Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 18:34



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9070-ről


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


2013. november 12., kedd 19:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A ház körüli munkák miatt tegnap elcsúszott a vízcsere mára.Egyúttal megejtettem az Echinodorus quad. rendbetételét csúnyán le volt gatyásodva.Egy jó 40 perces ollózással sikerült a sérült-elmállott-algás leveleket eltávolítani.Megcsipkedtem a Cryptot is.A rosanerviget kiszedtem az eddigi helyéről,kiszedtem egy kicsit világosabb helyre.Szórtam a talajba Sera tabit is.
Gondoltam mérek is azt amit tudok:
Ph : 7,3
Kh : 8-9
Gh : 8
A Ph nem tudom lejjebb tornázni,illetve nem tudom mérni a többi fontos dolgot sem ami azért árnyaltabbá tudná tenni a dolgokat.Mert ugyan a növények nőnek mint a dudva,de a szinek messze elmaradnak a remélttől illetve az algák is folyamatosan jelen vannak külömbőző fajtákkal.Szóval továbbra sem passzol minden,de kiderítenem elég necces mivel hiányzik a leltáramból pár dolog.


2013. november 11., hétfő 21:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Abszolúte ne tedd,mert első sorban magamnak csinálom.
Egy verseny miatt pedig nem akarom ezt az álláspontomat hanyagolni,mert meg kell lépjem azt a bizonyos szintet.
Majd szépen visznek oda a "nehézkes lépések" a maguk tempójában :)


2013. november 9., szombat 22:40
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
T.Tamás30 írta:
A héten roppant aktívak voltak az ancik az akváriumomban.Múlt vasárnap volt egy kis nyírás és újraültetés,azóta napi szinten kellett min. 3 tő növényt visszültetni.Az akvárium nem érte el azt a képet amit gondoltam így nem indulok továbbra sem versenyen,de nem zavar elsősorban magamnak csinálom.Amik miatt elcsúszott:a tabi hiányt megsínylették a növények,a bekerült növények az eddigi tapasztalatok szerint nem valóak ide hozzám jelenleg,mert nem nagyon hajlandóak fejlődni illetve szinesedni.Így ezek együtt vagy inkább ezek hiánya nem adja azt a látványt ami elképzeltem,ezért távol maradok a megmérettetéstől.

Nagyon sajnálom Tomi !
Pont a legrosszabb időpontban fogytál ki a tápokból.

_________________
Kép


2013. november 9., szombat 22:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A héten roppant aktívak voltak az ancik az akváriumomban.Múlt vasárnap volt egy kis nyírás és újraültetés,azóta napi szinten kellett min. 3 tő növényt visszültetni.Az akvárium nem érte el azt a képet amit gondoltam így nem indulok továbbra sem versenyen,de nem zavar elsősorban magamnak csinálom.Amik miatt elcsúszott:a tabi hiányt megsínylették a növények,a bekerült növények az eddigi tapasztalatok szerint nem valóak ide hozzám jelenleg,mert nem nagyon hajlandóak fejlődni illetve szinesedni.Így ezek együtt vagy inkább ezek hiánya nem adja azt a látványt ami elképzeltem,ezért távol maradok a megmérettetéstől.


2013. november 9., szombat 22:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Nem sűrgős megvárom majd a tablettát is.


2013. november 3., vasárnap 18:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
T.Tamás30 írta:
papó írta:
T.Tamás30 írta:
Az idei nevezés is elmarad.
Nem sikerültek a változtatások amit szeretten volna a növények terén,illetve a talaj tabi is rég elfogyott a növények észre is vették.
Majd egyszer talán.

Kedden megérkezik a tabletta.
Van még egy hét , nem lesz elég ? :(

Abból jó esetre szerdán vagy csütörtökön jutna hozzám.Hétfő a nevezési határidő.Nem hiszem hogy lessz belőlük valami.Az Alther ugye nem egy sprinter növény,az új limnophilia hipu. meg ugyan olyan színt hoz mint a bent levő Rotala keverék.A tabi hiányt meg mutatják a növények,mert eléggé gatyák a leveleik.
Szerintem ezekből a gondokból pár nap alatt nem lehet "kivakarni" a növényeket.
De nem bosszankodom mert továbbra is elsősorban magamnak csináltam csinálom az akvarizálást :)
Jah és igen a HAC-ot szerettem volna megpróbálni :)

Az új vaskellátommal 3-4 nap alatt ki tudod vakargatni őket .
Holnap feladom.

_________________
Kép


2013. november 3., vasárnap 18:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
papó írta:
T.Tamás30 írta:
Az idei nevezés is elmarad.
Nem sikerültek a változtatások amit szeretten volna a növények terén,illetve a talaj tabi is rég elfogyott a növények észre is vették.
Majd egyszer talán.

Kedden megérkezik a tabletta.
Van még egy hét , nem lesz elég ? :(

Abból jó esetre szerdán vagy csütörtökön jutna hozzám.Hétfő a nevezési határidő.Nem hiszem hogy lessz belőlük valami.Az Alther ugye nem egy sprinter növény,az új limnophilia hipu. meg ugyan olyan színt hoz mint a bent levő Rotala keverék.A tabi hiányt meg mutatják a növények,mert eléggé gatyák a leveleik.
Szerintem ezekből a gondokból pár nap alatt nem lehet "kivakarni" a növényeket.
De nem bosszankodom mert továbbra is elsősorban magamnak csináltam csinálom az akvarizálást :)
Jah és igen a HAC-ot szerettem volna megpróbálni :)


2013. november 3., vasárnap 17:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Molnár Béla írta:
AQViktor írta:
minek a rövidítése a gac :?:

A HAC nak nem hallottad még :lol:

Azt tudom, csak, hogy miért pont g- a h- helyett?
:lol: :mrgreen:

_________________
KépKépKépKép


2013. november 3., vasárnap 17:38
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. december 30., vasárnap 6:37
Hozzászólások: 1494
AQViktor írta:
minek a rövidítése a gac :?:

A HAC nak nem hallottad még :lol:


2013. november 3., vasárnap 17:22
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: