Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 10:31



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2012. június 17., vasárnap 10:40
Hozzászólások: 200
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Sziasztok nekem is manado talajom van (ráadásul nem is kevés) az aksiban és akkor már értem miért is magas a ph és miért kemény a vizem ozmó víz használata mellett, igaz nekem viszont az algákkal nincs olyan nagy problémám csak egy kis ecset, de most úgy néz ki kezd helyrejönni az is. Tehát a manado nem olyan jó választás volt mint ahogyan azt gondoltuk. :(


2013. március 12., kedd 22:15
Profil

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
T.Tamás30 írta:
Folytattam némi nemű kísérletet az akváriumomban levő Manado aljazattal.Fogtam egy 3dl-es müa poharat és szedtem ki bele az akváriumomból aljzatot.Hozzá teszem,hogy ez az aljzat érintetlenül 2011 októbere óta bent van.Vissza a kísérletemhez.A kiszedett manadora engedtem 3-4x annyi tiszta ozmo vizet.Elkezdtem mérni az összkeménység és karbonátkeménység értékeket.Ezek az értékek születettek (március 4.-én indítottam a kísérletet):
márc.5-e : GH:6
KH:7-8
márc.6-a: GH: 9-10nk°
KH:8nk°
márc.12-e : GH:~19nk°
KH:10nk°
Szerintem ez az aljzat nem igazán fejezte be a keményítő tulajdonságát,pedig papír forma szerint kb. fél év alatt kimerül ezen tulajdonsága.Mivel ozmo vízzel cserélek az akváriumban (eleinte 2/3 osmo-1/3 csapvíz,most full ozmo) gondolom roppant módon nem tetszik ez az ingadozás a növényeknek.Illetve a ph-t sem tudom lejjebb vakarni 7,1 alá.Ha elölről kezdeném az egészet messzire elkerülném ezt a talajt.

Nem csodálom ezek után , hogy még a mai napig az algákkal harcolsz.


2013. március 12., kedd 21:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Folytattam némi nemű kísérletet az akváriumomban levő Manado aljazattal.Fogtam egy 3dl-es müa poharat és szedtem ki bele az akváriumomból aljzatot.Hozzá teszem,hogy ez az aljzat érintetlenül 2011 októbere óta bent van.Vissza a kísérletemhez.A kiszedett manadora engedtem 3-4x annyi tiszta ozmo vizet.Elkezdtem mérni az összkeménység és karbonátkeménység értékeket.Ezek az értékek születettek (március 4.-én indítottam a kísérletet):
márc.5-e : GH:6
KH:7-8
márc.6-a: GH: 9-10nk°
KH:8nk°
márc.12-e : GH:~19nk°
KH:10nk°
Szerintem ez az aljzat nem igazán fejezte be a keményítő tulajdonságát,pedig papír forma szerint kb. fél év alatt kimerül ezen tulajdonsága.Mivel ozmo vízzel cserélek az akváriumban (eleinte 2/3 osmo-1/3 csapvíz,most full ozmo) gondolom roppant módon nem tetszik ez az ingadozás a növényeknek.Illetve a ph-t sem tudom lejjebb vakarni 7,1 alá.Ha elölről kezdeném az egészet messzire elkerülném ezt a talajt.


2013. március 12., kedd 21:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Tomi egyre pofásabb az akvád!
Csak egy dolog esetleg a lilyt megtakaríthatnád.
:?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. március 10., vasárnap 19:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Kövek nélkül,növény nyírás után,vízcsere után,kissé homályosan távolról.....
Kép


2013. március 10., vasárnap 19:47
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
T.Tamás30 írta:
papó írta:
Azért a totálkép nagyon baba !!
Ha a jobboldalon a vörös cabomba elterjed kész is van
Nem hiányzik bele az ammania.
Látszik a növényeden a nem elég világítás , mert ritkán hozza a leveleket és nyúlik a fény felé .

Szerinted elég lesz a 3x39 watt T5 továbbra is,csak friss csövekkel? Vagy bővítsem?

Nem tudom Tomi !
Elvileg elég

_________________
Kép


2013. március 3., vasárnap 19:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
papó írta:
Azért a totálkép nagyon baba !!
Ha a jobboldalon a vörös cabomba elterjed kész is van
Nem hiányzik bele az ammania.
Látszik a növényeden a nem elég világítás , mert ritkán hozza a leveleket és nyúlik a fény felé .

Szerinted elég lesz a 3x39 watt T5 továbbra is,csak friss csövekkel? Vagy bővítsem?


2013. március 3., vasárnap 19:44
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Azért a totálkép nagyon baba !!
Ha a jobboldalon a vörös cabomba elterjed kész is van
Nem hiányzik bele az ammania.
Látszik a növényeden a nem elég világítás , mert ritkán hozza a leveleket és nyúlik a fény felé .

_________________
Kép


2013. március 3., vasárnap 19:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Kép
Kép
Kép
Az Amania kitelepítésre került teljes mértékben :( Ugyan úgy jártam vele mint a múltkor,elcsökevényesedtek a hajtásvégek.Csak most azzal a különbséggel hogy az összes bent lévő tövön kialakult ez a jelenség,annak kíséretében,hogy a növény elveszítette a pirosas színvilágát is.És szinte húzta magára a fonál algát.Nem vártam meg míg beborítja az ecset is így kilakoltattam.Ha az égiek is úgy akarják akkor találtam egy oldalt ahonnan be tudom szerezni a szükséges Osram f.csöveket,így azok is cserére kerülnek 1-2 héten belül.Szóval itt tartok most.


2013. március 3., vasárnap 19:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Drukkolok Neked Tomi...
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. február 26., kedd 19:45
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: