-4 perces 5%-os clorox oldatban való fürdetés. Utána bő öblítés és mehet vissza. A növény simán kibírja ,az alga viszont pár nap után el fog tűnni róla. Én így csináltam mindig ,amíg volt anubiasom, semmi károsodást nem tapasztaltam a módszer miatt. A carbos kezeléssel viszont frankón hazavágtam a növényt ,szóval azt semmiképp nem javasolnám.

Tényleg.
Ezt a cloroxos kezelést már a srácok is próbálták és működött .

_________________
Kép


2012. november 18., vasárnap 22:07
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 23., péntek 12:41
Hozzászólások: 590
Tartózkodási hely: Hatvan
Amennyiben mobil az anubiasod ,akkor az én javaslatom 3-4 perces 5%-os clorox oldatban való fürdetés. Utána bő öblítés és mehet vissza. A növény simán kibírja ,az alga viszont pár nap után el fog tűnni róla. Én így csináltam mindig ,amíg volt anubiasom, semmi károsodást nem tapasztaltam a módszer miatt. A carbos kezeléssel viszont frankón hazavágtam a növényt ,szóval azt semmiképp nem javasolnám.


2012. november 18., vasárnap 21:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Pemete írta:
T.Tamás30 írta:
Végeztem egy munkafázissal ismét,azaz a Floscopa-a Staugoryne és Hm-ek regulázásával-rendbetételével,üjra ültetésével.De még mindig nem vagyok kész teljesen,mert fán lévő mohát is meg kell nyírnom,illetve szintén a fán levő Anubiassal is kellene kezdeni valamit,gondolok itt a levelén található algára.Erre van valami ötletetek miként lehetne megvalósítani?
Valamint vízcsere és üvegtakarítás is hátra van még,de ezek már csak a holnapi nap fognak megtörténni.
Képek ha végeztem mindennel.
:pápá:

Azért valamit mutathattál volna :D

Lejárt a világítási idő,mire végeztem vele,holnap megpróbálok virítani... vagy legkésőbb kedden 8-)
Anubias témára valami tipp?


2012. november 18., vasárnap 21:27
Profil

Csatlakozott: 2011. március 26., szombat 15:51
Hozzászólások: 145
T.Tamás30 írta:
Végeztem egy munkafázissal ismét,azaz a Floscopa-a Staugoryne és Hm-ek regulázásával-rendbetételével,üjra ültetésével.De még mindig nem vagyok kész teljesen,mert fán lévő mohát is meg kell nyírnom,illetve szintén a fán levő Anubiassal is kellene kezdeni valamit,gondolok itt a levelén található algára.Erre van valami ötletetek miként lehetne megvalósítani?
Valamint vízcsere és üvegtakarítás is hátra van még,de ezek már csak a holnapi nap fognak megtörténni.
Képek ha végeztem mindennel.
:pápá:

Azért valamit mutathattál volna :D


2012. november 18., vasárnap 21:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Végeztem egy munkafázissal ismét,azaz a Floscopa-a Staugoryne és Hm-ek regulázásával-rendbetételével,üjra ültetésével.De még mindig nem vagyok kész teljesen,mert fán lévő mohát is meg kell nyírnom,illetve szintén a fán levő Anubiassal is kellene kezdeni valamit,gondolok itt a levelén található algára.Erre van valami ötletetek miként lehetne megvalósítani?
Valamint vízcsere és üvegtakarítás is hátra van még,de ezek már csak a holnapi nap fognak megtörténni.
Képek ha végeztem mindennel.
:pápá:


2012. november 18., vasárnap 19:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
Nagyon hangulatos videó! Szép az aksid Tomi! ;)


2012. november 5., hétfő 22:20
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
HMM... milyen jó hangulata van az akváriumodnak, le a kalappal.
LÁJKOLOM!!! :D :pápá:

_________________
KépKépKép


2012. november 5., hétfő 20:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
papó írta:
T.Tamás30 írta:
A videók is olyan gyatrára sikerültek mint a képek(telefonnal),de szerintem a lényeg látszik rajtuk :|
http://www.youtube.com/watch?v=YhpjOUJcyyQ
http://www.youtube.com/watch?v=sOpoCCqZpjk

Tomi !
Azért ebben az akváriumban van élet rendesen !
Valóban igazi akvárium , nem csak a neve az !
Büszke lehetsz rá !

Köszi papó :oops: Büszke is vagyok,de mint mindig kissé elégedetlen,ami ha kilakoltattam az algákat alább fog hagyni :geek:


2012. november 5., hétfő 20:21
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
T.Tamás30 írta:
A videók is olyan gyatrára sikerültek mint a képek(telefonnal),de szerintem a lényeg látszik rajtuk :|
http://www.youtube.com/watch?v=YhpjOUJcyyQ
http://www.youtube.com/watch?v=sOpoCCqZpjk

Tomi !
Azért ebben az akváriumban van élet rendesen !
Valóban igazi akvárium , nem csak a neve az !
Büszke lehetsz rá !

_________________
Kép


2012. november 5., hétfő 20:17
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron