Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 10:30



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
vaszabi írta:
Szia! A világítás dologhoz szeretnék annyit hozzáfűzni hogy a Philips csövekkel tényleg gond lehet hiába van ráírva hogy 865 biztos hogy nem jó!!! Saját tapasztalat a kis 20 literes aksimon energiatakarékos égő van Philips 865 6500K (az izzó felirata szerint) de nem szeretik a növényék a régi kiéget KÍNAI neve nincs 4300 K-s izzóval sokkal szebbek voltak pedig háromszor annyi volt mint a kínai elődje!!! Ha olcsó megoldást szeretnél akkor tudom ajánlani az Osram 865-öst én is ezeket használom és szerintem tökéletes választás!!!!!

A csőcsere esedékes lesz egyébként is,mert elmúltak 1 évesek a csövek.Megpróbálok majd valahonnan keríteni osram csöveket.Köszi a tippet.
Tibi,köszi neked is finomhangolások folyamatban.


2013. február 26., kedd 19:34
Profil

Csatlakozott: 2012. június 17., vasárnap 10:40
Hozzászólások: 200
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Szia! A világítás dologhoz szeretnék annyit hozzáfűzni hogy a Philips csövekkel tényleg gond lehet hiába van ráírva hogy 865 biztos hogy nem jó!!! Saját tapasztalat a kis 20 literes aksimon energiatakarékos égő van Philips 865 6500K (az izzó felirata szerint) de nem szeretik a növényék a régi kiéget KÍNAI neve nincs 4300 K-s izzóval sokkal szebbek voltak pedig háromszor annyi volt mint a kínai elődje!!! Ha olcsó megoldást szeretnél akkor tudom ajánlani az Osram 865-öst én is ezeket használom és szerintem tökéletes választás!!!!!


2013. február 26., kedd 16:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Első olvasatra ami tuti nem tetszik az a phillips csövek.
Csak rosszat hallottam róluk és sajna nálam is azok voltak.
:(
Most a fénycsöveim újra Sera-ra, cseréltem a phillipsek mentek a levesbe.

A tápok mennyisége.
A TF micro táp ami 100 literre 10ml lenne hetente.
De ez csak ajánlás optimális esetre.
Nálam (42l) amióta hetente 7ml TF micro és 3-3.5ml új TPN megy azóta faszányos minden.
Ami több mint 10ml micro táp hetente. Persze megy a macro is az heti 5 alkalommal 2ml.
Szóval a táp mennyiségét magadnak kell kikísérletezned...
Mi a kellő menyiség....???
De egy tuti minél több és hosszabb idejű a megvilágítás annál több tápanyagra van szüksége a növényeidnek.
Ami messze nem biztos, hogy napi tápozással a legjobb adagolni.
Lehet akár két naponta nagyobb menyiségben is.

Én ha a Te helyedbe lennék csak két dolgot tennék a már sokat emlegetett éjjeli levegőztetés.
A másik a fénycsövek cseréje...

Ez csak tipp volt persze úgy is Te döntesz.
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. február 25., hétfő 21:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Tamás,érdekesség képpen 200 literre,60 ml/hét,12ml/nap macro az én akvámban!!!!!!!
És nem mondanám hogy nagyon dzsungeles lenne a növényzet!

_________________
Kép Kép Kép


2013. február 25., hétfő 9:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
papó írta:
T.Tamás30 írta:
Ma megvolt a szokásos vízcsere.Algák nem bírnak magukkal :(
Fonal alga van jelen a Ammania-n illetve szétszórtan mindenhol,kivéve az új Echino fajtán,illetve a Rotalakon.A Stau nagyon stagnál sőt 1-2 tövet leszámolva,csak sínylődik és persze miért is ne,megjelent rajta az a fekete alga "szépség". Már kissé uncsi. :|

A fonal könnyen lejön .
A Stau elsősorban a gyökereivel van elfoglalva , nyugi.
Ha kicsit nőtt -olyan 4-5 cm magasra - akkor óvatosan kihúzod a talajból -ha az alsó levelek algásak - visszavágod alulról az első gyökérképződésig - leszeded az alsó leveleket és visszaülteted.
Egyszer megcsinálod és többet nem is fog algásodni , nem szabad neki.
A kertet gondozni kell :D
A mesterfogásokat pedig egymástól tanulgatjuk .... :kocka:

No para :D
Csak az a gond,hogy nem csak az alsó levelekkel van a gond,holnap majd csinálok képeket,hogy hogyan is néznek ki.
Köszi a tippeket.


2013. február 24., vasárnap 20:47
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
T.Tamás30 írta:
makro 5ml/nap

Ez az új?
Mert én napi 8ml-t adagoltam 300 literre kevesebb fény mellett.

_________________
K.Tamás


2013. február 24., vasárnap 20:40
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
T.Tamás30 írta:
Ma megvolt a szokásos vízcsere.Algák nem bírnak magukkal :(
Fonal alga van jelen a Ammania-n illetve szétszórtan mindenhol,kivéve az új Echino fajtán,illetve a Rotalakon.A Stau nagyon stagnál sőt 1-2 tövet leszámolva,csak sínylődik és persze miért is ne,megjelent rajta az a fekete alga "szépség". Már kissé uncsi. :|

A fonal könnyen lejön .
A Stau elsősorban a gyökereivel van elfoglalva , nyugi.
Ha kicsit nőtt -olyan 4-5 cm magasra - akkor óvatosan kihúzod a talajból -ha az alsó levelek algásak - visszavágod alulról az első gyökérképződésig - leszeded az alsó leveleket és visszaülteted.
Egyszer megcsinálod és többet nem is fog algásodni , nem szabad neki.
A kertet gondozni kell :D
A mesterfogásokat pedig egymástól tanulgatjuk .... :kocka:

_________________
Kép


2013. február 24., vasárnap 20:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Nah szóval akkor szép sorrendben:
- a hártya eltűnőben van,nagyon kis mennyiség volt már jelent a mostani vízcserénél,pedig nem piszkáltam a héten
1.Üveg lilypipe,találsz róla képet miként helyezkedik el az akváriumban
2. 3x39W T5HO philips 865-ös csövek 6500K világítás pedig napi 8,5 órában 11:15-től 19:45-ig
3. ÉLesztős cucc, Sera diffúzorral történik a beoldás,kihoztam a most a lilypipe áramlásnak irányába,napi 1-1,5bpm,világítás indulása előtt megnyitva és világítás vége előtt 40 perccel visszavéve
4. papó féle tápok mikro 15ml/hét,makro 5ml/nap
5.a halakat este 7 óra magasságában etetem,Sera Flora lemezes táppal,és mindig csak annyit amit el is tüntetnek,figyelem a reakcióikat.ritkán Sera spirulina tabit is kapnak.
Abszolúte nem unalmas,sőt kihívásként kezelem a dolgot,csak látom,hogy még nem sikerült úrrá lennem gondokon.Jah és ezek az algák a hártya nélkül is megvoltak.Ezért szanáltam ki anno a növényeket,olyan drasztikusan,hogy amin csak a legkisebb jele is volt algának vagy egyéb gondnak az került ki az akvából,egyedül az Anubias és a Microsorium volt a kivétel,de szerintem holnap az is költöztetem ki belőle,bár fejlődik,de megmaradt rajta az alga,viszont úgy látom,hogy a Microsorium szépen legyűri az algát.Így hirtelen ennyi jutott az eszembe.


2013. február 24., vasárnap 20:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
T.Tamás30 írta:
Ma megvolt a szokásos vízcsere.Algák nem bírnak magukkal :(
Fonal alga van jelen a Ammania-n illetve szétszórtan mindenhol,kivéve az új Echino fajtán,illetve a Rotalakon.A Stau nagyon stagnál sőt 1-2 tövet leszámolva,csak sínylődik és persze miért is ne,megjelent rajta az a fekete alga "szépség". Már kissé uncsi. :|

Tomi tudod én is szenvedtem eleget velük.
Így már némi tapasztalat (hála Papónak) mit is csinálva rosszul van alga.
Itt a naplódban már le lett írva több dolog is.
Megpróbálom összeszedni a legismertebbeket amire várom a válaszodat...

1. Flow?
2. Fény (kelvin, watt/liter, órák száma, világítás típusa gyártója)?
3. A CO2 beoldás típusa elhelyezés az akvában? Időtartama?
4. Jelenlegi tápozásod?
5. Napi etetése a halaknak. Mivel és mennyit?
Ezek okozhatják mint fő okok persze lehet ezer más ok is.

Ui.
Lehet más unalmas de!
Amúgy tutira mondom amíg hártyád van addig algád is lesz.
Ha más miatt nem is mert nem kapnak megfelelő fényt a növényeid.
Hisz a hártyának jelentős fény szűrő hatása van

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. február 24., vasárnap 20:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Ma megvolt a szokásos vízcsere.Algák nem bírnak magukkal :(
Fonal alga van jelen a Ammania-n illetve szétszórtan mindenhol,kivéve az új Echino fajtán,illetve a Rotalakon.A Stau nagyon stagnál sőt 1-2 tövet leszámolva,csak sínylődik és persze miért is ne,megjelent rajta az a fekete alga "szépség". Már kissé uncsi. :|


2013. február 24., vasárnap 20:01
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron