Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 2:35



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 148, 149, 150, 151, 152
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Megérkezett tegnap papó-tól a kis egységcsomagom,ezer köszönet érte :pápá:
Kipróbáltam azt a speckó cuccot,de van egy olyan érzésem,hogy a saját balf. nak köszönhetően nem sok sikert érek el vele.A kövek amiket kiszedtem és kaptak az arcba egy kis sósavas leforrázós kezelést,mintha novi újak lennének.Uh egy kis siker élményem is van.Képek? Hát nem is tudom,valahogy nem a legjobb de alakul szépen lassan.Ami viszont egyre több az a zöld fonal....Csak nehogy valami is simán menjen.
Tomi


2011. december 21., szerda 17:59
Profil

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
Szerintem nem érdemes EI szerint tápozni, ha ennyire lowtech módon szeretnéd üzemeltetni. Az alga kiválóan érzi magát a tápdús, fényárban úszó medencében, a növények meg nem annyira, hisz lételemük a CO2, ami viszont nálad nagyon nagyon alacsony. Itt is meg lehet találni az egyensúlyt, csak hosszadalmas folyamat.
A régi lowtech akváriumomnál, mint ahogy írtam is, nem adagoltam évekig CO2-t. A növények közül néhány faj ezt egész jól tűrte (anubias, crypto pl.) . Ezekből ültettem anno többet, s próbálgattam a világítás erejével és időtartamával játszadozni, kikísérletezve azt, hogy az alga elkerüljön. A fekete ecsetalgán kívül (ami nem volt túl jelentős) nem is volt aztán más algám abban az akiban. (Igaz nem is volt növényesnek nevezhető, bár azért jóval növényesebb volt az átlagos halasokhoz mérten).
Amíg nem láttam meg az interneten, hogyan néz ki egy növényes akvárium, boldogan elvoltam a lowtech lowgreen akváriummal...


2011. december 15., csütörtök 22:40
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
T.Tamás30 írta:
Köszi szépen neked is az infot,illetve a felajánlást,valószínűleg élni is fogok vele,de majd privátban amikor aktuális lesz :oops:
A tápozást már megemeltem,rendesen túladva a napi szintet,illetve a sikálást is megpróbáltam az egyik kővel az akván kívül és hát nem sokat értem el vele.


Igazából nagyon karácsony előtt nem akarom megritkítani az akváriumot de január első heteiben már tudom postázni neked ha gondolod, én a tápozást átgondolnom, személy szerint nekem régebben hatalmas tápanyag hiányom volt és algám a GA táp mellett de ez lehet csak nálam jött elő.

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. december 15., csütörtök 20:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Köszi szépen neked is az infot,illetve a felajánlást,valószínűleg élni is fogok vele,de majd privátban amikor aktuális lesz :oops:
A tápozást már megemeltem,rendesen túladva a napi szintet,illetve a sikálást is megpróbáltam az egyik kővel az akván kívül és hát nem sokat értem el vele.


2011. december 15., csütörtök 20:12
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Szia Tamás üdv a fórumon.
Szerintem ott követtél el hibát, hogy az elején a szűrőben aktív szén volt és mellette eleve keveset tápoztál és ez válthatta ki a fő okot. Ha tanuló akváriumnak szántad akkor szerintem legjobb lenne ha kivennéd a köveket és úgy sikálnád le mert víz alatt nem lesz egyszerű lesikálni, és ha sikerül még a manado se fog összekavarodni vagy ha mégis akkor egy gumicső segítségével könnyen leszívhatod, ezt láthatod az én naplómban ;) :)

Érdemesebb lenne még bele pakolni még több növényt és az algás részeket eltávolítani még jobban, ha gondolod januárban lesz felajánlandó metszés rotalám azt el tudom neked postázni, persze ingyen.

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. december 15., csütörtök 20:01
Profil

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
Az EasyCarbo-val nincsenek jó tapasztalataim, nálam amíg adagoltam sok növény levélzete foszladozni kezdett. Akkor még nem sejtettem, hogy összefüggésben van vele, de papó lebeszélt róla, s akkor felhagytam az adagolásával, s nem sokkal később a staurogyne és a pogostemon (melyek addig üdezölden foszladoztak és lyukadtak) helyrejöttek. Persze lehet, hogy nem a carbo volt az oka, mert azidőtájt sokmindenen variáltam, de nem merem újra használni, mert a hiánya nem okoz gondot, viszont lehet, hogy valóban problémát okozott.
A CO2-vel szerintem kellene azért kezdeni valamit. Az igaz, hogy nehéz belőni az élesztőset, de egy próbát azért megérne szerintem... Aztán ha nem jön be, akkor túl sokat nem veszthetsz (amúgy szerintem sokat fog segíteni).
A korábbi akváriumomban eleinte nem adagoltam se növénytápot, se CO2-t és az anubiason kívül minden pár hét alatt kipusztult. Aztán növénytelepítés, pusztulás, növénytelepítés , pusztulás... így ment évekig. A vége felé abban az akváriumban a SERA CO2 tablettás diffúzorát kipróbáltam és megdöbbentem az eredményen. Az a kis CO2 életet lehelt az akkori haldokló növénykékbe. (Van olyan cryptom amit onnan ültettem át a mostani növényesembe és gyönyörű). Most persze már a növényesben magasnyomású (de részben DIY) CO2 rendszert használok, s úgy vélem érdemes beruházni egyre...


2011. december 15., csütörtök 19:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A tápozás résznél írtam:
Tápozás: GA Micro-Macro,Easy Life Carbo.
A CO2 valóban anyagi okok miatt nem kerül beépítésre.Az élesztős rendszerről azt olvastam,hogy nagyon nehéz vele az állandó szintet megtartani.Az ingadozás meg úgyszintén algásodáshoz vezet. :roll:


2011. december 15., csütörtök 19:06
Profil

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
Írtad, hogy egyelőre nem adagolsz CO2-t. Az a helyzet, hogy a növény számára elengedhetetlenül fontos tápanyag a széndioxid. Ha anyagi nehézségek miatt van, akkor DIY megoldáshoz kellene folyamodnod, pl. élesztős gázfejlesztés, diffúzoros beadagolással, hisz az is jobb a semminél. Emellett nem írtál arról, hogy mikro továbbá makro elemeket adagolsz-e a növényeknek. Itt is vannak azért DIY lehetőségek, de nyilván komoly algásodás és növénypusztulás lehet a vége, ha a növények számára nincs biztosítva az alapvető létfeltétel.


2011. december 15., csütörtök 19:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
És néhány kép,az indulástól idáig,csak erős idegzetűeknek ajánlott:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Az utolsó képek,szerdán készültek.Volt már dolgom Diatom algával,amit sikerül legyűrnöm a "bandám" segítségével.Most zöld pont- illetve fonál algával vagyok megáldva.És nem utolsó sorban egy nagy kemény vízzel.A növények nem a legjobb formájukat hozzák(hogy finoman fogalmazzak),de a küzdelmet tovább folytatom,mert a célom egy egészséges zöld sziget a szobámban.
Üdv mindenkinek!
Tomi


2011. december 15., csütörtök 18:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Először is megejteném a bemutatkozást,(sorry nem találtam neki megfelelő topic-ot)Tassonyi Tamásnak hívnak.Az akvarisztika mint olyan elég rég foglalkoztatott,de valahogy nem eddig nem jutottam el a tettek mezejére(illetve egy másik hobbim jobban lekötötte az energiám-figyelmemet). A döntést tavaly körülbelül tavaly decemberben hoztam meg,hogy szeretnék egy kis életet varázsolni a szobámba(a cserepes növényeken túl). De mint sok minden más tekintetben itt sem hamarkodtam el,hogy durr bele az első közelembe levő boltból szerezzek be amit az eladó gondol.Hosszadalmas informálódás-olvasás vette kezdetét,ami még most is tart,de már úgy éreztem hogy neki lehet futni a dolognak.Másik fórumokat olvasva döntöttem el,hogy nem elég nekem egy halas párszál növényes akvárium.Még több olvasás és információ gyűjtés kezdődött,ami egy új csapást nyitott a számomra.Egyenlőre CO2 nélkül fog üzemelni az akvárium,low tech vonalat próbálom megtalálni,és így egyensúlyba hozni mindent.Az akvárium indítása október 28.-ára esett.
Akvárium: 89cmx39cmx45cm kb.:156L hátul fekete fóliával bevonva
Világítás: (DIY)az akvárium tetejére ültetve,fekete porszórással bevont alumínium
Fénycsövek: 3x39W Philips Master T5 HO 865,ebből 2x39W üzemel napi 7 órában 12:00-19:00-ig
Fűtés: Eheim Jager 150W,rendesen letekerve,szóval nem igazán megy
Hűtés: 8cm-es PC ventillátor a tetőbe építve DIY hőmérséklet érzékelős vezérléssel
Aljzat: JBL Manado kb. 10L
Táptalaj: JBL Aquabasis+ kb. 2,5L
Dekoráció: Dragon kő 6kg,ADA Mekong Sand (inkább már kavics) 4 kg
Szűrő: Tetretec EX 1200
Szűrő anyagok: gyári egy része cserélve Eheim Substrat pro 2x2L és ADA Biorio kb. 1,5L valamint 100ml Purigen
Tápozás: GA Micro-Macro,Easy Life Carbo
Vízcserék: indulásnál 3 naponta 50%, majd átállva a heti 50%-ra,most 4 napi 50% vízcserénél tartok
Vízhőmérséklet: 23-25°C
Élőlények:6db Otocinclus affinis,10db Caridina multidentata,a többi pedig kérdéses,mert először legyen adott minden feltétel nekik.
Növények :- Marsilea hirsuta
- Echindorus tenellus
- Hydrocotile sp Japan
- Rotala sp. green
- Myriophyllum mattogrossense


2011. december 15., csütörtök 18:30
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 148, 149, 150, 151, 152

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron