Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 8:19



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
T.Tamás30 írta:
Megtörtént a vízcsere,hátul a Rotala egy részét újra ültettem,mert nem talált magára az előző nyírásból.A jobb oldalt még hagytam,lehet a héten összerakok ismét egy növényes tálkát,és ahhoz felhasználom alapanyagnak.Láttam pár Microsorium gyerkőcöt a levelek végén,hagyom őket erősödni aztán aztán szétültetem őket a fán,hogy terebélyes zöld korona legyen rajta.Növények továbbra sem színesednek,még annyira sem mint régebben. Ebből a zöld gyönyörűségből egy jó csomót kiszedtem,és elkezdtem gondolkozni,hogy lehet kötelet kellene belőle sodornom :|
Képek nem készültek,mert sok hangulatom nem volt fotózni ezt az alga tanyát.

Nagyon sajnálom Tomi !
Valami átok ül rajtad úgy látszik

_________________
Kép


2013. április 28., vasárnap 18:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Megtörtént a vízcsere,hátul a Rotala egy részét újra ültettem,mert nem talált magára az előző nyírásból.A jobb oldalt még hagytam,lehet a héten összerakok ismét egy növényes tálkát,és ahhoz felhasználom alapanyagnak.Láttam pár Microsorium gyerkőcöt a levelek végén,hagyom őket erősödni aztán aztán szétültetem őket a fán,hogy terebélyes zöld korona legyen rajta.Növények továbbra sem színesednek,még annyira sem mint régebben. Ebből a zöld gyönyörűségből egy jó csomót kiszedtem,és elkezdtem gondolkozni,hogy lehet kötelet kellene belőle sodornom :|
Képek nem készültek,mert sok hangulatom nem volt fotózni ezt az alga tanyát.


2013. április 28., vasárnap 18:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Ilyenem nekem is volt anno , de ez szerintem nem fonal. Még 1 vegyszert próbálj meg. Alga excite. Nekem akkor bevált. Papó kimértünk a megfelelő adagot így nem kellet egy teli "kannával" megvenni:)

_________________
Kép Kép


2013. április 28., vasárnap 14:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
Nálam a jávain volt valami hasonló de a poros kezelés után szépen kifehéredett és el is tűnt.
Nekem Olyan zöld pókháló szerű volt rajta . Úgy nézett ki mint a " vattacukor "

_________________
Kép


2013. április 28., vasárnap 13:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Múlt szombaton és most szombaton,valamint a kettő között volt a kezelése az akváriumnak az alga ellen (tehát 3x összesen),mindegyik alkalommal por formájában,illetve manuál eltávolítás formájában.Így néz ki most:
Kép
Kép
Szóval ez az egész egy elcs.. rejtély,hogy mi zajlik nálam.Kár,hogy nincs tökönbökős smile :|


2013. április 28., vasárnap 13:35
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Külső szűrőn van perlonvatta?

_________________
K.Tamás


2013. április 22., hétfő 20:03
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
T.Tamás30 írta:
edit86 írta:
Mindenkinél akadnak kisebb nagyobb időszakos gubancok de majd minden rendeződki! Hajrá ,kitartás!

A kisebb-nagyobb gubancok nem időszakosak,az elejétől fogva gubanc van,ezért mondom megszoktam 8-)
Icepeak:
Nem állandóan szedem ki a növényeket,idáig egyszer voltak kint mióta bent vannak,akkor már nagy volt gikszer.
Port használtam mint írtam is,az alga meg virul tovább,előírtak szerint adagoltam.Egy kezelésre való adagom még van,azt majd beletolom,meglátom mi lesz belőle.Köszi az ötleteket. :pápá:

A héten told be , legfeljebb küldök még ..

_________________
Kép


2013. április 22., hétfő 18:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
edit86 írta:
Mindenkinél akadnak kisebb nagyobb időszakos gubancok de majd minden rendeződki! Hajrá ,kitartás!

A kisebb-nagyobb gubancok nem időszakosak,az elejétől fogva gubanc van,ezért mondom megszoktam 8-)
Icepeak:
Nem állandóan szedem ki a növényeket,idáig egyszer voltak kint mióta bent vannak,akkor már nagy volt gikszer.
Port használtam mint írtam is,az alga meg virul tovább,előírtak szerint adagoltam.Egy kezelésre való adagom még van,azt majd beletolom,meglátom mi lesz belőle.Köszi az ötleteket. :pápá:


2013. április 22., hétfő 18:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
Mindenkinél akadnak kisebb nagyobb időszakos gubancok de majd minden rendeződki! Hajrá ,kitartás!

_________________
Kép


2013. április 22., hétfő 18:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
T.Tamás30 írta:
Képes formában:
Távolról egész vállalható:
Kép
Ecset vs. fonal:
Kép
Fonal:
Kép
Ecset:
Kép
Tehát,ecsetet szoktam csipkedni,felszedem a növényt,sérült algás leveleket eltávolítom-újra ültetem.De ennél többet már nem szeretném bolygatni a növényeket,mert egy két újra ültetett növényen látom,hogy nem tett jót neki a "rendbetétel". A fonal algát kézzel kefével üvegmosóval szedegetem,de elég rövid idő alatt újra ugyan így néz ki.
Tehát itt tartok,de ez már így marad szerintem,azt hiszem a növénykajára-halkajára fogok már csak áldozni,egyéb dolgokat feleslegesnek tartok,mert eddig bármit is csináltam semmi maradandó változást nem értem el vele.

Akár honnan nézem , ez minden honnan VÁLLALGATÓ ! :D :pápá:

_________________
Kép


2013. április 22., hétfő 18:39
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: