Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 4:32



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
T.Tamás30 írta:
Azt hiszem,hogy az én akvámnak is lehetne adni egy nevet: Csigatanya :evil: Tegnap 35db-ot szedtem ki,ma meg 38db-ot.Ha minden jól megy csütörtökön le tudok jutni Szegedre és hozok haza többek között Helena-kat.Hogy egy kicsit visszaszorítsák ezt a pofátlan bandát.Rendesen leamortizálják a Limnobium állományomat.Csóri növény nem győz friss leveleket hozni :oops: :cry:
Uh csütörtökön lesz egy kis update az akvában új halak(Trigonostigma heteromorpha,illetve 1-2db Ancistrus ,és a Helena csiga személyében)
Addig még megejtem a dekorkavics cseréjét is valahogy,csak nincs ötletem sem hozzá.Plexit már hoztam haza,csak nem tudom mi módon oldjam meg vele.Leengedni a vizet amennyire csak lehet ( nagyon nem tudom,mivel már vannak benne halak,illetve garnélák),valami úton-módon megtámasztani a manadot a kövekkel együtt és úgy? Vagy esetleg valami ötlet valakinek?Nem akarok nagy kárt tenni az akvában :? :roll:


Kövek pont fogni fogják annyira a manadot, hogy ne csússzon össze, max 1-2szem manado csúszna le, én is így csináltam anno :)
Kép

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. január 9., hétfő 19:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Azt hiszem,hogy az én akvámnak is lehetne adni egy nevet: Csigatanya :evil: Tegnap 35db-ot szedtem ki,ma meg 38db-ot.Ha minden jól megy csütörtökön le tudok jutni Szegedre és hozok haza többek között Helena-kat.Hogy egy kicsit visszaszorítsák ezt a pofátlan bandát.Rendesen leamortizálják a Limnobium állományomat.Csóri növény nem győz friss leveleket hozni :oops: :cry:
Uh csütörtökön lesz egy kis update az akvában új halak(Trigonostigma heteromorpha,illetve 1-2db Ancistrus ,és a Helena csiga személyében)
Addig még megejtem a dekorkavics cseréjét is valahogy,csak nincs ötletem sem hozzá.Plexit már hoztam haza,csak nem tudom mi módon oldjam meg vele.Leengedni a vizet amennyire csak lehet ( nagyon nem tudom,mivel már vannak benne halak,illetve garnélák),valami úton-módon megtámasztani a manadot a kövekkel együtt és úgy? Vagy esetleg valami ötlet valakinek?Nem akarok nagy kárt tenni az akvában :? :roll:


2012. január 9., hétfő 18:53
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
T.Tamás30 írta:
Értem,akkor max nyáron lehet ennek előnye,addig lehet kitalálok valami konzolt,amire fel tudom majd függeszteni.Majd alkudozok bent a cégnél :lol: 8-)

Valami fúrótornyot le kell selejteztetned tartó céljából.
Legfeljebb majd nem tartani hanem fúrni használod....

_________________
Kép


2012. január 6., péntek 23:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Értem,akkor max nyáron lehet ennek előnye,addig lehet kitalálok valami konzolt,amire fel tudom majd függeszteni.Majd alkudozok bent a cégnél :lol: 8-)


2012. január 6., péntek 21:19
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Az a pár centi nem sokat változtatna.
A felfüggesztés előnye , hogy a fényforrások nem melegítik annyira az akvárium vizét.
No meg ugye nyírásnál látja az ember mit csinál 8-)

_________________
Kép


2012. január 6., péntek 21:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Esetleg nem kapnák ennyire direktbe a fényt,hanem jobban eloszlana?


2012. január 6., péntek 20:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Jelentene valami változást,vagy előnyt ha a tetőm függesztve lenne az akvárium fölött,a mostani ráültetés helyett?


2012. január 6., péntek 20:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Igen az sp. japan tényleg megindult,nyírtam is már rajta,mert megállt alatta a szmötyi,illetve elindult teret foglalni magának a háttér növények felé ;)


2012. január 3., kedd 20:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Határozottan a javulás útján van az aki.A Japán sp. mintha megindult volna.A háttérnövények is sokat dobnak rajta.

_________________
KépKép


2012. január 3., kedd 20:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Nos akkor szépen sorjában:
Világítás 2x39w 12:00-19:00-ig
Tápozás: GA micro heti 15ml papó segítségével összeállított macro napi 1,5ml
CO2: nincs
Áramlás: Tetratec EX1200 esőztetője a bal rövid oldalon,egyéb nincs
Alga a köveken: már csak a két talajt elválasztó köveken van jelen extrém módon,a többi savazva volt 1-2 hete.
Alga a növényen: a marsileán illetve az sp japan-on van jelen zöld pont ( ? ),illetve elszórtan mindenhol némi fonál ami fokozatosan kopik ki .
Az algás köveket,a héten próbálom meg kiszedni,egy plexi lap segítségével,hogy ne csússzon össze a kétféle aljzat,és lesz majd egy kis szűrőcsövezés takarítás is.A moha kötözése meg az első próbálkozásom volt,remélem megmarad így is,a következő majd jobban sikerül ( vagy ha nagyon nem jó,akkor kiszedem,és újra kötöm)


2012. január 3., kedd 19:38
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron